Muži vstoupili do sezóny jasnou výhrou

Nenkovice (+VIDEO) – Muži Nenkovic začali novou sezónu jednoznačnou výhrou. V předehrávaném 13.kole hostili na domácím trávníku Šardice, které nakonec odjely s debaklem. První poločas byl ještě vyrovnaný, když jej Sokol vyhrál 1:0. Po přestávce už se domácí rozstříleli a svému soupeři nasázeli další čtyři branky. Hosté se dokázali prosadit jen jednou, po gólu bývalého hráče Nenkovic Zicháčka.

III.A třída – 13.kolo

TJ Sokol Nenkovice – FK Šardice 5:1
(1:0)
Branky:
68´+ 75´Polcr Jan, 22´Raus Daniel, 51´Geschvantner Jan,
55´Bittó Lukáš – 73´Zicháček Ondřej
Fauly:
16:15; Rohy: 7:9; ŽK: 0:2; 33´Herzán David, 34´Zicháček Ondřej; ČK: –;
HR:
Dr. Řičica Lubomír (Hodonín); AR: Kuchař František (Nenkovice) – Svatoň Jan (Šardice)
Sestavy:
Nenkovice

1 Zálešák Matěj – 2 Mezihorák Jakub, 4 Raus Daniel (46´9 Kouřil Erik), 6 Stehno Radim,
7 Pospíšil David (62´10 Pavlica Marek), 8 Frelich Roman (69´3 Chimiák Petr), 11 Košulič Petr ©,
13 Geschvantner Jan, 15 Šalomoun Josef, 16 Polcr Jan (83´12 Horák Radomír), 17 Bittó Lukáš
(63´14 Fibingr Miroslav); Náhradníci: 5 Vaďura Martin, 19 Kotas Karel;
trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Šardice

18 Otáhal Antonín – 3 Mička David (46´6 Svoboda Jaroslav), 4 Brhel Martin,
5 Knoflíček Marek (75´13 Janusicza Rudolf), 7 Zicháček Ondřej ©, 8 Nauš Jaroslav,
9 Palupa Radek, 10 Herzán David, 12 Cigánek Martin, 16 Novotný Miroslav,
17 Kolařík Martin (65´11 Šafránek Robin); vedoucí mužstva: Dvořák Zdeněk

Komentář utkání:
Do nové sezony jsme vstoupili domácím utkáním se Šardicemi. V úmorném vedru nás čekal soupeř, se kterým jsme na jaře jako s jediným týmem soutěže prohráli. Do duelu jsme vstoupili aktivněji jako soupeř, nebezpečné střely v podání Lukáše Bittó a Dana Rause bravurně zneškodnil brankář Otáhal.  První vyloženou šanci v utkání měl na kopačce hostující Novotný, jeho střelecký pokus si naštěstí cestu mezi tři tyče nenašel.  Ve 22 minutě otevřel skóre utkání krásnou technickou střelou k tyči Dan Raus 1:0. Hráč, který se po delší době objevil v základní sestavě, se tak nejlepším možným způsobem odměnil za důvěru trenérovi Slováčkovi. Do konce první půle se již výsledek nezměnil a do kabin se odcházelo za těsného vedení domácího týmu.  Start do druhé půle nám vyšel na výbornou. Během deseti minut jsme díky dvěma gólům v krátkém časovém sledu navýšili vedení na 3:0 a prakticky rozhodli o vítězství. Nejprve David Pospíšil našel přesnou přihrávkou Honzu Geschvantnera, ten mazácky a s klidnou hlavou uklidil míč podél padajícího brankáře k tyči 2:0. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po krásné akci přistrčil Radim Stehno míč na lépe postaveného Lukáše Bittó, jenž z hranice velkého vápna technicky podkopl míč a krásným obloučkem rozvlnil potřetí síť hostující brány 3:0. Když se ve vápně nejlépe zorientoval Honza Polcr a přesnou střelou z otočky napálil počtvrté míč do šardické brány bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto 4:0. Alespoň čestný úspěch hostů zaznamenal výstavní trefou z přímého kopu kapitán Šardic Zicháček 4:1.  Výkop gólmana Matěje Zálešáka propadl přes obranu hostí, k míči se dostal Honza Polcr a svou druhou trefou v zápase zpečetil výsledek na konečných 5:1. V prvním utkání jsme nezaváhali a po jasném vítězství si připisujeme do tabulky první mistrovské body.