V Lužicích nebodoval ani dorost

Lužice – V předzápase mužů nastoupili na pažit také dorosty obou celků. Domácí celek potvrdil tabulkové a papírové předpoklady a svého soupeře zdolal 3:1. Baník si základ pro výhru vytvořil už v prvním poločase, který vyhrál 2:0. Po přestávce pak na každé straně padlo ještě po jednom gólu.

 

 

III.třída – dorost (25.kolo)

TJ Baník Lužice – TJ Sokol Nenkovice 3:1 (2:0)
Branky:
27´Fojtů Luděk z PK, 36´Varga Tomáš, 84´Poláček Tomáš – 47´Lefner Vladimír
Fauly: 13:9; Rohy: 8:5; ŽK: 2:3; 25´Rakvica Martin, 25´Varga Tomáš – 25´Svoboda František,
25´Pánek Ondřej, 70´Planeta Ondřej; ČK: –;
Hlavní rozhodčí: Mezihorák Josef (Vracov)
Pomezní rozhodčí: Pazdera Ondřej (Lužice) – Slížek Josef (Nenkovice)
Sestavy:
Nenkovice
1 Staněk Tomáš – 2 Svoboda František, 3 Štos Pavel, 4 Linzer Boris
(14´12 Hlaváč Pavel), 5 Pánek Ondřej, 6 Slížek Michael, 7 Planeta Ondřej,
8 Kučera František, 9 Lefner Vladimír ©, 10 Vala Tomáš, 11 Černohorský Michal;
trenér: Hofírek Josef; as.trenéra: Kučera Jaroslav; vedoucí mužstva: Kotas Zdeněk
Lužice
1 Fojtů Luděk © – 2 Líčeník Lukáš (55´9 Poláček Tomáš), 3 Kokeš Miroslav,
4 Rakvica Martin, 5 Jančálek Vít, 6 Holý Daniel (79´15 Hlaváč Filip), 7 Varmuža Ondřej
(46´11 Zálešák Radek), 8 Brhel Tomáš, 10 Varga Tomáš, 12 Hančík Tomáš (68´13 Vrbovský
Michal), 14 Kozumplík Jan; trenér: Pazdera Milan; vedoucí mužstva: Galatík Lubomír

Komentář utkání:

Po náročném duelu proti vedoucímu týmu soutěže v Radějově se představili dorostenci v mistrovském utkání opět na hřišti soupeře v Lužicích. Domácí se pohybují v horní polovině tabulky, čekal nás tedy další těžký zápas. Baník zahájil utkání ve vysokém tempu a v úvodu nebezpečně zahrozil. Prudkou ránu Brhela z velkého vytěsnil konečky prstů na rohový kop skvělým zákrokem Tomáš Staněk. Hned ve 14´ hry přišel smolný okamžik pro Borise Linzera, jenž si nešťastně v pádu přilehl nohu a přivodil si vazové zranění kolena i kotníku. Přes citelné oslabení našeho týmu jsme si vytvořili v první půli více gólových příležitostí jako domácí. Především Franta Svoboda zásoboval útok přesnými přihrávkami. Frantův pas prodloužil Ondra Planeta na osamoceného Ladika Lefnera, vyloženou šanci zneškodnil brankář Fojtů. Gólem neskončila ani povedená střela Ladika Lefnera, která prosvištěla těsně vedle domácí brány. Další gólovou šanci v podání Pavla Štose po přesné přihrávce Franty Svobody zneškodnil skvělým zákrokem brankář Lužic. Příležitost z kategorie tutových Ladika Lefnera ztroskotala jako již v několika předešlých situacích na výborném brankáři Fojtů. Právě díky famóznímu výkonu svého kapitána Baník neinkasoval. Nedáš-dostaneš, Ondra Pánek zasáhl ve vápně míč rukou a rozhodčí Mezihorák ukazuje na penaltu. Ze značky pokutového kopu skóruje přesnou razantní střelou k tyči brankář Fojtů 1:0. Přes inkasovaný gól jsme však stále aktivní. Po přesném pasu Franty Svobody zkouší lobovat brankáře Ondra Planeta, bohužel neúspěšně. Po obrovském závaru před bránou Lužic a sérii několika střel končí míč s přispěním domácích obránců v náruči Fojtů. Druhý gól Baníku zařídil šťastnou trefou Varga. Přizvednutá rána k tyči prošla přes ležícího Tomáše do brány 2:0. Po vstřeleném gólu domácí Baník ožil. Prudká rána Rakvici orazítkovala tyč naší brány. Vyloženou šanci Brhela po kombinační akci s Varmužou zneškodnil včasným výběhem z brány Tomáš Staněk. První poločas ukončila po přihrávce Michala Černohorského parádní střela Pavla Štose, pozorný Fojtů vyráží míč z brány. Do druhého poločasu jsme vstoupili více než dobře. Hned z první akce jsme konečně prolomili střeleckou smůlu. Kontaktní gól zařídil po nádherném uvolnění Michala Černohorského a následném průniku do vápna přesnou trefou Ladik Lefner 2:1. Vyrovnání měl na kopačce Michal Černohorský. Poprvé po průniku do vápna obchází brankáře, v rozhodující chvíli mu však utíká míč do zámezí. Podruhé sebral míč chybujícímu obránci, ovšem jeho sólový únik opět ztroskotal na výborném brankáři Fojtů. Brejk střídajícího Vrbovského hasí na poslední chvíli Franta Svoboda. Vítězná pojistka Baníku v podobě třetího gólu přišla šest minut před koncem, kdy centr před bránu zakončil přesně hlavou osamocený Poláček 3:1. V závěru ještě zahrozil Michal Černohorský, prudkou střelu z úhlu gólman Fojtů vyboxoval. Změnu výsledku nepřinesla ani nenápadná střela Ondry Pánka, přestože prošla přes gólmana. Fojtů hbitým zákrokem včas zareagoval a na poslední chvíli zabránil míči v cestě za brankovou čáru.

Komentáře k článku

vložte komentář