Menu Zavřeno

Debakl mužů v Lužicích, Sokol prohrál 0:6

Lužice – Hodně nepovedený zápas předvedli v předposledním kole v Lužicích fotbalisté Sokola Nenkovice. Po prvním poločase, který domácí vyhráli těsně 1:0, nikdo nečekal po změně stran gólovou smršť. Hosté po přestávce zcela odpadli a inkasovali dalších pět branek. Sokol jen potvrdil, že jarní část mu vůbec nevyšla a svou sérii bez výhry protáhl už na osm zápasů.

III.A třída – 25.kolo

TJ Baník Lužice – TJ Sokol Nenkovice 6:0 (1:0)
Branky:
50´+ 85´Hasoň Petr, 53´+ 61´Daniel Milan, 39´Ingr Martin, 63´Balus Kamil
Fauly: 7:9; Rohy: 7:2; ŽK: 1:2; 58´Čechovský Vít – 16´Wagner Michal, 55´Chimiák Petr;
ČK:
–; Hlavní rozhodčí: Mezihorák Josef (Vracov);
Pomezní rozhodčí: Pazdera František – Král Lukáš (oba Lužice)
Sestavy:
Nenkovice
17 Blažek František – 2 Mezihorák Jakub, 3 Doležal Petr, 4 Polášek Patrik (57´14 Lefner Vladimír),
6 Stehno Radim ©, 7 Mezihorák Tomáš, 9 Vaďura Martin, 10 Wagner Michal, 11 Černohorský Michal
(61´8 Kučera František), 12 Pěnčík Jiří (72´5 Svoboda František), 13 Chimiák Petr;
náhradníci: 1 Staněk Tomáš; trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Lužice
1 Buchta Jakub © – 2 Skoumal Jan, 4 Klimek Miroslav, 7 Balus Kamil, 10 Pazdera Ondřej,
11 Daniel Milan, 12 Vričan Roman (74´3 Kokeš Miroslav), 13 Hasoň Petr, 14 Ingr Martin,
15 Čechovský Vít, 16 Fojtů Luděk; náhradníci: 8 Pazdera Milan;
trenér: Číhal Roman; vedoucí mužstva: Staněk Josef

Komentář utkání:
K mistrovskému utkání do Lužic jsme odjížděli s cílem přerušit nelichotivou sérii sedmy zápasů v řadě bez vítězství. Ovšem na horké půdě Baníku jsme v dosavadních třech vzájemných duelech nedokázali naplno bodovat a jinak tomu nebylo ani v tomto střetnutí. První gólovou příležitost po přihrávce Radima Stehna měl na kopačce Patrik Polášek, nabídnuté příležitosti se však zalekl a k zakončení se nedostal. Individuální průnik Daniela a následnou střelu vytěsnil Franta Blažek na rohový kop. Rána Jirky Pěnčíka ze strany hřiště končí v náruči gólmana Buchty. Centr Baluse napálil z voleje Čechovský, dobře postavený Franta Blažek ztlumil míč do rukavic. Na druhé straně po centru Tomáše Mezihoráka zahrozil bohužel nepřesnou střelou z voleje Michal Černohorský. Ani nebezpečná střela Hasoně z otočky a vyložená šance Daniela po centru Ingra gól Baníku nepřinesli. V obou případech podržel naše mužstvo bravurními zákroky Franta Blažek. Vedoucí gól domácích přišel po rohovém kopu dorostence Fojtů z kopačky Ingra, když centr na přední tyč nasměroval za záda Franty Blažka 1:0. Po přihrávce Daniela měl příležitost zvýšit vedení Baníku na rozdíl dvou gólů Hasoň, jeho nepřesná střela však končí nad bránou. Blízko vyrovnání byl Sokol po nádherné střele Petra Chimiáka směřující do šibenice, tu však zneškodnil excelentním zákrokem Buchta. V rozmezí dvaceti minut Baník rozjel střelecký koncert a čtyřikrát skóroval. Čechovský patičkou poslal míč úplně volnému Balusovi, který umístil přesný centr přímo na nohu Hasoňovi 2:0. Centr Hasoně zužitkoval přesnou hlavičkou Daniel 3:0. Naši nedůslednou hru v obraně potrestal nekompromisně opět Daniel 4:0. Když se po rohovém kopu Čechovského trefil přesně hlavou Balus bylo to již 5:0. Po přihrávce Ingra napálil míč rychlonohý Daniel do tyče. V závěru zpečetil jasné a vysoké vítězství Lužic po přímém kopu Daniela hlavou osamocený Hasoň 6:0. Ve druhém poločase jsme totálně propadli ve všech herních činnostech, čehož domácí dokázali i gólově využít.