MS lékařů: Češi nestačili na Argentinu

V prvním utkání na MS lékařů nestačil český výběr na Argentince a prohrál těsně 1:2. Rozhodující branka padla krátce po začátku druhé půle (hraje se 2×30 minut) z pokutového kopu.

Česká republika – Argentina 1:2 (1:1)
Branky: 10´Nedvěd Adam – 6´ 0:1, 36´ 1:2 (PK)
ŽK: 32´Nedvěd Adam

Drazí fanoušci. Rok uběhl jako voda a my máme opět tu čest reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa lékařů.  Tentokráte Vás zdravíme z prosluněného Mexika. V uplynulém roce se v našem týmu odehrála řada změn. Máme nového kapitána a prezidenta v jedné osobě, kterého jsme si jednohlasně zvolili a je to Vláďa Teplan. Všichni jsme mu, trenérovi Lukáši Trejtnarovi a srdcaři Jakubovi Šedivému vděční za starost o chod týmu, protože bez nich bychom tady zřejmě nikdy nebyli. Dále jsme mezi sebou přivítali řadu nových kolegů, fotbalistů. Někteří mají ještě horké diplomy, ale všichni bezvadně zapadli do týmu a je skvělé, že národní tým lékařů hledí stále dopředu a všichni u nás mají dveře otevřené. A nyní už zpět do Mexika. Do Cancunu jsme přiletěli s dvoudenním předstihem a je to dobře, protože jet lag je neúprosný a většina z nás stále vstává v 5 místního času. První dva dny byly ve znamení poznávání komplexu, regenerace, krátkých výletů a těšení se na fotbal. Úvodní den šampionátu bylo připravené velkolepé zahájení. Kdy se v krásném otevřeném divadle pro dva tisíce diváků představily stovky umělců a v hodinovém programu představili historii Mexika. Následně proběhl skupinový los, kdy nám fortuna postavila do cesty týmy Argentiny, Jižní Koreji a Rakouska. Jelikož už nejsme nováčci, tak si uvědomujeme, že los k nám byl příznivý, nicméně v hlavách všech zní „hlavně nepodcenit“. Po dlouhém programu jsme unavení uléhali do postele. Přiznám se, že ačkoli vše bylo krásné, veliké, barevné a mistrovství každým rokem roste ve stále větší událost, tak se již v takovém počtu účastníků jen obtížně vytváří nová a oprašují stará kamarádství ze zahraničními kolegy. Veliký stan, párek a pivo v Rakousku mi bylo milejší, ale nerad bych se rouhal. Celý turnaj se odehrává na veliké travnaté ploše, kde nalajnovaná čtyři hřiště. Terén je perfektní, ale absence sprch a šatny je trochu mrzutá.  První hrací den nám postavil do cesty zmíněnou Argentinu, kterou jsme loni porazili 1:0. Letos přijeli s lepším týmem a my si uvědomovali důležitost prvního utkání. Na začátku utkání se spustil prudký déšť a hrát fotbal bylo prakticky nemožné. Bohužel brzy po začátku, po několika nešťastných odrazech a také našim nedůrazem se Argentinci ujali vedení. Kdy tečovanou střelu zpoza vápna Honza Vojáček konečky prstů vyrazil jen před dobíhajícího Argentince. Naštěstí jsme se brzy vrátili do zápasu gólem na 1:1. Adam Nedvěd si perfektně našel míč po rohovém kopu Marka Vinklera. Následně mohl náš tým poslat do vedení Pavel Mencl, který nechal svým trestným kopem vyniknout gólmana hostí. Následovala řada šancí a pološancí našeho týmu, ale ke kýženému gólu nevedly. Do druhého poločasu jsme nastoupili řádně motivovaní, ale bohužel jsme opět brzy inkasovali z přísné penalty, kterou si hráč hostí vykoledoval po rohovém kopu soupeře.

Ve zbylém čase nám nechyběla chuť a snaha. Každý hráč se snažil něco vymyslet, ale ve finálním řešení nám bohužel chyběl klid a možná trošku sebevědomí. Soupeř si pak tedy mohl taktickým a opravdu otravným protahováním zápasu dojít, resp. spíše dokulhal pro tři body. Příští zápas s Jižní Koreou tedy musíme vyhrát. Tým na to určitě máme, tedy je na každém z nás, jak se z minulého zápasu poučíme, abychom si mohli v autobuse zazpívat

Komentář:

60+6
Konec zápasu.   (16:34:36)
60+6
Vojáček ve vyložené šanci vychytal jednoho z argentinských střelců!
60+5
Menclova křížná střela míjí argentinskou branku.
57
Po akci dua Šindelář – Mencl ses ke střele dostal Hála, český středopolař ale mířil vedle.
51
Češi, i díky sérii rohových kopů, zamkli Argentinu na její polovině a snaží se o vyrovnání.
50
Bořkeho centr mířící do šestnáctky si jeden z bránících Argentinců málem srazil do vlastní branky.
36
Argentina právě vstřelila branku!
Po trestném kopu Argentyny fauloval v pokutvém území Nedvěd a Argentina měla k dispozici pokutový kop, ze kterého si Jihoameričané berou vedení zpět.
34
Nedorozumění Čapka se Šedivým Argentinci naštěstí nedokázali potrestat. Vojáček proti této střele zastahovat nemusel.
32
Žlutou kartu dostává Nedvěd (Česko).
31
Začal druhý poločas.
30+3
První poločas skončil.
Vydělávejte na burze z domova. eToro – forex broker pro začátečníky.
30+2
Na zpětnou Menclovu přihrávku Kintr nedosáhl. Míč mají na kopačkách Argentinci.
25
Na hranici šestnáctky byl faulován Mencl, za což si bránící Argentinec vysloužil žlutou kartu. Z následné standardky sám faulovaný Pavel Mencl vyslal krásnou střelu, ale jihoamerický golman vytáhl fantastický zákrok a udržel remízový stav.
22
Centrovaný míč z kopačky Teplana srazila obrana soupeře na roh, ze kterého se českým fotbalistům nepodařilo vytěžit žádnou střeleckou šanci.
19
Rohový kop odvrací Šedivý do bezpečí.
18
Nedvědova nadějná střela končí vedle branky, z následného protiútou vytěžila Argentina roh.
10
Česko právě vstřelilo branku!
A Češi srovnávají! Rohový kop rozehrál Vinkler přesně na ADAMA NEDVĚDA, který hlavičkou posílá na přední tyči míč do sítě!
8
Po rozehrávce se Češi tlačí do útoku, argentinská obrana odvrací na roh.
6
Argentina právě vstřelila branku!
Vojáček sice první střelu soupeře dokázal vyrazit, na dorážku nepokrytého hráče Argentiny už ale dosáhnout nedokázal a Jihoameričané se dostávají po šesti minutách hry do vedení.
1
Utkání za hustého deště právě začalo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

Zdroj: onlajny.com

Komentáře k článku

vložte komentář