Vstup do jarní části se vydařil, výhra nad Čejkovicemi

Po odloženém utkání s béčkem Kyjova se fotbalisté Nenkovic dočkali jarní premiéry. Před domácími fanoušky přivítali soupeře z Čejkovic, který minulý týden rovněž odpočíval. První půle vyšla domácím, kteří se ujali dvoubrankového vedení.

NEDĚLE 7.4.2024

III.B TŘÍDA – 16.KOLO

SOKOL NENKOVICE – FC ČEJKOVICE 5:2 (2:0)
Branky: 3´+73´ Polcr, 20´ Stehno, 50´(PK) Pospíšil Dav., 81´ Vaďura – 63´ Kotlán, 89´ Damborský. Rozhodčí: Jäger. ŽK: Polášek, Staněk, Stehno, Pánek – Kotlán, Bureš. Diváci: 90

Report utkání:

V úvodním utkání jarní části sezony se musel trenér Stanislav Slováček obejít bez několika hráčů základní sestavy. Povedený premiérový start si v dresu Nenkovic odbyl Radomír Šimek. Velmi aktivní “Vichr” vlétl na svého soupeře hned od samého začátku utkání a domácí fanoušci se také po zásluze brzy radovali z vedoucího gólu. V pokutovém území se přes bránícího hráče uvolnil Honza Polcr a přesnou ránou k tyči uklidil s jistotou míč do brány 1:0.

Záhy se slibná pozice ke skórování naskytla jak pro kapitána Davida Pospíšila, tak Adama Pánka. V obou případech bohužel chyběla střeleckým pokusům přesnost. Zato po přesné přihrávce novice v sestavě Radomíra Šimka prokázal kvality ostříleného kanonýra Radim Stehno a s tutovou šancí naložil jak se patří 2:0. Když v úvodu druhé půle zvýšil vedení na 3:0 po faulu na Adama Pánka ze značky pokutového kopu David Pospíšil, zdálo se být o osudu utkání definitivně rozhodnuto.

Hosté však nesložili zbraně a zlepšenou hru korunovali gólem. Přihrávku před bránu dorazil z bezprostřední blízkosti za záda brankáře Kotlán 3:1. Blízko vstřelení kontaktního gólu byl Bezúšek, jeho povedená rána orazítkovala tyč brány Sokolu. Zkušený domácí tým nakonec koncovku duelu zvládl skvěle. Nejprve potrestal chybnou rozehrávku vyběhnutého brankáře druhým gólem v zápase Honza Polcr 4:1.

Na závěr pak uvařil lahůdku pro fotbalového fanouška výstavní trefou nestárnoucí Martin Vaďura 5:1. Závěrečná trefa hostí na konečných 5:2 nemění nic na tom, že Nenkovice po zásluze slaví vítězství a zisk prvních jarních bodů.