Dorost nastřílel Blatnici osm branek

Nenkovice – Sérii porážek se podařilo zastavit dorostencům, kteří po třech kolech znovu naplno bodovali. V domácím prostředí neměli větších problémů s Blatnicí a devátý celek tabulky rozstříleli 8:1. Třemi góly se na tom podíleli Vladimír Lefner a Jakub Rauš, dva góly přidal Ondřej Planeta.

III. třída (dorost) – 19.kolo

TJ SOKOL NENKOVICE – FK SaZ BLATNICE p.S.A. 8:1 (3:1)
Branky:
26´+ 57´+ 76´Lefner Vladimír, 41´z PK + 77´+ 83´Rauš Jakub,
11´+ 71´Planeta Ondřej – 39´Solař Radim z PK
Riedl Milan (Vřesovice)
Pomezní rozhodčí: Kostrhoun Jiří (Nenkovice) – Vaněk Kamil (Blatnice)
Sestavy:
Nenkovice
1 Staněk Tomáš – 2 Svoboda František, 3 Polášek Patrik, 4 Linzer Boris, 5 Zálešák Roman
(70´13 Doležal Petr), 6 Slížek Michael, 7 Planeta Ondřej, 8 Štos Pavel (79´12 Slabák František),
9 Lefner Vladimír ©, 10 Rauš Jakub, 11 Černohorský Michal; Náhradníci: 14 Viktorýn Michal;
trenér: Hofírek Josef; vedoucí mužstva: Slížek Josef
Blatnice p.S.A.
18 Nikel Pavel – 2 Svoboda David, 3 Svoboda Jan, 4 Míšek Jan, 5 Tomeček Ondřej,
6 Rumíšek Filip, 7 Kráčalík Dominik, 8 Křápek Adam, 9 Solař Radim ©, 10 Hruška David,
11 Skalník Lukáš; trenér: Břeň Miroslav; vedoucí mužstva: Solař Zbyněk

Soupeřem našich dorostenců byl devátý tým tabulky ze 40 km vzdálené Blatnice p.S.A., který přicestoval historicky k prvnímu mistrovskému utkání do Nenkovic. Mužstvo, které v minulém kole hladce zvítězilo v domácím prostředí s týmem okupující horní patro tabulky Spartakem Svatobořice 4:1. Očekávali jsme tedy těžký zápas, proti silnému mužstvu. Po opatrném začátku utkání otevřel skóre Ondra Planeta, když ve vápně propálil míč přes rukavice gólmana do brány 1:0. Za tři minuty mohlo být srovnáno, únik hostujícího Hrušky zneškodnil skvělým zákrokem Tomáš Staněk. Úplně stejná situace jako ta předchozí se opakovala na druhé straně v podání Kuby Rauše, kterého vychytal Nikel. Druhému gólu předcházela akce po straně hřiště. Přesnou přihrávku Michala Černohorského před bránu, stoprocentně využívá zcela osamocený Ladik Lefner 2:0. Blatnici se podařilo snížit z pokutového kopu, kdy po zákroku Patrika Poláška na Solaře sám faulovaný penaltu s přehledem proměnil 2:1. Za další dvě minuty jdeme zpět do dvougólového vedení. Hostující Svoboda fauluje ve vápně Ondru Planetu. Rozhodčí Riedl odpískal v krátkém časovém sledu pokutový kop, tentokrát na druhé straně. Kuba Rauš penaltu s přehledem proměňuje. Před začátkem druhé půle jsme blíž vítězství 3:1. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, Ladik Lefner obklopen ve vápně několika protihráči situaci výborně zvládl a dokázal se střelecky prosadit 4:1. Ondra Planeta odstartoval desetiminutový střelecký koncert domácího týmu, když je ve správnou dobu na správném místě. Odražený míč od tyče, po střele Michala Černohorského a zákroku gólmana Nikela, pohotově doráží do brány 5:1. Další gól obstaral svou třetí trefou v zápase Ladik Lefner, ve vápně se šikovně obtočil kolem bránícího hráče a uklízí míč do brány 6:1. Závěr utkání byl v režii Kuby Rauše, nejdříve s jistotou proměnil sólový únik po přesné přihrávce Ondry Planety 7:1. Vzápětí korunoval svůj výborný výkon hattrickem po krásné kombinační akci, když zametl míč za záda bezmocného Nikela 8:1. Zrodilo se tak jednoznačné, nečekané, ale zasloužené vítězství dorostenců Nenkovic.