Muži nečekaně vysoko vyhráli v Prušánkách

Prušánky (+VIDEO) – Až nečekaně hladce uspěli na půdě soupeře muži Sokola. Poslední celek tabulky nepřijel rozhodně do Prušánek v roli favorita. Hosté po prvních pětačtyřiceti minutách hráli nerozhodně 1:1, po přestávce ale už zápasu dominovali. Velký vliv na tom má příchod nových hráčů. Do střelecké listiny se zapsali Jan Polcr, Lukáš Bittó a Matěj Zálešák. Domácí nakonec dohrávali o deseti po vyloučení Stávka. Nenkovice i přes výhru 6:1 zůstávají na posledním místě tabulky, ale nakročily vstříc záchraně.

17.kolo (III.A třída)

TJ Podlužan Prušánky – TJ Sokol Nenkovice 1:6 (1:1)
Branky:
32´Řezník Josef – 42´Polcr Jan, 60´Bittó Lukáš, 65´Pospíšil David,
75´Raus Daniel, 81´Zálešák Matěj, 89´Stehno Radim;
Fauly: 14:19; Rohy: 3:8; ŽK: 4:2; 36´Hrubý Tomáš, 50´Řezník Josef, 51´Bílek Rudolf,
74´Kankia Michal – 70´Zálešák Matěj, 74´Polcr Jan; ČK: 1:0; 64´Stávek Ondřej;
HR:
Mayer Petr (Dolní Bojanovice); AR: Budín Marek (Prušánky) – Hrabal Jiří (Nenkovice);
Sestavy:
Nenkovice
17 Doležal Petr – 2 Mezihorák Jakub (76´9 Kuchař František), 3 Vaďura Martin, 4 Šalomoun Josef,
5 Geschvantner Jan, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David (79´13 Chimiák Petr), 8 Bittó Lukáš
(72´14 Raus Daniel), 10 Zálešák Matěj, 11 Košulič Petr ©, 16 Polcr Jan; Náhradníci: 1 Kotas
Karel, 12 Horák Radomír; trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Prušánky
1 Valuch Jakub – 2 Berliba Dorin, 3 Kankia Přemysl, 4 Stanec Stanislav (73´12 Váňa Michal),
5 Stávek Ondřej, 6 Bílek Rudolf (56´13 Kankia Aleš), 7 Kankia Michal, 8 Řezník Michal,
9 Hrubý Tomáš ©, 11 Petr Lubomír, 15 Řezník Josef (63´14 Šimek Michal); Náhradníci:
10 Úlehla Marek, trenér: Koliba Jaroslav; vedoucí mužstva: Váňa Jan

Komentář utkání:
Ve snaze záchrany Nenkovic ve III.A třídě, byl kádr v zimní přestávce posílen několika hráči. Sokol na hřišti Podlužanu naposledy naplno bodoval před sedmi lety tedy v sezoně 2006/07. I přesto jsme odjížděli do Prušánek s cílem urvat vítězství. Do utkání jsme vstoupili hodně rozpačitě. Hned v samém úvodu nás podržel Peťa Doležal, když po chybě v rozehrávce vychytal vyloženou šanci domácích. Naše první slibná příležitost přišla ve 13 minutě, centr Jožky Šalomouna posílá Radim Stehno hlavou vedle brány. Za další tři minuty našel Honza Polcr přesnou přihrávkou rozběhnutého Matěje Zálešáka, ani on však skórovat nedokázal. Gólman Valuch jeho razantní ránu vytěsnil skvělým zákrokem na rohový kop. Ve 32 minutě domácí využívají naší nedůsledné hry a ujímají se vedení, Josef Řezník se z hranice šestnáctky nemýlí 1:0. Inkasovaný gól jakoby probudil hráče Sokolu, střelecké pokusy Davida Pospíšila i Honzy Polcra zneškodnil pozorný Valuch. Tři minuty před koncem první půle přichází velmi důležitý gól. Po spolupráci s Matějem Zálešákem si našel správnou palebnou pozici Honza Polcr a nekompromisně napálil míč do brány 1:1. Do kabin tak oba týmy odcházeli za nerozhodného stavu. Do druhé půle jsme vykročili aktivněji jako domácí borci. Po straně hřiště se prosadil Radim Stehno, přihrávku pod sebe zakončil v tísni nabíhající David Pospíšil těsně nad bránu. Rychlou rozehrávkou autového vhazování, připravil Honza Polcr vyloženou šanci Radimovi Stehnovi, ten tvrdou ránu z voleje namířil přímo do gólmana. V šedesáté minutě zahrává po faulu na Honzu Polcra přímý kop Radim Stehno. Brankář Valuch neudržel odražený míč ode zdi pod kontrolou, čehož využívá ke skórování pohotovou dorážkou Lukáš Bittó 1:2. Za další tři minuty právě Lukáš Bittó premiérový střelec v dresu Nenkovic měl lví podíl na vstřelení třetího gólu a dalším vývoji utkání. Výborným presinkem vystihl rozehrávku domácímu stoperovi. Sólový únik pak na poslední chvíli hasí těsně před pokutovým územím faulem ze zadu Stávek. Rozhodčí Mayer neváhá ani na chvilku a hráče Podlužanu posílá pod sprchy. Z Následného přímého kopu střílí třetí gól krásnou a přesnou trefou k tyči David Pospíšil 1:3. Domácí se přes oslabení i markantní úbytek sil stále snažili o útočnou hru. To byla však voda na nenkovský mlýn, kterou jsme dokonale využili. V 75 minutě přihrává Honza Polcr míč před bránu, když se prosadil ve vápně přes dva hráče. Matěj Zálešák přihrává Danovi Rausovi, který na dvakrát s notnou dávkou štěstí i přispěním obránce Podlužanu střílí gól 1:4. V 81 minutě akce po ose Honza Polcr, Radim Stehno, Matěj Zálešák končí gólem. Mates z první bez přípravy propálil míč za záda brankáře Valucha 1:5. Poslední střelecký zářez přišel těsně před závěrečným hvizdem. Petr Chimiák zatáhl míč po straně, přihrávku do středu hřiště přesně sklepl Honza Geschvantner na volného Radima Stehna, ten mazácky vyškolil dobíhajícího obránce a přesně zametl míč k tyči bezmocného Valucha 1:6. Mladý rozhodčí Petr Mayer, odpískal utkání s přehledem. Podal solidní výkon a určitě patří mezi top rozhodčí na našem okrese. Z Prušánek si tedy po zásluze odvážíme tolik potřebné body. V dalším utkání přivítáme v domácím prostředí druhý celek tabulky Dolní Bojanovice. Snad se nám v tomto tězkém klání podaří navázat na výkon z Prušánek a body zůstanou doma.