MS lékařů: Hála skóroval, Češi porazili Koreu

V pondělí český tým lékařů nastoupil na MS proti Jižní Korei. Utkání bylo hladkou záležitostí českého týmu, který zvítězil 5:0. Do listiny střelců se zapsal také Roman Hála.

Česká republika – Jižní Korea 5:0 (2:0)
Branky: 31´+ 70´Mencl Pavel, 14´Hála Roman,
57´Šindelář Ladislav, 78´Bořke Martin;
ŽK: –; ČK: —

Tak jsme si konečně zazpívali! Začínám od konce, ale protože máme velikou radost, tak mi to jistě odpustíte. Po včerejším direktu od Argentiny nás dnes čekal houževnatý tým Jižní Korey.
Každý si uvědomoval důležitost zápasu a v autobuse bylo cítí lehké napětí, ale stejně tak i odhodlání zvítězit. Ihned po začátku jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu. Hráli jsme opravdu hezký, kombinační fotbal a drželi míč na svých kopačkách. Do první šance se dostal Martin Bořke, který však hlavičkou nedokázal trefit zařízení. Nemuselo nás to dlouho mrzet, jelikož po chvílí se Roman Hála dostal k propadlému balónu a s ledovým klidem míč uklidil k protější tyči. Následovala čistá radost. Následně Honza Vojáček chytil nebezpečný trestný kop a udržel nás ve vedení. Kombinaci řídili ze středu hřiště Jirka Kysučan s Vláďou Teplanem a rozdávali kvalitní míče do stran na Davida Kintera a Milana Čermáka. Asi po 20 minutách se k odraženému balónu na hranici velkého vápna dostal Pavel Mencl, který navýšil vedení na 2:0. Do konce poločasu jsme ještě měli pár možností navýšit vedení, ale Jihokorejci se ubránili a ani Matěj Matura s Ondrou Kočím se proti zahuštěné obraně nedokázali prosadit. Do druhého poločasu nastoupil v bráně debutant Jakub Pavelka, který svůj první zápas zvládnul bezchybně. Hra soupeře byla postavená na nakopávaných míčích, které jistě odvracel Luboš Nachtnebl, Daník Malý , Vašek Svoboda, Roman „Bejček“ Čapek a Jakub Šedivý. Postupnými útoky jsme rozebírali obranu soupeře, ale Marek Vinkler ani Lukáš Tittelbach míč do sítě z bezprostřední blízkosti nedotlačili. Navýšit na 3:O se nám podařilo po hezké akci Adama Nedvěda, který upaloval od poloviny sám na bránu a v poslední chvíli míč nesobecky předložil Šindimu, který se trefil již na svém 7. mistrovství a jehož forma a sebevědomí s věkem stále roste. Klid a rozhodnutí přinesl druhý gól Pavla Mencla, který se zorientoval ve vápně a doklepnul odražený míč. Radost ze svého prvního gólu si také udělal Martin Bořke, který křižnou střelou prostřelil gólmana hostí a navýšil na konečných 5:0. No a pak jsme si zazpívali….ale to už víte J

on-line komentář:
Konec zápasu.   (19:43:03)  

78
Česko právě vstřelilo branku!
Na Hlouchův centr si nabíhal Šindelář, ale český záložník na míč nedosáhl. Nakonec se ale k balonu dostal MARTIN BOŘKE, který díky svému důrazu pečetí vítězství pátou trefou!

 

73
Nádherná akce Kočího a neméně hezké zakončení Tittelbacha, proti kterému ale vytáhl korejský brankář skvělý zákrok.

 

70
Česko právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto! Bořkeho centr ještě zastavila tyč korejské branky, míč se ale odrazil na kopačky PAVLA MENCLA, který si položil obránce a druhým gólem v utkání zvyšuje už na 4:0.

 

65
Mazura ani Teplan korejského golmana prostřelit nedokázali.

 

57
Česko právě vstřelilo branku!
Češi přidávají třetí branku! Dlouhý Vojáčkův odkop obrana soupeře nedokázala odvrátit a míč skončil až u Nedvěda, který předložil parádní přihrávku LADISLAVU ŠINDELÁŘOVI, pro něhož nebyl problém uklidit balon do prázdné branky.

 

55
Korejci rozehráli rohový kop, po kterém musel nebezpečnou dorážku likvidovat Vojáček.

 

44
Korejskou obranou se prodral Vinkler, jeho střelu golman vyrazil na roh. Po jeho rozehrání vznikl v šestnáctce Korejců pořádný závar, ze kterého ale nedokázali Češi vytěžit třetí trefu.

 

42
Po Hlouchově přesném centru netrefil ve stoprocentní šanci bránu soupeře Vinkler.

 

41
Začal druhý poločas.

 

40
První poločas skončil.

 

39
Po rohovém kopu Mencla se ke střele prodral Mazura, ale jeho zakončení mířilo mimo tři tyče.

 

37
Po faulu na Bořkeho měli čeští fotbalisté výhodu standardní situace. Menclova rána však mířila o pár centimetrů výš, než bylo potřeba.

 

31
Česko právě vstřelilo branku!
Po půl hodině hry navyšují čeští fotbalisté svůj náskok. K odraženému míči se dostal jako první PAVEL MENCL, který jej následně uklidil nekompromisní ranou přesně pod břevno.

 

 

23
V dobré pozici byl Vinkler, ale z hranice šestnáctky mířil příliš vysoko.

 

19
Šindelářův centr z rohového kopu Korejci bez problémů odvrací do bezpečí.

 

14
Česko právě vstřelilo branku!
Češi se po zásluze ujímají vedení! Technickou střelou ze strany uklidil ROMAN HÁLA míč přesně k zadní tyči.

 

12
Vojáček musel vyrážet střelu ze standardky, odražený míč následně odklízí Svoboda na rohový kop.

 

9
Dalekonosný pokus Teplana z dobrých dvaceti metrů končí vedle korejské branky.

 

8
Češi měli k dispozici rohový kop. Po závaru v pokutovém území se ke střele dostal Svoboda, v cestě ale stál jeden z korejských obránců.

 

5
Po centru Vinklera se vyložené šanci zalekl Bořke.

 

2
Hned po úvodní rozehrávce čeští fotbalisté zatlačili soupeře na jeho polovině. Po pasu Kysučana se do zakončení dostal Mencl, s jehož ne úplně tvrdou střelou si golman poradil.

 

1
Utkání právě začalo.

Zdroj: onlajny.com

Komentáře k článku

vložte komentář