Dorost vybojoval tři body v Archlebově

Archlebov – Dorost Nenkovic potvrdil roli favorita a plně bodoval na hřišti posledního Archlebova. Hosté se gólově prosadili již v prvním poločase a po změně stran přidali ještě jednu trefu. Oba góly zařídil Filip Lukáš, z toho jedna padla z pokutového kopu. Po výhře 2:0 si Sokol připsal osmou výhru v sezóně.

 

13.kolo (III.třída dorost)

TJ Sokol Archlebov – TJ Sokol Nenkovice 0:2 (0:1)
Branky:
27´(PK) + 63´Lukáš Filip;
Fauly:
5:8; Rohy: 5:8; ŽK: 0:3; 60´Vala Tomáš, 64´Šikuta Erik, 71´Planeta Ondřej
Sestava Nenkovic:
Staněk Tomáš – Svoboda František, Linzer Boris, Pánek Ondřej, Slížek Michael (46´Šikuta
Erik), Rauš Jakub (65´Zálešák Pavel), Lukáš Filip, Pavlica Marek (46´Planeta Ondřej),
Hložek Ondřej, Vala Tomáš, Kouřil Erik; Náhradníci: Zálešák Roman; trenér: Zálešák Petr;
asistent trenéra: Slížek Josef; vedoucí mužstva: Kučera Jaroslav

Utkání s pohledu trenéra Petra Zálešáka:
Zimní příprava dorostu proběhla tradičně v tělocvičně školy a posléze přípravné zápasy na umělé trávě v Dubňanech a také jeden zápas na travnatém, náhradním hřišti v Hovoranech, kde jsme prohráli o jednu branku. Poslední zápas se Šardicemi byl pro nepřiznivé počasí, stejně tak jako první mistrovské utkání odvoláno. S kvalitními soupeři s vyšší soutěže jsme všechny přípravné utkání absolvovali se ctí a do jarního prvního mistrovského utkání všichni nastupovali s vysokým sebevědomím. No prostě s posledním Archlebovem to musí být hračka. Bohužel opak byl pravdou. Trápení a nepřesné přihrávky. Soupeř nás ze začátku přehrával a vytvářel si šance. Naši hráči až moc chtěli individuálně vyniknout. Po první dvacetiminutovce to vypadalo na otřesný fotbal a to i díky velmi špatnému terénu. Hřiště hostů je v některých místech oranice s drny a kdo hrál fotbal ví jak takový terén může znepříjemnit hráčovi kontakt s míčem. Po půl hodině jsme začali trochu přidávat plyn a po faulu na Lukáše Filipa se kopala penalta, kterou faulující hráč s přehledem angličana proměnil. Do šaten jsme šli s jednobrankovým náskokem a soupeř samozřejmě chtěl víc, snažil se alespoň bodovat. Hráli jsme s úplně jiným soupeřem než na podzim. Ve druhé půli si domácí také vytvořili šance ale spíše po našich vynucených chybách nebo faulech kdy jsme obdrželi tři žluté karty. Ve druhé půli druhého poločasu jsme již ovládali hřiště, což potvrdil jediný náš střelec druhým gólem. Náběh na rohový kop na přední tyč, dotek a smutný domácí gólman lovil míč ze sítě. Opět se potvrdilo to, že dorost potřebuje ke svému výkonu, až druhý poločas kdy se všichni rozehrají a mají tu správnou provozní teplotu. Velmi dobrým výkonem se ukázal nový hráč Erik Kouřil, který hrál střední zálohu a bylo vidět že zkušenosti v tomto hráči jsou. Na další zápasy to ale chce v rámci celého mužstva více přihrávek a práce pro tým.