Sokol veze tři body z Mikulčic

Mikulčice – Povedené utkání mají za sebou muži Nenkovic, kteří dokazáli na hřišti Mikulčic vybojovat důležité vítězství. Sokol rozhodl o své výhře po přestávce, v první půli si dokázal vypracovat jednogólový náskok. Domácí Baník utkání dohrával bez vyloučeného Blahy. O branky hostů se podělili Stehno Radim, Zálešák Matěj a Pospíšil David.

Okresní přebor – 12.kolo

TJ Baník Mikulčice – TJ Sokol Nenkovice 1:3 (0:1)
51´Urbánek Tomáš – 22´Pospíšil David, 59´Stehno Radim,
66´Zálešák Matěj; Fauly: 22:12; Rohy: 4:2; ŽK: 5:4, 68´+ 79´Blaha Jiří,
36´Šuga Ivan, 57´Sloboda Mário, 65´Vacenovský Michal – 42´Geschvantner Jan,
70´Kováč Peter, 76´Polcr Jan, 83´Raus Daniel; ČK: 1:0, 79´Blaha Jiří;
HR: Veselý Ivo (Rohatec); AR: Vinklárek Filip (Rohatec), Šmahaj Marek
(Moravský Písek); Sestavy:
17 Velan Jan – 2 Mezihorák Jakub, 5 Kováč Peter, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David,
9 Kuchař František ©, 10 Zálešák Matěj, 13 Geschvantner Jan, 14 Pospíšil Daniel
(67´4 Raus Daniel), 16 Polcr Jan, 28 Bittó Lukáš (80´11 Černohorský Michal);
Náhradníci: 1 Zálešák Marek, 8 Koubek Filip; trenér: Slováček Stanislav;
asistent trenéra: Zálešák Petr; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Mikulčice
1 Novotný Marek – 2 Šuga Ivan (45´9 Urbánek Tomáš), 3 Krejčiřík Ondřej ©
(75´12 Machálek Michal), 4 Veselý Martin, 5 Blaha Jiří, 6 Vacenovský Michal
(76´15 Brdíčko Lukáš), 7 Sloboda Mário, 8 Novák Michal, 10 Anovčin Josef,
11 Macůrek Lukáš, 14 Pochylý Filip; trenér: Šagát Pavel;
vedoucí mužstva: Kotásek Miroslav

komentář utkání:
Poslední dosažené výsledky ve formě hrajícího Baníku budily respekt. V souboji týmů, které v tabulce dělily pouhé tři body, nebylo vyloženého favorita. Zvláště když početná skupina fanoušků Nenkovic vytvořila pro své hráče takřka domácí prostředí. Po výborném nástupu do utkání a přihrávce Lukáše Bittó netrefil ideálně míč v dobré pozici Radim Stehno. Přímý kop Matěje Zálešáka si vyžádal pouze větší pozornost brankáře Novotného. S daleko složitější situací se na druhé straně vypořádal Honza Velan. V těžké chvíli dokázal podržet svůj tým a excelentním zákrokem zabránil ve skórování zcela osamocenému Novákovi. První gólová radost přišla po faulu na Petera Kováče, kdy David Pospíšil z přímého kopu výstavní trefou vymetl šibenici brány Baníku 0:1. Vzápětí měl druhý gól po centru do vápna na hlavě Matěj Zálešák. V rozhodující chvíli si obránce Mikulčic pomohl faulem a našeho forvarda stáhl k zemi. Bohužel píšťalka rozhodčího Veselého zůstala němá. Po centru Nováka a hlavičce Anovčina při nás stálo obrovské štěstí, když míč jen o milimetry minul bránu. Zahrávání standardních situací bylo v dnešním zápase naší silnou zbraní. Druhý gól visel ve vzduchu po přímém kopu Honzy Polcra. Nepříjemnou jedovku brankář vyrazil před sebe, atakující Franta Kuchař se k dorážce nedostal. Vstup do druhé půle vyšel lépe Mikulčicím. Po ztrátě míče ve středu pole jsme zbytečně inkasovali z kopačky střídajícího Urbánka 1:1. Gólová odpověď Sokolu na sebe nenechala dlouho čekat. Povedená střela Radima Stehna zazvonila na břevno, odrazila se před bránu a dobíhající snajpr Matěj Zálešák pohotovou dorážkou napasoval míč za záda bezmocného brankáře 1:2. Rozhodující úder zasadil domácímu Baníku narozeninový oslavenec. Ostrá rána Radima Stehna z přímého kopu zapadla s přispěním tyče potřetí za záda Novotného 1:3. Závěr utkání jsme si v klidu pohlídali a žádné drama nepřipustili. Po nešetrném zákroku na Matěje Zálešáka navíc Mikulčice dohrávaly zápas bez vyloučeného Blahy. Bojovné a dosti tvrdé utkání hodně bolelo, přestože máme do dalšího mistrovského duelu na odpočinek a poléčení šrámů pouhý jeden den, budou snad hráči po zdravotní stránce v pořádku.  Velkou poklonu zaslouží fanoušci, kteří po zápase vytvořili krásnou atmosféru a odměnili tak hráče za předvedený výkon.

Sestava 12.kola:
Kůřil Michal (Moravany) – Maruška Milan (Lovčice), Krupica Dušan,
Skočík David (oba Starý Poddvorov), Andrýsek Roman (Bzenec B),
David Gabriel, Bůžek Radomír, Černý Jiří (všichni Kostelec), Maleňák
Tomáš (Dambořice), Hořava Tomáš, Hroudný Daniel (oba Uhřice)