Dorost dokázal porazit Lovčice

Nenkovice – Dorostu se vstup do jarních odvet povedl. V prvním zápase po zimní přestávce do Nenkovic zavítaly Lovčice. Domácí celek se po prvním poločase ujal vedení 1:0. Ve druhé půli pak přidal ještě dva góly a nakonec zvítězil 3:1. Dorost si připsal čtvrtou výhru v probíhající sezóně.

III.třída – 15.kolo

TJ Sokol NENKOVICE – FK Sokol LOVČICE 3:1 (1:0)
Branky: 13´Planeta Ondřej, 67´Černohorský Michal, 87´Lefner Vladimír – 70´Uhýrek František

Pomezní rozhodčí:
Kostrhoun Jiří (Nenkovice) – Stoklasa Martin (Lovčice)
Sestavy:

Nenkovice
1 Staněk Tomáš – 2 Svoboda František, 3 Polášek Patrik (63´12 Štos Pavel),
4 Linzer Boris, 5 Pánek Ondřej, 6 Slížek Michal (46´13 Slavík Dušan), 7 Vala Tomáš,
8 Kučera František, 9 Lefner Vladimír ©, 10 Planeta Ondřej, 11 Černohorský Michal;

Komentář utkání:
Úvod utkání přinesl dvě nebezpečně vypadající razantní střely na obou stranách, kterým však chybělo trochu více přesnosti. Nejprve v podání hostujícího F. Uhýrka a posléze obránce Ondry Pánka. Po kombinačním průniku dvojice Kučera – Černohorský, přichází přesný centr Michala Slížka ze strany hřiště do vápna, míč posílá hlavou do brány nabíhající Ondra Planeta. Přestože gólman Prygl dokázal míč vytěsnit, proti následné dorážce důrazného Ondry je již bezmocný 1:0. Kombinační hrou jsme získávali převahu nad svým soupeřem a vytvořili si řadu slibných šancí. Franta Kučera nejprve tvrdou střelou z 20 m prověřil kvality brankáře Prygla, jenž vytěsnil míč na roh. V zápětí přišla další skvělá chvíle tohoto záložníka. Franta našlápl k sólovému průniku přes celé hřiště, který zastavil až skvělým zákrokem opět Prygl. Do vyložené šance se dostal  gólem povzbuzený Ondra Planeta, také on však vyhořel na výborném brankáři Lovčic. Díky výbornému výkonu gólmana, jenž podržel svůj tým, inkasovaly Lovčice v první půli pouze jedinkrát. Do druhého poločasu vstoupili opět lépe domácí dorostenci. Přihrávku Ondry Planety do vyložené šance spálil Ladik Lefner střelou nad bránu. Druhý gól přišel po krásné kombinační akci Ladika Lefnera a Michala Černohorského. Michal příhru svého parťáka do vyložené šance s přehledem zakončil do brány 2:0. Hned v zápětí však hosté díky přesné hlavičce F. Uhýrka, dávají z rohového kopu kontaktní gól na 2:1. Lovčice výrazně ožily a následující průběh utkání byl pod jejich taktovkou. Navíc o tři minuty později se naskytla hostům možnost srovnat výsledek na 2:2. Franta Svoboda zastavil průnik protihráče ve vápně faulem, rozhodčí Zima píská penaltu. Kapitána hostí Hábu, však vychytal ze značky pokutového kopu Tomáš Staněk a v těžké chvíli podržel svůj tým. Důležitý okamžik pro další vývoj utkání. V závěru přišla ještě obrovská šance Franty Svobody, Prygla však překonat nedokázal. Výsledek utkání uzavřel parádní a přesnou trefou z voleje kapitán týmu Ladik Lefner 3:1. Dorostenci navázali na zlepšený výkon z posledního přípravného utkání v Hovoranech a dotáhli své první utkání jarní části sezony do vítězného konce.