Dorost naplno bodoval v Prušánkách

Prušánky – Podruhé se na jaře představil dorost na půdě soupeře, tentokrát zavítal do Prušánek. Favorizovaní hosté neponechali nic náhodě a vybojovali tři body. Největší zásluhu na výhře měl Filip Lukáš autor tří branek, čtvrtou trefu přidal Jakub Rauš.

15.kolo (III.třída dorost)

TJ Podlužan Prušánky – TJ Sokol Nenkovice 2:4 (2:2)
Branky:
14´Zálešák, 30´Forman (PK) – 3´(PK) + 38´+ 77´Lukáš Filip, 88´Rauš Jakub
Fauly:
8:7; Rohy: 6:6; ŽK: 0:1; 2´Černohorský Michal;
Hlavní rozhodčí: Rybecký Marek (Rohatec)
Sestava Nenkovic:
1 Staněk Tomáš – 2 Svoboda František, 4 Linzer Boris, 5 Pánek Ondřej, 6 Slížek Michael,
7 Planeta Ondřej (46´10 Rauš Jakub), 8 Šikuta Erik (70´3 Vala Tomáš), 11 Černohorský Michal,
13 Hložek Ondřej, 15 Lukáš Filip, 17 Kouřil Erik; trenér: Zálešák Petr; asistent trenéra:
Slížek Josef; vedoucí mužstva: Kučera Jaroslav

Utkání s pohledu trenéra Petra Zálešáka: Každý zápas je rozdílný. To co byl soupeř na podzim- na jaře neplatí. Soupeř na domácím hřišti se ujal vedení a my jsme se nedokázali dostat do tempa. Opět nám dělalo široké hřiště problém.  Po úniku a faulu na Lukáše byl nařízený pokutový kop, který sám faulovaný s přehledem proměnil. V kabině dostávají hráči instrukce, že rozhodčí je pán na hřišti a nesmí s ním diskutovat či komentovat jeho rozhodnutí, ale někdy s tím mám já sám problém. Zvláště pak když vidím, že nás rozhodčí poškodil. V případě našeho útočníka Filipa Lukáše, který šel sám na branku a byl nekompromisně zezadu faulován, uložil sudí pouze žlutou kartu a přitom si hrál na moralistu a nepřipustil jakékoliv diskuze. Někdy přemýšlím, že by bylo vhodné vznést protest proti rozhodčímu respektive řízení zápasu, zvláště pokud se jedná o velké a zásadní chyby rozhodčích. Ale nechme to na jindy. Do kabin jsme šli za nerozhodného výsledku 2:2. Do druhé půle jsme nastupovali s jasnou taktikou nedělat chyby v obraně a snažit se o rychlé protiútoky. Do hry místo nevýrazného Kukmena nastoupil Kuba Rauš. Dokonce Slíža zrychlil své úsilí a zařadil vyšší stupeň. Z předstopera se začal dopředu vysouvat Michal Černohorák a tím podporoval začínající tlak našeho mužstva. Několikrát jsme šli bez úspěchu sami na brankaře. Velký zápas odehrál Franta Svoboda. Před zápasem tak jako obvykle se posilnil banánem a na hřišti byl téměř u všeho. Doposud jeho nejlepší výkon. Rovněž tak výbornou první půlku a dobrých 20 minut druhé půle měl Filip Lukáš, který si vystřílel hattrick. Oživením útoku byl Kuba Rauš, který několikrát unikl po křídle a šel sám na branaře. Překonat se mu ho podařilo, ale jen jednou. Shrnutí zápasu? I přesto že jsme na začátku prohrávali, dokázali jsme svou hrou a tlakem otočit vývoj zápasu. Zvláště za druhou půli jsme si zasloužili vyhrát. Ponaučení ze zápasu: Vyvarovat se chyb v obraně, po kterých zbytečně inkasujeme góly. Větší důraz a přehled v obraně. Čekají nás totiž soupeři, se kterými jsme na podzim prohráli nebo těsně bodovali.