Menu Zavřeno

Postupujeme do finále Okresního poháru

Fotbalisté Nenkovic potvrdili dobrou formu z mistrovských soutěží a v semifinále Okresního poháru porazili Hrubou Vrbku. Na hřišti třetího týmu III.C třídy se gólově prosadili Hála, Spurný a Kováč. Ve finále nás čeká další soupeř ze III.C třídy – Slovan Bzenec “B”.

K tolik očekávanému semifinálovému duelu Okresního poháru jsme zajížděli do vzdálené Hrubé Vrbky. Čekal na nás neznámý soupeř a hodně specifické podmínky, alespoň co se hrací plochy týče. Hned v úvodu Horňácko dokonale využilo domácího prostředí a naše mužstvo nepříjemně zaskočilo. Dvě obrovské gólové šance v krátkém sledu zahodil nejlepší hráč domácího souboru Blažek. V prvním případě postupující vstříc proti gólmanovi trestuhodně poslal míč nad bránu, ve druhém pak narazil na překážku jménem Matěj Zálešák, kdy brankář Nenkovic opět v důležitém okamžiku podržel svůj tým.

Dobrou příležitost k zakončení měl i domácí kanonýr Ševečka, špatného odkopu však naštěstí nedokázal využít. Sokol i s pomocí štěstí přečkal těžké chvíle a postupem času získával stále pevnější půdu pod nohama. Do velkého vápna se skvěle prodral Tomáš Spurný, v těžké pozici zakončil akci bez kýženého efektu Martin Kučera. První poločas ukončil sólový únik Honzy Polcra po přesném pasu Radima Stehna, když jeho razantní pumelici dokázal brankář Stodolák vytěsnit na tyč.

O poločasové přestávce se hráči Nenkovic skvěle vyburcovali a výrazně přidali na obrátkách. První šance na sebe nenechala dlouho čekat, střelu Tomáše Spurného v gólové pozici bohužel vykopl z brány Stodolák. Horňácko odpovědělo z přímého kopu, pokus R.Mlýnka pozorného Matěje Zálešáka nepřekvapil. Tlak Nenkovic s přibývajícím časem nabíral na síle. Centr z kopačky Radima Stehna napálil bez přípravy Roman Hála vedle brány. Radimova výstavní dělovka pak přistála pouze na břevně a sólový únik Dana Rause hasil na poslední chvíli obránce Mikeska.

Další situace už konečně přinesla gólovou radost. Po individuálním průniku podél velkého vápna se Roman Hála přeci jenom prodral do střelecké pozice a s přehledem uklidil míč za Stodolákova záda 0:1. Vedoucí trefa náš výkon ještě více nakopla. Brankář Stodolák postupně vychytal Honzu Polcra a také střelu Dana Ruse z otočky. Následný skvěle zatočený rohový kop téhož hráče do brány, však už neudržel v rukavicích a důrazný Tomáš Spurný pohotově dorazil míč do brány 0:2. Druhý gól výrazně uklidnil naše řady a vše vypadalo na poklidný závěr semifinálového duelu.

Kontroverzní verdikt hlavního rozhodčího Z. Zimy však nečekaně vrátil Horňácko zpátky do hry. Velmi přísně nařízenou penaltu proměnil s přehledem Sečkař a zápas tak dostal nový náboj 1:2. Odpověď herně aktivnějších hostů na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat. Za hranicí šestnáctky napřáhl ke střele Peter Kováč a parádní ránou k tyči definitivně rozhodl o postupu Nenkovic do finále Okresního poháru 1:3.

STŘEDA 10.5.2023

SEMIFINÁLE OKRESNÍHO POHÁRU

TJ Horňácko HRUBÁ VRBKA – TJ Sokol NENKOVICE 1:3 (0:0);
Branky: 80´Sečkař Stanislav (PK) – 62´Hála Roman, 67´Spurný Tomáš, 86´Kováč Peter; Fauly: 13:10; Rohy: 4:10; ŽK: 1:2, 88´Mikeska Milan – 70´Raus Daniel, 88´Stehno Radim; ČK: –; HR: Zima Zbyněk; AR: Zima Igor, Hlavinka Lubomír (všichni Hodonín);

Nenkovice: 28 Zálešák Matěj – 2 Hála Roman, 3 Pospíšil Daniel, 4 Raus Daniel, 5 Vaďura Martin, 6 Stehno Radim, 8 Kováč Peter, 9 Kučera Martin ©, 10 Pánek Adam, 11 Spurný Tomáš, 12 Polcr Jan, 14 Hlaváč Vít, 16 Střeštík Svatopluk; Náhradníci: 15 Kuchař František; trenér, vedoucí mužstva: Slováček Stanislav

Hrubá Vrbka: 1 Stodolák Martin – 2 Mikeska Milan, 3 Mlýnek David, 4 Sečkař Stanislav, 5 Mlýnek Martin, 6 Peprna Vladimír ©, 7 Janás Martin, 8 Blažek Patrik, 9 Skalický Jan, 10 Mlýnek Radek, 11 Urbánek Martin, 12 Sládek Vladimír, 13 Ševečka František, 14 Peprna Jakub, 15 Čížek Miroslav, 34 Gabčo Filip; vedoucí mužstva: Horák Stanislav

Další výsledek

Sokol Žeravice – Slovan Bzenec B 0:2 (0:1)