Z Věteřova pouze s bodem, domácí srovnali v nastavení

Jen bod vybojovali muži Nenkovic na hřišti Věteřova. Hostům nestačil ani dvoubrankový náskok z úvodu druhého poločasu. Po hodině hry se nechal po druhé žluté vyloučit Dan Pospíšil a domácí přesilovku využili a dvěma góly srovnali. Vyrovnávací trefa navíc přišla ve druhé minutě nastavení z pokutového kopu.

V úvodu utkání byli o poznání aktivnější domácí fotbalisté, kteří dokázali využít našeho zaváhání. Rozhodčí Marada posoudil zákrok Matěje Zálešáka jako “malou domů” a trestný kop z výhodné pozice před bránou zakončil přesnou střelou k tyči Kadleček.

Hostující Sokol však přepnul na vyšší obrátky a po dvaceti minutách hry dvěma slepenými góly obrátil vývoj duelu ve svůj prospěch. Po chybě soupeře v rozehrávce zajistil vyrovnání z brejkové situace Dan Raus, když si posadil na zadek brankáře a pohodlně dopravil míč do prázdné brány. Následně pak překlopil vedení na naší stranu po přesné přihrávce Martina Kučery výstavní ránou přes povyběhnutého brankáře Radim Stehno.

Hned v úvodní minutě druhé půle odpískal sudí v náš prospěch pokutový kop po zákroku na Dana Rause. Kapitán David Pospíšil se z penaltového puntíku nemýlil a razantní přesnou ránou k tyči poslal “Vichr” do dvougólového vedení. Za dalších deset minut přišlo vyloučení stopera Dana Pospíšila a jak se v dalším průběhu střetnutí ukázalo i zásadní okamžik pro další vývoj duelu. Snížení soupeře předcházelo zaváhání v naší rozehrávce a následný sólový únik P. Sklenáře tak končí gólem.

Ve třetí minutě nastaveného času pak zcela nepochopitelně odpískal rozhodčí Marada pokutový kop ve prospěch Věteřova, který s přehledem proměnil Loprais. Hned vzápětí přišla “kompenzace” ze strany sudího a odpískaná penalta v náš prospěch. Veškerou tíhu okamžiku vzal na svou osobu Roman Hála, brankáře Kůřila však překonat nedokázal. Po následném tvrdém zákroku na Davida Pospíšila měla přijít ještě další penalta. Na její odpískání v hektickém závěru nastaveného času již rozhodčí Marada nenašel odvahu.

NEDĚLE 2.4.2023 – 14.KOLO

TJ Sokol VĚTEŘOV – TJ Sokol NENKOVICE 3:3 (1:2)
Branky: 3´Kadleček Stanislav, 78´Sklenář Pavel, 90´+ 3´Loprais Šimon (PK) – 19´Raus Daniel, 20´Stehno Radim, 46´Pospíšil David (PK); Rohy: 6:10; Fauly: 10:7; ŽK: 3:4, 47´Marada Martin, 57´Kadleček Stanislav, 88´Hudeček Jakub – 55´+ 59´Pospíšil Daniel, 57´Stehno Radim, 85´Polcr Jan; ČK: 0:1, 59´Pospíšil Daniel; HR: Marada František (Želetice) – AR: Hlaváč Pavel (Strážovice), Luža František (Věteřov);