Muži ztratili bod sedm minut před koncem

Nenkovice (+VIDEO) – Muži Nenkovic loni skončili na třetím místě. Vstup do druhé sezóny v okresním přeboru si však představovali jinak. Proti Uhřicím museli dotahovat náskok soupeře, který krátce po přestávce smazal Martin Černohorský. Na gól z 83.minuty už ale domácí fotbalisté zareagovat nedokázali a prohráli 1:2.

Okresní přebor – 1.kolo

TJ Sokol Nenkovice – SK Uhřice 1:2 (0:1)
Branky:
48´Černohorský Martin – 22´Valihrach Tomáš (PK),
83´Rotrekl Jan
; Fauly: 13:12; Rohy: 5:6; ŽK: 3:2; 21´Vaďura
Martin, 36´Pospíšil David, 75´Mezihorák Jakub – 50´Neumann Jakub,
56´Hořava Tomáš
;
ČK: ; HR: Hýbl Jiří (Žeravice); AR: Strmiska
Stanislav, Rambousek Bedřich (oba Ždánice
); Sestavy:
Nenkovice

17 Zálešák Marek – 2 Mezihorák Jakub, 4 Raus Daniel
(84´9 Kuchař František), 5 Vaďura Martin, 6 Stehno Radim,
7 Pospíšil David, 8 Černohorský Martin (73´13 Chimiák Petr),
10 Zálešák Matěj, 11 Černohorský Michal, 12 Hrabal Tomáš,
16 Polcr Jan
©; Náhradníci: 3 Linzer Boris, 18 Vlasák René;
trenér: Píštěk Antonín; vedoucí mužstva: Kotas Zdeněk
Uhřice
1 Mokrý Josef – 2 Konečný Radek (46´12 Hořava Tomáš),
4 Vlach Zdeněk, 5 Hojač Zbyněk (90´15 Kopřiva Martin),
6 Rotrekl Jan, 7 Neumann Jakub, 8 Valihrach Tomáš < span style="color: #000000; line-height: 1.3;">©
,
9 Hořava Lukáš, 10 Smílek Lukáš, 11 Pěnčík Richard,
16 Zeman Tomáš; Náhradníci: 3 Spálovský Aleš,
14 Hroudný Daniel
; vedoucí mužstva: Meduna Petr

komentář k utkání:
V domácím táboře tak zavládlo velké zklamání. Nenkovice totiž loni patřily k příjemným překvapením. Nováček nakonec skončil třetí. V létě však z klubu odešel trenér Stanislav Slováček i pět stabilních hráčů. V Nenkovicích již nejsou brankář Jan Velan, jmenovec Geschwantner, Filip Koubek, Lukáš Bittó a Slovák Peter Kováč. Citelné ztráty se nenkovičtí funkcionáři snaží nahradit z vlastních zdrojů. „Z dorostu vyšel Martin Černohorský, jinak nikoho nového nemáme,” pronesl Kuchař. Celek z Kyjovska na nejvyšší příčky letos nepomýšlí. „Žádné ambice nemáme. Loni nám sezona neskutečně vyšla. Kádr je určitě odchody oslabený, ale věřím, že hráče nahradíme a budeme hrát ve středu tabulky,” řekl Kuchař.

Jeden z hostujících hráčů ještě v jasné šanci promáchl, ale v 83. minutě už se naftaři radovali. Po rychle vhozeném autu na levé straně a přihrávce mezi stopery se parádně trefil Jan Rotrekl. Nenkovice už na vyrovnání nedosáhly. Uhřice si tak připsaly první letošní výhru.

Nenkovice si zakřičely gól až ve 48. minutě, kdy se po rohovém kopu z otočky prosadil Martin Černohorský. Uhřice spoléhaly i po změně stran hlavně na dlouhé nákopy a standardní situace.

Uhřicím pomohl v cestě za třemi body pokutový kop. Nedovolený zákrok Vaďury na Neumanna potrestal hrající kouč Uhřic Tomáš Valihrach. Domácí mohli ještě v prvním poločase vyrovnat, ale Radim Stehno po centru Matěje Zálešáka pálil z voleje nad.

„Bylo to vyrovnané utkání. Ani jeden mančaft nepřevyšoval ten druhý. Kromě branek si každý tým vypracoval po jedné tutovce. Uhřice sice možná měly menší převahu, ale děj se většinou odvíjel mezi šestnáctkami,” uvedl jednatel Nenkovic František Kuchař.

Domácí premiéra trenéru Antonínu Píštěkovi na lavičce Nenkovic příliš nevyšla. Sokol totiž v prvním kole okresního přeboru podlehl Uhřicím 1:2. Zápas, který přinesl pouze pár vyložených šancí, rozhodl v 83. minutě Jan Rotrekl.
lk

Okresní přebor, all stars 1. kola
Jan Bílík (Dolní Bojanovice) – Roman Klimeš (Moravany), Aleš Řezáč (Dolní Bojanovice), Petr Handlíř, František Snášel (oba Ždánice), Ondřej Březina (Kozojídky), Lukáš Kašík, Radek Žurovec
(oba Starý Poddvorov), Petr Loprais (Vracov), Matěj Otáhal (Moravany), Jan Rotrekl (Uhřice)


Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/okresni-prebor-brankar-bilik-vychytal-vyhru-nad-svatoboricemi-20150811.html


Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/okresni-prebor-brankar-bilik-vychytal-vyhru-nad-svatoboricemi-20150811.html

Komentáře k článku

vložte komentář