Menu Zavřeno

Nenkovice vydřely výhru v Mikulčicích

Mikulčice (+VIDEO) – Fotbalisté Nenkovic zajížděli v sobotu k dalšímu mistrovskému zápasu do Mikulčic, kde jim byla soupeřem rezerva domácího Baníku. Aktuálně čtvrtý tým tabulky držel s lídrem krok a nakonec prohrál rozdílem branky. Za hosty se trefili David Pospíšil a z penalty Radim Stehno. Autorem jediného gólu Mikulčic byl Kuchárek Patrik. Baník navíc dohrával zápas bez jednoho vyloučeného hráče.

III.A třída – 17. kolo

TJ Baník Mikulčice B – TJ Sokol Nenkovice 1:2 (0:0)
Branky:
90´Kuchárek Patrik – 48´Pospíšil David, 78´Stehno Radim z PK
Fauly: 15:17; Rohy: 6:6; ŽK: 4:2, 18´Jánoš Patrik, 26´Bečica David, 67´Král Marek,
78´Kuchárek Patrik – 29´Frelich Roman, 41´Stehno Radim; ČK: 1:0, 42´Bečica David;
HR:
Veselý Ivo (Rohatec); AR: Hromek Lukáš (Mikulčice) – Hrabal Jiří (Nenkovice)
Sestavy:
Nenkovice

17 Velan Jan – 2 Mezihorák Jakub, 3 Svoboda František, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David,
8 Frelich Roman (83´13 Chimiák Petr), 9 Kuchař František ©, 10 Zálešák Matěj
(63´14 Fibingr Miroslav), 11 Košulič Petr, 16 Polcr Jan (85´12 Horák Radomír),
28 Bittó Lukáš
; trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Mikulčice B
33 Fučík Jiří – 2 Šagát Vít, 3 Vyrůbalík David, 5 Král Marek, 6 Šebestík Zdeněk,
7 Jánoš Patrik (64´13 Kučí Karel), 8 Bečica David, 10 Sochor Zbyněk, 11 Hubačka Ondřej,
15 Bohunský Martin © (50´4 Kuchárek Patrik), 16 Bartoník Jakub; Náhradníci: 14 Glöckl Jan;
trenér: Podrazil Pavel; vedoucí mužstva: Jánoš Antonín

komentář utkání:

Další mistrovské utkání jsme odehráli netradičně již v sobotu, kdy jsme zavítali do Mikulčic. Rezerva domácího týmu nevstoupila do jarní části podle svých představ a ve dvou úvodních duelech nedosáhla na body. Pro zachování naděje v boji o postup musela v tomto utkání zvítězit. Nenkovicím chyběl stejně jako v předchozím zápase Honza Geschvantner, se zdravotními problémy nastoupil Mirek Fibingr, zpět do sestavy se vrátil Jakub Mezihorák. Úvod utkání patřil Baníku, Šebestíkovu nepříjemnou ostrou střelu z 18m, zneškodnil famózním zákrokem brankář Velan. Brzy přišla naše obrovská příležitost skórovat, kýžený gól však nepřinesla. Sólový únik Matěje Zálešáka po přesné přihrávce Radima Stehna, nedokázal útočník Sokolu úspěšně zakončit. V krátkém časovém sledu jsme zahrávali dva přímé kopy ze slibné vzdálenosti. Ten první posílá Honza Polcr do náruče připraveného Fučíka, druhý po faulu na Davida Pospíšila nasměroval Radim Stehno těsně nad bránu. Závěr první části duelu dohrávaly Mikulčice bez vyloučeného záložníka Bečice, jenž zastavil průnik Matěje Zálešáka faulem a po právu se poroučel předčasně do sprch. Vstup do druhého poločasu nám vyšel na výbornou. Po straně hřiště zatáhl míč Honza Polcr a přesnou přihrávkou před bránu našel krajního záložníka Davida Pospíšila. David se i ve druhém utkání na hřišti soupeře dokázal střelecky prosadit a s nabídnutou šancí naložil, jak nejlépe mohl 0:1. I v deseti hráčích nám Baník zle zatápěl, hlavně díky naší pasivní hře. Spoléhat na udržení výsledku se nakonec nemuselo vyplatit. Ošemetné situace v pokutovém území naštěstí dokázala obrana v čele s pozorným brankářem Velanem uhasit. V dalším průběhu hry se vše podstatné odehrálo kolem střídajícího Kuchárka. Ten nejprve v uvozovkách uklidnil naše napětí, když po jeho faulu ve vápně na Honzu Polcra  odpískal rozhodčí Veselý penaltu. Míč na značku pokutového kopu si postavil Radim Stehno a přesnou trefou k tyči zvýšil naše vedení na 0:2. Právě Kuchárek v samém závěru využil naší chyby a dokázal se střelecky prosadit a zdramatizoval tak koncovku utkání 1:2. I přes enormní snahu domácích o vyrovnání jsme si vítězství pohlídali a odvezli si důležité tři body. Velké poděkování patří fanouškům Sokolu, kteří neváhali a přijeli v solidním počtu do vzdálených Mikulčic podpořit naše hráče.