Muži A statečně bojovali, ale na lídra nestačili

Sokol na hřišti lídra odehrál velmi vyrovnané utkání, ve kterém nakonec na body nedosáhl. Domácí se dostali v prvním poločase do jednobrankového vedení. Po změně stran se mezi střelce zapsali jak hosté, tak i domácí. Jiskra si tak nakonec vybojovala tři body po výhře 2:1.

Okresní přebor – 23.kolo

TJ Jiskra Strážnice – TJ Sokol Nenkovice 2:1 (1:0)
1´Lípa Tomáš, 47´Popelka Marek – 82´Hrabal Tomáš;
Fauly: 16:11; Rohy: 14:3;
ŽK: –; ČK: ; HR: Voříšek Patrik (Milotice);
AR:
Hlavinka Lubomír (Hodonín), Riedl Milan (Vřesovice);

17 Schöfr Pavel – 2 Mezihorák Jakub, 5 Kováč Peter, 6 Stehno Radim ©,
7 Pospíšil David (75´9 Kuchař František) , 8 Frelich Roman, 10 Zálešák Matěj,
11 Raus Daniel (80´18 Zálešák Marek), 12 Hrabal Tomáš, 13 Zálešák Pavel,
15 Kludák Lukáš
; trenér: Zálešák Marek; asistent trenéra: Polcr Jan;
vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk

Strážnice
1 Píža Martin – 2 Gajda Jonáš, 3 Lípa Tomáš, 4 Černoch Jakub, 5 Chlud
Patrik, 6 Paška Karel (62´15 Žák Adam), 7 Vávra Zbyněk, 8 Mička Lukáš
(72´12 Tomeček Milan), 10 Mašina Jiří ©, 11 Harašta Pavel, 13 Čech Zdeněk
(46´9 Popelka Marek); Náhradníci: 14 Brákora Šimon, 16 Varsamis Jan,
29 Janík Dominik; trenér: Daněk Pavel; vedoucí mužstva: Orel Petr

komentář utkání:
Netradičně v sobotu odpoledne jsme zavítali na hřiště lídra letošního ročníku nejvyšší okresní soutěže. Strážnice si v domácím prostředí vede naprosto suverénně. To jen podtrhuje série deseti vítězných utkání v řadě, když naposledy prohrála na vlastním pažitu v srpnu loňského roku. Lepší start do utkání si Jiskra ani nemohla představit. Hned v první minutě si na rohový kop naběhl dlouhán Lípa a hlavou zajistil domácímu týmu vedení 1:0. Sokol nezachytil začátek duelu a s vervou hrající sok nám zle zatápěl. Pouze díky skvělému výkonu v podání mladého brankáře Pavla Schöfra jsme inkasovali pouze jednou. Po naší obrovské chybě v rozehrávce nejprve vychytal nejlepšího střelce přeboru Lípu a stejně tak si poradil i s nepříjemnou ránou Harašty. Naopak houževnatý soupeř hrál v obraně zodpovědně a do výraznější šance nás nepustil. Stejně jako úvod vyšel domácím i nástup do druhé půle a opět bleskově udeřil. Další kiks stopera Kováče, kterému se zápas nevydařil, už ztrestal po přihrávce Lípy náhradník Popelka dorážkou ve skluzu 2:0. Nenkovice po obdrženém gólu herně ožily. Vzápětí po přihrávce Matěje Zálešáka neuspěl tváří v tvář proti domácímu gólmanovi Tomáš Hrabal. Na druhé straně si s přímým kopem Vávry bez větších problémů poradil připravený Pavel Schöfr. Hra se i nadále přelévala z jedné strany na druhou. Pížovi rukavice vyprášil razantní pumelicí Peter Kováč. Naopak štěstí při nás stálo po rohovém kopu a hlavičce Popelky, která se otřela o tyč. V závěru střetnutí ještě oživil naše naděje Tomáš Hrabal. Nádhernou technickou střelou z rohu velkého vápna překonal Pížu a snížil na rozdíl jediného gólu 2:1. Jiskra si však závěr utkání zkušeně pohlídala a žádné drama nepřipustila. Strážnice byla v tomto duelu na hřišti lepším týmem a zaslouženě zvítězila. Přestože Nenkovice v jarních odvetách předvádí velmi solidní výkony, tentokrát to na bodový zisk bohužel nebylo. Tímto vítězstvím si Jiskra definitivně zajistila postup do krajské soutěže. Naopak Nenkovice, ještě nemají účast v příštím ročníku okresního přeboru jistou.