Druhá porážka v řadě pro muže, Násedlovicím podlehli 2:4

Nenkovice – Muži hostili v 19.kole na domácím pažitu fotbalisty třetích Násedlovic. Soupeř dvakrát za sebou prohrál a Sokolu se tak naskýtala možnost na bodový zisk. Domácím se však zápas nepovedl, i když po prvním poločase byl stav jen 0:1. Nenkovice po přestávce přidaly a vstřelily dva góly, Morávia byla ještě o něco málo produktivnější a odváží výhru v poměru 2:4.

III. A třída – 19.kolo

TJ SOKOL NENKOVICE – TJ MORÁVIA NÁSEDLOVICE 2:4 (0:1)
Branky: 46´Pospíšil David, 47´Doležal Petr – 45´Horák Jakub, 53´Drmela Radim,
72´Svozil Lukáš, 90+3´Dobeš Zdeněk
Fauly: 13:18
Rohy: 4:9
ŽK: 1:1; 31´Stehno Radim – 33´2 Dobeš Petr
ČK:
Hlavní rozhodčí: Riedl Milan (Vřesovice)
Pomezní rozhodčí: Raus Josef (Nenkovice) – Horák Milan (Násedlovice)
Sestavy:
Nenkovice
1 Staněk Tomáš – 2 Mezihorák Jakub, 3 Doležal Petr, 4 Raus Daniel (81´8 Lefner Vladimír),
5 Mezihorák Tomáš, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David, 9 Vaďura Martin, 11 Košulič Petr ©,
12 Horák Radomír (72´10 Černohorský Michal), 13 Chimiák Petr; Náhradníci: 14 Polášek Patrik,
17 Kotas Karel; trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Násedlovice
25 Trávníček Petr – 2 Dobeš Petr, 3 Dobeš Petr, 4 Dobeš Zdeněk, 5 Šurýn Jiří,
6 Svozil Lukáš (89´13 Dobeš Richard), 7 Horák Jakub, 8 Drmela Radim,
9 Svatoš Antonín ©, 10 Pokorný Petr, 11 Baják Zdeněk (87´12 Trávník Marek);
trenér: Urbánek Stanislav; vedoucí mužstva: Dobeš Karel

K dalšímu mistrovskému utkání jsme nastoupili v domácím prostředí proti Násedlovicím. Mužstvo bojující o postup do okresního přeboru potřebovalo po sérii dvou porážek nutně naplno bodovat. Prohra by jejich naděje v boji o první pozici v tabulce zhatila. Oba týmy do utkání vstoupily s velkým nasazením a odhodláním se o vítězství v tomto prestižním derby poprat. Hned v úvodu se po křídle uvolnil po přihrávce Radka Horáka David Pospíšil, střele směřující na vzdálenější tyč chyběla přesnost. Morávia odpověděla přesnou dalekonosnou střelou Dobeše (2), Tomáš Staněk se překvapit nenechal a nadvakrát míč chytá do náruče. Slibná střelecká pozice se naskytla také Drmelovi a Pokornému, ani jeden však přesně zamířit nedokázal. Tvrdou ránu Davida Pospíšila ze strany hřiště k tyči, Trávníček s námahou zneškodnil. Velkou příležitost hostující Morávie vytěsnil na poslední chvíli jeden z našich obránců na rohový kop. Vše nasvědčovalo tomu, že se půjde do kabin za bezgólového stavu. Bohužel jsme zbytečně ztratili míč v obraném pásmu, ten se dostal k osamocenému J.Horákovi, který naši chybu potrestal přesnou trefou k tyči 0:1. Do druhého poločasu jsme nastoupili famózně, když se nám podařilo v rozmezí dvou minut strhnout vedení na naši stranu. Nejprve se po straně hřiště prosmýkl David Pospíšil a krásnou střelou překvapil brankáře Trávníčka 1:1. Hned po rozehrání míče sebral výborným presinkem Petr Doležal míč hostujícímu stoperovi a nekompromisně propálil podruhé Trávníčka 2:1. Nadějné jednogólové vedení jsme dlouho neudrželi. Na přímý kop kapitána hostí Svatoše naskočil ve vápně Drmela a hlavou zařídil vyrovnání 2:2. Vedení Morávii zajistil po skrumáži ve vápně přesnou střelou z voleje L.Svozil 2:3. V závěru jsme se snažili o vyrovnání výsledku. Dalekonosná pumelice Kuby Mezihoráka nadělala Trávníčkovi obrovské problémy, míč za svá záda však nepropustil. Ani přímý kop Radima Stehna si nenašel cestu do brány, kdy opět skvěle zasáhl Trávníček. Gólová tečka za utkáním přišla v nadstaveném čase, z rychlého protiútoku po přihrávce Drmely skóruje pohodlně do prázdné brány Z.Dobeš 2:4.