Muži na Vnorovy nestačili, rozhodl hattrick Bittnera

Sokol se proti Vnorovům nedokázal střelecky prosadit. Hosté potvrdili roli favorita a zvítězili hladce 4:0. Třemi góly se na jejich výhře podílel Luděk Bittner.

Okresní přebor – 21.kolo

TJ Sokol NENKOVICE – SK Agro VNOROVY 0:4 (0:3)
Branky:
14´+ 30´+ 61´Bittner Luděk, 10´Motyčka Jan; Fauly: 8:21; Rohy: 7:2; ŽK: –; ČK: –; HR: Zima Jakub (Hodonín); AR: Hlavinka Lubomír (Hodonín), Kočiš Karel (Vnorovy);

Nenkovice:
17 Schöfr Pavel – 4 Raus Daniel (67´14 Pospíšil Daniel), 5 Válek Viktor, 6 Kováč Peter, 7 Pospíšil David, 8 Frelich Roman, 10 Zálešák Matěj (77´12 Mikeska Tomáš), 11 Kopčil Josef, 13 Zálešák Pavel, 15 Válek Patrik (61´3 Černohorský Michal), 16 Polcr Jan ©; Náhradníci:1 Zálešák Marek; trenér: Zálešák Marek; asistent trenéra: Polcr Jan; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk

Vnorovy: 1 Zubatý David – 2 Janda Pavel, 3 Grabec Jan (80´3 Hlůšek Roman),5 Herodes Josef, 6 Motyčka Jan (65´4 Motyčka Jiří), 7 Kočiš Michal, 8 Vyskočil Radim, 9 Bittner Josef ©, 10 Bittner Luděk (83´12 Polách David), 13 Zachar Dominik (69´11 Ježek Martin), 14 Janoušek Marek; (76´15 Svoboda Lukáš); Náhradníci: 21 Rybka Zdeněk; trenér: Čajka Miroslav, vedoucí mužstva: Bém Michal

Vnorovy se ještě odmítají smířit s předčasnými oslavami Kozojídek, a tak bylo v nejlepším zájmu hráčů ze Vnorov získat tři body na půdě Nenkovic. Hosté začali zápas lépe a byly odměněni brankou Jana Motyčky v 10. minutě.

Další branku přidal ofenzivní tým z Veselka záhy, Luděk Bittner využil ideální pozice a skóroval. Jedna jedna trefa byla zapsána do sítě Nenkovic, když ve 30. minutě opět mířil přesně střelec Bittner.

Ve druhé půli hosté jen kontrolovali průběh. Zakončí hattricku se dočkal Bittner necelou půlhodinu před koncem, když překonal brankáře Schofra. Vnorovy tak získávají z venkovního prostředí další 3 body za výhru 4:0.

komentář: Vnorovy to stále nevzdávají a dál se snaží tlačit na vedoucí Kozojídky. Agro na jednoznačnou sobotní výhru vedoucího týmu soutěže rázně odpovědělo o den později v Nenkovicích, kde bez větších problémů zvítězilo 4:0. Hattrickem se blýskl Luděk Bittner, vedoucí gól vstřelil Jan Motyčka. „Výsledek je pro nás až příliš krutý,“ říká předseda nenkovického klubu Zdeněk Kotas. „Náš brankář Schöfr si v prvním poločase nesáhl na balon, přesto jsme prohrávali 0:3. Hosté byli neskutečně efektivní, ze tří střel nám dali tři branky,“ kroutil hlavou zkušený funkcionář. Skóre v 10. minutě otevřel Motyčka, který se hlavou trefil z hranice šestnáctky. Míč zapadl přesně k tyči. „Byl to hezký, ale trochu náhodný gól,“ poznamenal Kotas. Druhý gól vzápětí přidal Luděk Bittner. Šestadvacetiletý fotbalista se ze strany dostal přes obránce ke střele a ranou od vzdálenější tyčky poslal míč do sítě. Konstrukce branky hostům pomohla i po půlhodině hry. Nejprve odražený balon tři metry za šestnáctkou kapitán Agra Josef Bittner napálil do tyče, od které se míč přesně odrazil na hlavu Luďka Bittnera a ten zvyšoval už na 3:0. Nenkovice se i za nepříznivého stavu snažily, ale směrem dopředu příliš nebezpečné nebyly. „Věděli jsme, že proti takovému soupeři nemáme šanci výsledek zvrátit. O kvalitě Vnorov nemusím nic vykládat. Je to tým, který má určitě na vyšší soutěž. Proti nám hráli ještě lépe než Kozojídky,“ chválil protivníka Kotas. Celek z Veselska měl i po přestávce hru ve své moci. Vnorovští hráči se dobře pohybovali, na menším hřišti i slušně kombinovali. „Byli draví, důslední,“ řekl Kotas. Domácí tým měl ovšem nástup do druhé půle slušný. Nenkovice soupeře na čtvrt hodiny zavřely. Největší šanci měl Kopčil. Domácí forvard vypíchl soupeři míč a ze strany šel sám na gólmana Zubatého. Místo střely ale přihrával obsazenému spoluhráči, takže z nadějné akce nic nebylo. Tvrdá rána Jana Polcra skončila na tyči. Krátký nenkovický nápor s přibývajícími minutami vyprchal, Vnorovy vyrovnaly hru a náskok v klidu hlídaly. V 61. minutě navíc zakončil rychlou akci Luděk Bittner, který podtrhl zasloužený triumf Agra. Hosté měli ještě jednu šanci, ale Bittnerovi sebral ve vyložené šanci míč z kopačky gólman Schöfr. Nenkovice už se na výraznější odpor nezmohly. „Zápas se mi těžko hodnotí. Vnorovy si výhru zasloužily. Na tři body se ale nijak zvlášť nenadřely. Do čeho kopli, to jim tam spadlo,“ dodal Kotas.