Muži ve vyrovnaném zápase udolali rezervní tým Svatobořic

Nenkovice – Sokol si v závěru týdne připsal do tabulky kontumační výhru nad celkem Bukovan, na kterou chtěl navázat také na hřišti. Proti béčku Svatobořic se však vítězství nerodilo lehce. V prvním poločase padly celkem čtyři branky, na každé straně po dvou. Nakonec se domácím podařilo svého soupeře udolat, ten navíc musel zápas dohrávat v deseti. Sokol tak na jaře zatím získal plný počet bodů.

III.A třída – 17.kolo

TJ Sokol NENKOVICE – SK Spartak SVATOBOŘICE “B” 3:2 (2:2)
Branky: 2´+ 33´Stehno Radim, 86´Černohorský Michal – 9´Pazderka Zdeněk, 22´Šťastný Petr
Fauly: 18:17
Rohy:
ŽK:
2:2; 23´Doležal Petr, 27´Pospíšil David – 61´Pazderka Zdeněk, 87´Pěček Pavel
ČK:
87´Stankovič Marek (Svatobořice)
Hlavní rozhodčí:
Kočiš Marian (Sudoměřice)
Pomezní rozhodčí:
Kuchař František – Hrabal Jiří (oba Nenkovice)
1 Staněk Tomáš – 2 Mezihorák Jakub, 3 Doležal Petr (80´12 Černohorský Michal), 4 Raus Daniel
(78´8 Frelich Roman), 5 Mezihorák Tomáš, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David, 9 Vaďura Martin,
10 Wagner Michal, 11 Košulič Petr ©, 13 Chimiák Petr; Náhradníci: 14 Baják Michal, 17 Kotas Karel;
trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Svatobořice
17 Měchura Jaromír – 2 Lunga Tomáš, 3 Šumbera Vladimír, 4 Pazderka Zdeněk,
5 Horáček Michal, 6 Šťastný Petr, 7 Zálešák Marek, 8 Michna Jiří, 9 Lunga David,
10 Stankovič Marek, 11 Pěček Pavel ©; Náhradníci: 12 Svozil Jaroslav, 13 Cizler Jakub;
trenér: Svozil Marek; vedoucí mužstva: Urubek Jiří

Nedělní velikonoční duel provázelo chladné počasí a v průběhu druhé půle přišla dokonce i sněhová chumelenice. Lepší vstup do utkání jsme si nemohli přát. Hned po dvou minutách hry konečně prolomil naši střeleckou nemohoucnost z posledních utkání Radim Stehno, ze strany hřiště prošel do vápna a nekompromisně propálil míč za záda brankáře Spartaku. Hosté však dokázali rychle odpovědět. Z těžké pozice se prosadil přesnou střelou z voleje Pazderka a srovnal výsledek utkání. Sokol zahrozil střelou novopečeného otce Davida Pospíšila z 18m, které však chyběla přesnost. Po rohovém kopu a následném závaru před bránou hostí, jsme nedokázali gólově zúročit sérii střeleckých pokusů, což Spartak bleskově potrestal. Rychlou kombinační akci Svatobořic přetavil ve vedoucí gól Petr Šťastný. Ten z bezprostřední blízkosti zcela osamocený, pohodlně uklízí míč za záda bezmocného Tomáše Staňka. Spartak mohl vzápětí své vedení ještě navýšit, D. Lunga však vyloženou šanci trestuhodně zahodil střelou vysoko nad bránu. Vyrovnání zařídil svou druhou trefou v zápase Radim Stehno z přímého kopu, kdy z dobrých 30m překvapil brankáře Měchuru. Před koncem první půle měli hosté ještě jednu obrovskou příležitost, prudkou střelu ve vápně vytáhl skvělým zákrokem Tomáš Staněk na rohový kop. Druhá půle se odehrávala pod taktovkou domácího Vichru. Hned v první minutě Michal Wagner vyprášil povedenou střelou rukavice hostujícího gólmana. Další pokus Davida Pospíšila Měchura neudržel, přesto zabránil z následné dorážky Radimovi Stehnovi ve skórování. Z nařízené penalty za hraní soupeřova hráče rukou ve vápně jsme mohli jít do vedení. Měchura ovšem nepovedený pokutový kop kapitána Petra Košuliče zneškodnil. Po dlouhém autu Davida Pospíšila se k zakončení dostal Radim Stehno, jeden z obránců Spartaku míč vytěsnil do boční sítě. Ve vyložené šanci po přihrávce Radima Stehna střílí Roman Frelich bez přípravy, bohužel ideálně netrefil míč. V krátkém sledu opět v akci Radim Stehno, nejlepší hráč dnešního utkání. Tentokrát naservíroval míč do sólového úniku čerstvě příchozímu dorostenci Michalovi Černohorskému, který se příležitosti nezalekl a pět minut před koncem rozhodl o vítězství domácího týmu. Přestože pomezní rozhodčí avizuje ofsajd, hlavní rozhodčí Kočiš je opačného názoru a hru pouští. Po inkasovaném gólu tuto skutečnost neunesl hráč Spartaku Marek Stankovič, který vzápětí obdržel červenou kartu.