MS lékařů: Češi zakončili turnaj porážkou od Argentiny a končí šestí

Čeští lékaři, v sestavě s Romanem Hálou, zakončili MS v Argentině porážkou 1:3 s domácím týmem v duelu o páté místo a v konečném pořadí obsadili šestou příčku.

Duel o 5.-6.místo

ARGENTINA – ČESKÁ REPUBLIKA 3:1 (0:1)
Branky: 49´1:1, 60´2:1, 80´3:1 – 5´ Rychlý Zbyněk

Komentář

5´Česko právě vstřelilo branku 0:1!
Česká reprezentace se v souboji o páté místo ujímá vedení brankou ZBYŇKA RYCHLÉHO.

17´Jeden z argentinských fotbalistů zavelel k individuální akci. Prokličkoval se až k brankáři, toho ovšem svou střelou nepřekonal.
20´Na druhé straně vyzkoušel sólo akci Jan Bialek. Až k brankáři nedoběhl, ztroskotal na posledním obránci.
25´Střelu Pavla Buchvalda nebezpečně tečoval jeden z bránících hráčů. Brankář s obtížemi, ale přece balón schoval v rukavicích.
35´Jan Němec je při chuti. K asistenci chtěl přidat vstřelený gól, avšak argentinský brankář si s jeho pokusem věděl rady.
37´Kartónek žluté barvy si vykoledoval Adam Nedvěd, jenž nekompromisně povalil protihráče na trávník.
39´Už to vypadalo, že další ze svých akcí Jan Bialek dotáhne až ke střele, ale v poslední chvíli ještě posunul na Jana Němce, jehož zakončení chyběla přesnost.
40´Skončil první poločas
44´Po ose Luboš Nachtnebl – Ladislav Šindelář se balón dostal k Janu Bialekovi, ten vypálil o kousek vedle brány.
49´Argentina právě vstřelila branku 1:1!
Vyrovnáno! Po faulu v rohu hřiště argentinský reprezentant parádně zakroutil balón na zadní tyč. Jan Drugda byl bez šance.
55´Martin Bořke odcentroval na Davida Kintra, ten ovšem neseřídil mířidla dobře.
Argentina právě vstřelila branku 2:1!
60´Dva rohové kopy v krátkém časovém sledu znamenají obrat! V malém vápně se k zakončení dostal argentinský útočník a míč napálil do sítě.
70´David Chmela zkontroloval postavení spoluhráčů. Vybral si Romana Hálu, s jehož střelou si golman hravě poradil.
74´Balón výborně zatáhl po lajně Ladislav Šindelář. Svou nahrávkou oslovil Davida Chmelu, leč vyrovnání se nekoná.
77´Martin Bořke v pokutovém území spadl po kontaktu se soupeřem. Rozhodčí k překvapení českých hráčů penaltu neodpískal.
78´Po rozruchu v argentinském vápně se ke střele tlačili David Chmela, Ladislav Šindelář a Vladimír Teplan. Míč nakonec sebral gólman.
80´Argentina právě vstřelila branku 3:1!
Je rozhodnuto, páté místo získá Argentina. Forvard v úniku zkušeně přeloboval bezmocného Jana Drugdu.
80´Konec zápasu

Duel ve skupině o 5.-8.místo

ČESKÁ REPUBLIKA – VENEZUELA 4:0 (1:0)
Branky: 25´ Rychlý Zbyněk, 55´ Hála Roman, 58´ Nedvěd Adam, 70´ Bořke Martin

20´Dvacet minut je minulostí. Ani jeden z týmů si nevypracoval žádnou zajímavější příležitost.
22´Prostor ke střele dostal Jakub Šedivý. Dobře mířenou ránu zblokoval jeden z bránících hráčů.
25´Česko právě vstřelilo branku 1:0!
Češi se ujímají vedení! Jakub Šedivý se odpoutal od osobního strážce. Střelu vyrazil venezuelský gólman pouze ke ZBYŇKOVI RYCHLÉMU, na nějž již čekal snadný úkol.
30´Navýšit náskok chtěl Jan Bialek. Prodral se až k zajímavému zakončení, v tomto případě ovšem brankář vyrazil hrací předmět do bezpečí.
35´Češi jsou jasně aktivnějším týmem. Jan Němec ovšem nestřílel z příliš klidné pozice, balón nasměroval vysoko nad břevno.
55´Česko právě vstřelilo branku 2:0!
Česko disponuje dvoubrankovým náskokem. Lukáš Fišer vymyslel velmi pěnou nahrávku na ROMANA HÁLU a ten se nemýlil.
58´Česko právě vstřelilo branku 3:0!
Roman Hála tentokráte v roli asistujícího hráče. Zachoval se nesobecky a přihrál před prázdnou bránu ADAMU NEDVĚDOVI, jenž s lehkostí skóroval.
70´Česko právě vstřelilo branku 4:0!
Česká reprezentace dominuje. K sólovému úniku se vydal MARTIN BOŘKE, zakončil jej ránou mimo dosah gólmana.
78´Po rohovém kopu byl blízko pátému gólu Roman Hála, avšak orazítkoval pouze břevno.
80´Penaltu si v závěrečných vteřinách chtěl vymodlit Ladislav Šindelář, rozhodčí ovšem nechal hru pokračovat bez přerušení.

Zdroj: onlajny.cz