Muži zvítězili v Želeticích hladce 6:0

Želetice – Derby v Želeticích zvládly Nenkovice nejlépe jak mohly. Ve druhém podzimním kole se domácímu celku střelecky nedařilo, zatímco hosté byli při chuti. Rozhodnuto bylo už po prvních 45 minutách, po kterých hosté vedli 5:0, Po změně stran už byla k vidění pouze jedna branka a opět za zády domácího brankáře.

 

 

III.A třída – 1.kolo

TJ Sokol Želetice – TJ Sokol Nenkovice 0:6 (0:5)
Branky:
40´+ 67´Stehno Radim, 17´Polcr Jan, 24´Zálešák Matěj, 32´Bittó Lukáš, 42´Pospíšil David;
Fauly: 8:13; Rohy: 6:6; ŽK: 2:2; 16´Hrabal Roman, 32´Kopeček Jiří – 20´Bittó Lukáš, 87´Raus Daniel;
ČK: –; HR: Voříšek Patrik (Milotice); AR: Kellner Zdeněk (Želetice) – Kostrhoun Jiří (Nenkovice)
Sestavy:
Nenkovice

17 Doležal Petr – 2 Vaďura Martin, 3 Šalomoun Josef, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David
(58´14 Fibingr Miroslav), 8 Frelich Roman (88´9 Kuchař František), 10 Zálešák Matěj,
11 Košulič Petr ©, 13 Geschvantner Jan (51´12 Kouřil Erik), 15 Bittó Lukáš (54´4 Raus Daniel),
16 Polcr Jan (68´5 Pavlica Marek); Náhradníci: 1 Kotas Karel, Chimiák Petr, Horák Radomír,
Svoboda František; trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk

Želetice
69 Šimeček Michal – 2 Kopeček Jiří, 4 Koutný Pavel, 6 Hrabal Tomáš
©, 7 Strmiska Rudolf,
8 Kludák Lukáš (86´3 Pánek Ondřej), 9 Čureja Kristián, 10 Marada František, 12 Šedý Michal
(78´16 Svatoň Patrik), 13 Hrabal Roman, 15 Křůmal Aleš (55´11 Skalický David);
trenér: Chromý Jiří; vedoucí mužstva: Luskač Tomáš 

komentář utkání: K mistrovskému utkání do sousedních Želetic jsme přicestovali v nejlepším možném složení a s dvacetičlenným kádrem!! Trojice hráčů tak nemohla být ani napsána na soupisku týmu. Před slušnou diváckou kulisou, která ke každému derby utkání neodmyslitelně patří, měl první dobrou příležitost ke skórování Josef Šalomoun. Střelu z rohu velkého vápna však poslal vysoko nad bránu. Po závaru v našem pokutovém území byli blízko ke vstřelení gólu také domácí. Brankář Petr Doležal společně s obránci však dokázali ošemetnou situaci vyřešit. Po čtvrthodince hry se ujímáme vedení. Po individuálním průniku do vápna a přesné přihrávce Matěje Zálešáka, zakončil míč pohodlně do brány Honza Polcr 0:1. Úvodní gól přinesl do našich řad klid a první půle se odehrávala jasně v naší režii. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, tentokrát si hráči s předchozí gólové situace role vyměnili. Přesný nákop Honzy Polcra si zpracoval Matěj Zálešák, obešel brankáře a míč z jeho kopačky míří přesně mezi tři tyče 0:2. Třetímu gólu předcházel dlouhý aut Honzy Polcra, tentokrát využil důrazu před bránou Lukáš Bittó a dotlačil míč za Šimečkova záda 0:3. Když přišly v poslední pětiminutovce prvního dějství ještě dvě trefy, bylo o vítězi tohoto derby utkání prakticky rozhodnuto. Nejprve David Pospíšil přihrávkou ze strany hřiště našel před bránou volného Radima Stehna, který nabídnutou šanci s jistotou proměnil 0:4. Pátému gólu předcházela krásná akce na jeden dotyk. Honza Geschvantner naservíroval míč rozběhnutému Davidovi Pospíšilovi, ten razantní ránou ze strany hřiště napálil míč přesně ke vzdálenější tyči 0:5. Jasné vedení našeho týmu se logicky promítlo i do dalšího průběhu utkání. Trenér Slováček postavil do hry všechny hráče, které měl k dispozici. Ve druhém poločase upadla hra do průměru. Stejně jako první naši trefu v zápase i tu poslední vypracoval Matěj Zálešák. Přesnou přihrávku po individuálním průniku do vápna sklepl nabíhající Radim Stehno pod břevno a uzavřel výsledek utkání na konečných 0:6.