Sokol otočil po přestávce výsledek v Sobůlkách

Muži hráli v neděli dopoledne na hřišti v Sobůlkách a po prvním poločase prohrávali 1:0. Po přestávce však dokázali dvěma góly výsledek otočit a nakonec vybojovali tři body.

Okresní přebor – 22.kolo

TJ Sokol SOBŮLKY – TJ Sokol NENKOVICE 1:2 (1:0)
Branky: 43´Bátora Tomáš – 47´Válek Viktor, 49´Pospíšil David; ŽK: 0:3, 12´Frelich Roman, 76´Válek Viktor, 80´Kuchař František; ČK: –; HR: Rotter Karel (Kelčany); AR: Riedl Milan (Vřesovice), Hýbl Jiří (Žeravice);

Nenkovice: 17 Schöfr Pavel – 2 Mezihorák Jakub (46´12 Mikeska Tomáš),5 Válek Viktor, 6 Kováč Peter, 7 Pospíšil David, 8 Frelich Roman, 10 Zálešák Matěj (©), 13 Zálešák Pavel (75´3 Černohorský Michal), 15 Válek Patrik , 16 Polcr Jan © (70´9 Kuchař František), 28 Raus Daniel; trenér: Zálešák Marek; asistent trenéra: Polcr Jan; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk

Sobůlky: 18 Kůřil Marek – 4 Spurný Leoš (60´8 Drápal Michal), 5 Vrbík Jakub (38´10 Pazourek Roman), 7 Lecian Milan, 11 Buštík Roman, 12 Kostiha Vlastislav, 13 Gajdoš Lukáš (60´9 Hrazdílek Ivo), 14 Petula Adam ©, 16 Bátora Tomáš, 17 Klimeš Josef, 19 Petula Michal; Náhradníci: 1 Výstup Vlastimil, 2 Špičák Kamil, 15 Fridrich Jakub; vedoucí mužstva: Výstup Vlastimil

komentář: Muži hráli v neděli dopoledne na hřišti v Sobůlkách a po prvním poločase prohrávali 1:0. Po přestávce však dokázali dvěma góly výsledek otočit a nakonec vybojovali tři body. Sobůlky před vlastním publikem nezvládly důležitý zápas s Nenkovicemi a po porážce 1:2 se musí dál strachovat o udržení v okresním přeboru. Domácím k bodům nepomohla ani vedoucí branka Tomáše Bátory. Hosté, kteří byli po většinu utkání lepším týmem, totiž výsledek na začátku druhé půle zaslouženě otočili. Vyrovnání zařídil Viktor Válek, obrat završil David Pospíšil. „Nenkovice vyhrály zaslouženě, protože byly lepší. Hosté byli silnější na balonu, dobře kombinovali a běhali. My jsme se nemohli dostat do hry. Balony nám odskakovaly, odražené míče jsme vůbec nesbíraly. Celý zápas jsme tahali za kratší konec,“ uznal trenér Sobůlek Vlastimil Výstup. Nenkovice sice měly více ze hry a častěji držely míč, k pořádnému zakončení se ale v první půli nedostaly. Hosté zahrozili po několika akcích a standardních situacích, v koncovce však nebyli přesní ani důrazní. Sobůlky se složitě dostávaly před brankáře Schöfra, přesto se ve 43. minutě nečekaně dostaly do vedení. Odražený balon hlavou uklidil do sítě Bátora. „Hra našemu poločasovému vedení neodpovídala,“ přiznal Výstup. Ten o poločasové přestávce nabádal svěřence k opatrnosti, přesto domácí na začátku druhého poločasu v rychlém sledu dvakrát inkasovali. Na 1:1 srovnal Válek, vzápětí využil další chybu domácí obrany David Pospíšil. Nenkovice ve zbytku utkání držely náskok a hlídaly si vedení. Sokol se na konci střetnutí zatáhl a čekal na chyby protivníka. Sobůlky se snažily v závěru urvat alespoň bod, platonická převaha ani dlouhé nákopy kromě jednoho závaru nic nepřinesly. „Žádná tutovka tam nebyla,“ řekl Výstup. Jeho tým po domácí ztrátě klesl v tabulce na jedenácté místo. Nenkovice se dostaly před Lipov na osmou příčku.