Poslední přípravný zápas přinesl výhru proti Kostelci

V posledním přípravném zápase nastoupily Nenkovice proti Kostelci a připsaly si třetí vítězství. Dvěma góly se na tom podílel Adam Pánek a jednu trefu přidal Daniel Raus.

TJ Sokol NENKOVICE – SK KOSTELEC 3:0 (2:0)
Branky: 20´+ 27´Pánek Adam, 76´Raus Daniel; ŽK: 2:0, 31´Raus Daniel, 68´Hrabovský Tomáš; Fauly: 9:12; Rohy: 5:3; HR: Pokorák Jiří (Kostelec);

Nenkovice: 17 Staněk Drahomír (45´1 Spurný Lukáš) – 3 Pospíšil Daniel, 4 Raus Daniel, 5 Vaďura Martin, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David, 8 Kratochvíla Kamil, 9 Kučera Martin, 10 Pánek Adam, 11 Zálešák Matěj, 12 Záleský František, 13 Hlaváč Vít, 15 Polcr Jan, 16 Polášek David, 18 Mikeska Tomáš, 28 Hrabovský Tomáš; trenér: Slováček Stanislav

Kostelec: 1 Kopecký Milan – 4 Rotrekl Adam, 5 Lindner Patrik, 7 Borkovec Pavel, 8 Kuzma Tomáš, 10 Oravec Miroslav, 11 Blatecký Martin, 13 Kvaltin František, 14 Tyc Tobiáš, 22 Bartoš Daniel, 28 Blahynka Jakub, 99 Jelínek Hynek; trenér: Junášek Břetislav

Report z utkání:

K poslednímu přípravnému utkání nastoupili muži Nenkovic letos premiérově na travnatém hřišti. V generálce před startem jarní části sezony jsme přivítali v domácím prostředí již tradičního soupeře v tento čas SK Kostelec. Všech sedmnáct hráčů soupisky dostalo v zápase dostatečný prostor. Po většinu času se duel odehrával převážně v naši režii. Řadu možností nedokázal “Vichr” zejména v první půli využít, ale i tak jsme si nakonec díky přesným trefám Adama Pánka, zajistili poločasové vedení rozdílem dvou gólů.

Paradoxně oba dva góly padly po rozehrání rohového kopu. 20´V prvním případě našel Adama před bránou přízemí přihrávkou David Pospíšil a aktivně hrající bek Nenkovic poslal svůj tým přesnou ránou k tyči do vedení 1:0. 27´Neuběhlo příliš času, když nákop Dana Rause do vápna nadělal zmatek před soupeřovou bránou, kde se nejlépe zorientoval důrazný Adam a ze skrumáže pohotovou dorážkou překonal brankáře Kostelce podruhé 2:0.

Mimo řadu krásných akcí nemohly uniknout oku fanouška parádní nůžky v podání Radima Stehna, pozorný gólman však míč za svá záda nepustil. Druhá půle už neměla takovou kvalitu jako ta první, rozkouskovanou hru provázelo více nepřesnost. 76´Vítěznou pojistku v podobě třetího gólu nakonec zajistil Dan Raus. S druhou přihrávkou Radima Stehna do vyložené šance již Danek naložil jak se patří a překonal bezmocného brankáře 3:0. Kaňkou na zápase je “faux-pas” při závěrečném odchodu do kabin, kdy zcela zbytečně přetekly emoce a daly zapomenout na předchozí vzájemné duely, vedené vždy v přátelském duchu.