Menu Zavřeno

Derby se Želeticemi patřilo jasně Nenkovicím

Želetice (+ VIDEO) – Nejlepší tým jara zavítal k dalšímu zápasu do Želetic. Derby mělo jednoznačný průběh, který se promítl i do výsledku. Hosté svému soupeři nic nedarovali a šesti góly jej zničili. Mezi střelce se třikrát zapsal Radim Stehno, dvakrát skóroval Lukáš Bittó a jeden zásah zaznamenal Roman Frelich. Nenkovice se po vysoké výhře odpoutaly od posledního místa.

21.kolo – III.A třída

TJ Sokol Želetice – TJ Sokol Nenkovice 1:6 (1:5)
Branky
: 11´Svatoň David – 27´z PK + 36´+ 40´Stehno Radim, 19´+ 21´Bittó Lukáš, 51´Frelich Roman
Fauly: 13:19; Rohy: 5:7; ŽK: 1:2; 39´Koutný Pavel – 24´Pospíšil David, 42´Fibingr Miroslav; ČK: –;
HR: Straka Lumír (Blatnice p.S.A.); AR: Kellner Zdeněk (Želetice) – Kostrhoun Jiří (Nenkovice)
Sestavy:
Nenkovice
1 Doležal Petr – 3 Geschvantner Jan, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David (66´5 Chimiák Petr),
8 Frelich Roman, 9 Kuchař František ©, 11 Košulič Petr, 13 Šalomoun Josef, 14 Fibingr Miroslav
(81´12 Horák Radomír), 15 Bittó Lukáš, 16 Polcr Jan (52´4 Raus Daniel); Náhradníci:
2 Mezihorák Jakub, 17 Kotas Karel; trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Želetice
69 Šimeček Michal – 2 Kopeček Jiří (68´16 Skalický David), 3 Svatoň David ©, 4 Koutný Pavel,
7 Maleňák Petr (70´14 Jakeš Václav), 8 Kludák Lukáš, 9 Čureja Kristián, 10 Strmiska Rudolf,
12 Marada František (74´5 Křůmal Roman), 13 Hrabal Roman, 15 Křůmal Aleš;
Náhradníci: 11 Kolaja Stanislav; trenér: Luskač Tomáš

komentář utkání:
Těžkou sérii čtyř zápasů během čtrnácti dnů jsme zakončili derby utkáním v Želeticích. Díky našemu úspěšnému tažení jarní částí sezony, jsme proti sousednímu rivalovi nastupovali v pozici favorita. V tomto specifickém klání to však kolikrát neplatí.  A to i přesto, že soupeř ve středeční dohrávce utrpěl debakl na půdě rezervního mužstva Svatobořic.  Byli to právě domácí, kteří se brzy ujali vedení. Střela z přímého kopu kapitána D. Svatoně zapadla do naší brány 1:0. Pro náš tým nic nového, opět jako ve většině předešlých zápasů první inkasujeme!! V tu chvíli však nikdo nečekal, jaký střelecký koncert hostující Vichr rozehraje. Obrat v utkání obstaral dvěma přesnými zásahy v rozmezí dvou minut Lukáš Bittó. Nejprve sklepl do brány míč z kopačky Honzy Polcra, který se individuálně prosadil po straně hřiště 1:1. Ve druhém případě s přehledem zakončil vyloženou šanci po přesné přihrávce Honzy Geschvantnera 1:2. Třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat. D. Svatoň zahrává ve vápně rukou a rozhodčí Straka píská penaltu. Radim Stehno posílá míč ze značky pokutového kopu přesně k tyči 1:3. Radim byl také autorem následujících dvou gólů. Ve 36 minutě jeho tvrdá rána z ostrého úhlu propadla Šimečkovi za brankovou čáru 1:4.
Pět minut před odchodem do kabin přichází ostrý faul na Davida Pospíšila v podání P. Koutného, který volal po červené kartě. Následný centr Honzy Polcra z přímého kopu tečuje šikovně za záda brankáře Želetic 1:5. Radim Stehno si tak připsal v utkání hattrick a uzavřel výsledek první půle. Do druhé poloviny jsme nastoupili díky výraznému vedení s jasnou taktikou. Uklidnit hru a dohrát utkání jak bez trestů, tak bez zranění. Když po šesti minutách hry končí razantní dalekonosná rána Romana Frelicha v domácí bráně, je definitivně rozhodnuto 1:6. Trenér Slováček, tak logicky stáhl ze hry Honzu Polcra, jenž zápolil s horečkou. Dále pak potrestané hráče z první půle Davida Pospíšila a Mirka Fibingra. Za zmínku stojí pěkné gesto našich fanoušků, kteří střídání domácího Franty Marady doprovodili potleskem (podzim odehrál v Nenkovicích). Závěr utkání se odehrál bez větších emocí a důležité vítězství jsme si v klidu pohlídali. (od roku 1980 nejvyšší výhra na hřišti soupeře). Ze Želetic si tak zaslouženě odvážíme veledůležité tři body a odpoutali se po dlouhé době (2.9.2012) z posledního místa tabulky. Boj o záchranu však zdaleka nekončí. Čekají nás další těžká utkání, na které se musíme zodpovědně připravit.