Menu Zavřeno

Dorost souboj o první příčku těsně prohrál

Lužice – V sobotním odpoledni se v Lužicích odehrál přímý souboj o první místo ve III.třídě dorostu. Domácímu Baníku byl za soupeře třetí celek Sokola Nenkovice. Po bezbrankové první půli se vše podstatné odehrálo až po změně stran. Ve vyrovnaném zápase se podařilo ukořistit tři body domácím, kteří zvítězili rozdílem branky 2:1.

III.třída – dorost

TJ Baník Lužice – TJ Sokol Nenkovice 2:1 (0:0)
Branky:
85´Flachs Josef, 87´Varga Tomáš – 63´Planeta Ondřej
HR: Daniel Jaroslav (Hodonín); Sestavy:
Nenkovice
33 Prygl Dominik – 3 Zálešák Pavel, 4 Linzer Boris, 5 Pánek Ondřej, 6 Slížek Michael
(7 Planeta Ondřej), 8 Kučera František (15 Lukáš Filip), 9 Lefner Vladimír © (11 Vala Tomáš),
10 Rauš Jakub, 13 Hložek Ondřej, 14 Šikuta Erik, 16 Pavlica Marek; trenér: Zálešák Petr;
asistent trenéra: Slížek Josef; vedoucí mužstva: Kučera Jaroslav
Lužice
Fojtů – Kokeš, Jančálek (Zelinka), Kozumplík (Hančík), Rakvica, Stachovicz, Brhel,
Varmuža (Poláček), Holý, Varga, Flachs

Utkání s pohledu trenéra Petra Zálešáka:
Dorostenci zajížděli na poslední zápas do prostředí vedoucího mužstva tabulky. Naši hráči, až na vyjímky zahráli solidní fotbal. Taktika byla jasná, nechybovat v obraně a rychlými brejky ohrožovat branku soupeře. Bohužel nám citelně chyběl defenzivní záložník Fr. Svoboda. Také nemáme ve středu žádného špílmachra, který by rozděloval přihrávky, takže proti robustním hráčům se nám nehrálo dobře. První poločas jsme zvládli a bezbrankový stav nám vyhovoval. Druhý poločas jsme začali více ohrožovat soupeřovu branku a dokonce jsme se ujali vedení. Ale jak jsem se již zmínil v úvodu, někteří naši hráči, které nebudu jmenovat, mě v tomto zápase zklamali. Jinak jsou to všichni féroví uličníci. Ale jako trenér si to můžu dovolit říct. Prostě někteří nemají na to, aby odehráli dva stejné poločasy. Přitom se například v minulém kole těšili na svůj výkon a zápas. A vždy to jde na elánu, nasazení a chuti hrát, prokazatelně vidět. V Lužicích, pro mne zápas sezóny, nedali někteří přihrávku a fyzicky odpadávali. Jestli někdo večer před zápasem flámoval nebo byl po nemoci nemůžu posoudit (nepřiznali se). Ale to se musí dotyční hráči sami nad sebou zamyslet, jestli hrají fotbal jen tak, nebo si chtějí alespoň pro sebe něco dokázat. Škoda, že jsme opět neuměli využít širokého hřiště a přihrávek po zemi. Ale abych jen nekritizoval svoje svěřence, musím konstatovat, že hlavní rozhodčí posuzoval hru a zákroky jako … Označil bych sudího za nejslabší článek nedělního zápasu. Ještě 10minut před koncem jsme vedli a dokonce jsme si vytvořili šance a výsledek jsme mohli potvrdit – bohužel nestalo se. Naopak domácí po našich chybičkách výsledek dokonce po rohovém kopu a jakéhosi brankařem nakopnutého balonu na středového útočníka obrátili. Po vstřelení vítězného gólu domácích, sudí zápas okamžitě ukončil. Jeho výkon byl ostudou rozhodčích okresní soutěže a to vybírám slabé výrazy. Přezimujeme na třetím místě tabulky a uvidíme, který soupeř posílí nebo oslabí. Já osobně bych chtěl do jarní sezony připravit hráče na fyzicky útočný fotbal se zajištěnou obranou a hlavně vypěstovat dobrého rozehrávače ve středu zálohy. Doufám, že nezůstane jen u představ. Závěrem bych chtěl všem hráčům a funkcionářům poděkovat za spolupráci a samozřejmě také divákům za jejich přízeň. Fotbalu zdar!