Muži si doma poradili s Lipovem

Domácí zápas proti Lipovu se domácím fotbalistům vydařil a vybojovali tři body. Na výhře 2:0 se brankami podíleli David Klíč a Radim Stehno.

Okresní přebor

TJ Sokol NENKOVICE – FC LIPOV 2:0 (1:0)
 41´ Klíč David, 70´Stehno Radim;
Fauly: 15:14; Rohy: 10:3; ŽK: 2:1, 56´Pospíšil David, 68´Válek Viktor
– 32´Škopík Patrik; ČK: –; HR: Knotek Tomáš (Vacenovice);
AR:
Zima Igor (Hodonín), Hlaváč Pavel (Nenkovice);

Nenkovice: 17 Schöfr Pavel – 2 Klíč David, 3 Černohorský Michal, 4 Válek Patrik, 5 Válek Viktor,
6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David, 8 Frelich Roman, 9 Kuchař František, 10 Bayer Jaroslav,
11 Kučera Martin, 14 Kováč Peter, 15 Vaverka David, 16 Polcr Jan ©, 28 Raus Daniel;
Náhradníci: 1 Kellner Martin, 13 Polášek David; trenér: Vaďura Martin;
asistent trenéra: Polcr Jan; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk

Lipov: 1 Masaryk Lukáš – 2 Čerešňák Roman, 3 Pavlas Adam, 4 Mlýnek Jan, 5 Dohnal Nikolas,
6 Dobrovský Petr, 7 Urbánek Martin, 8 Maňák Darek, 9 Čerešňák Martin, 10 Mlýnek Radek ©,
11 Kučera Tomáš, 12 Škopík Patrik, 13 Dobrovský Marek, 14 Čerešňák Tomáš, 16 Jagoš Jiří,
17 Tobiáš Michal, 18 Soviš Ladislav, 21 Karásek Silvestr; trenér: Soviš Ladislav; asistent
trenéra 1: Kučera Pavel; asistent trenéra 2: Miškeřík Josef; vedoucí mužstva: Žák František

Komentář k zápasu: První domácí duel jarní části sezony se odehrál za velmi silného větru. Navíc hrací plocha byla díky víkendovému přívalu deště místy podmáčená. Jarda Bayer se v úvodu střetnutí dostal dvakrát do zakončení. Nejprve ránu z ostrého úhlu brankář Masaryk vytlačil s pomocí tyče na rohový kop. Přihrávku Radima Stehna, pak poslal z hranice velkého vápna vysoko nad bránu. Po rohovém kopu visel gól hostí ve vzduchu. Dorážku z bezprostřední blízkosti naštěstí odvrátil Peter Kováč z brankové čáry do bezpečí. Další střelecký pokus Jardy Bayera se po přihrávce Viktora Válka odrazil od jednoho z obránců Lipova pouze do břevna.Také brankář Pavel Schöfr podržel “Vichr”, když pohotovým výběhem zneškodnil pokus důrazného Tobiáše. Těžký střet obou aktérů skončil ošetřováním. Na straně druhé Radim Stehno povedenou ránou z přímého kopu, nadělal brankáři Lipova nemalé problémy. Před koncem první půle se Sokol přeci jenom dočkal gólové radosti.Tvrdou ránu z 18 metrů v podání Davida Klíče nasměroval ostřílený matador J.Mlýnek do vlastní brány 1:0. Lépe se tak do kabin odcházelo domácím hráčům. Další trefu Nenkovic v úvodu druhé půle hlavní rozhodčí po signalizaci pomezního I.Zimy neuznal, kdy míč na gólovou přihrávku z kopačky Viktora Válka byl již za postranní čarou. Vzápětí se ideálně uvolnil Jarda Bayer a šikovně oklamal i gólmana. Celou situaci však zle vyhodnotil, když místo přihrávky lépe postavenému spoluhráči posílá míč z těžkého úhlu mimo tři tyče. Vyrovnání měl na kopačce rychlonohý kanonýr hostí Tobiáš. Dobře zahraný přímý kop kapitána R.Mlýnka končí na tyči. Pojistka v podobě druhého gólu přišla po centru Viktora Válka za strany hřiště, kdy se míč šťastně odrazil od vzdálenější tyče před bránu. Obrana Lipova ještě ubránila pokus Franty Kuchaře o zakončení, dobíhající Radim Stehno však zkušeně a s velkým přehledem výrazně nasměroval Sokol k zisku tří bodů 2:0.
Dravý únik Viktora Válka v závěru rozhodnutého utkání již změnu skóre nepřinesl. Předvedli jsme bojovný, obětavý výkon, za který hráči zaslouží pochvalu. Utkání se vydařilo také oběma jarním posilám, když se svými góli podepsali pod výsledek. Zvláštní náboj mělo utkání také pro Roman Frelicha, jenž odehrál dvoustý mistrovský zápas v dresu Sokola Nenkovice.