Záloha Svatobořic udolala Nenkovice

altSvatobořice – Stejně jako dorost nastoupili ke svému mistrovskému zápasu v sobotu také muži. Na hřišti ve Svatobořicích jim byl soupeřem domácí záložní celek. Muži nenavázali na vysokou výhru z minulého týdne a těsně prohráli. Jediným střelcem zápasu byl domácí útočník Jiří Michna. Pro Spartak to byla první výhra v letošní sezóně.

III.A třída – 4.kolo

SK Spartak Svatobořice “B” – TJ Sokol Nenkovice 1:0 (0:0)

Pomezní rozhodčí:
Sklenář Pavel (Svatobořice) – Košulič Petr / 46´Moudrý Rostislav (Nenkovice)

trenér: Svozil Marek; vedoucí mužstva: Hochman Lukáš

Komentář utkání: Po dvou měsících jsme zamířili k mistrovskému utkání opět do Svatobořic. V základní sestavě se po delší době objevil uzdravený Radim Stehno. Naopak v sestavě chyběl Peťa Košulič, jenž se zranil v minulém utkání. V prvním poločase jsme si vytvořili dvě slibné příležitosti ke skórování, bohužel bez gólového efektu. Nejdříve Dan Raus prošel ze strany hřiště do vápna, jeho přihrávku před bránu Honza Dozbaba nedokázal v dobré pozici zakončit do brány. Druhá šance přišla opět po spolupráci těchto hráčů. Dan Raus posadil přesně rohový kop na hlavu Honzy Dozbaby, jenž míří z bezprostřední blízkosti přímo do náruče Čermáka. První poločas nabídl velmi průměrný fotbal z obou stran. Výrazná změna nepřišla ani ve druhé půli. Nenkovice se přizpůsobily hře domácího týmu, což rezervě Spartaku vyhovovalo. Hned v úvodu druhé části utkání vychytal vyloženou šanci osamoceného Navrátila skvělým zákrokem Franta Blažek. Sólový únik Michala Wagnera po přihrávce Franty Kuchaře zneškodnil Čermák. Další průnik téhož hráče do vápna tentokrát po přihrávce Honzy Dozbaby skončil opět v náruči Čermáka. Když ani Franta Kuchař nedokázal ze slibné pozice potrestat nedorozumění domácí obrany, bylo jasné že tento zápas je dalším propadákem Sokolu v koncovce. Deset minut před koncem z ojedinělé akce strhl domácí Spartak vítězství na svou stranu. Navrátil naservíroval přesný míč nabíhajícímu Michnovi, ten pohodlně obchází Frantu Blažka a posílá míč do prázdné brány 1:0. Nenkovice nedokázaly navázat na vydařené předchozí utkání proti Strážovicím a ze Svatobořic odjíždí s prázdnou. Musíme rychle zapomenout na toto utkání a soustředit se na příští důležité utkání v domácím prostředí proti Sokolu Terezín.