Menu Zavřeno

Nenkovice zdolaly Vnorovy

Nenkovice – Ve sváteční den nastoupili fotbalisté Nenkovic k dohrávce 6.kola v domácím prostředí proti Agru Vnorovy. Sokol byl v zápase papírovým favoritem, ale na výhru se hodně nadřel. Musel výsledek otáčet a o výhře rozhodli domácí až dvěma góly v posledních sedmi minutách.

OP – 6.kolo (dohrávka):

TJ Sokol Nenkovice – SK Agro Vnorovy 3:2 (1:1)
Branky: 29´+ 83´Zálešák Matěj, 89´Kováč Peter –
45´Svoboda Lukáš, 49´Mánek Stanislav; Fauly: 12:16;

komentář utkání:
Vnorovy přijely do Nenkovic s cílem přerušit nelichotivou sérii pěti proher v řadě. Trenér Antonín Gazárek, dal příležitost hned pěti dorostencům. Agru chyběl Roman Hlůšek, který si odpykával jedno zápasový trest z předešlého utkání v Dambořicích. Domácí Sokol postrádal středopolaře Radima Stehna (pracovní povinnosti). Vichr vstoupil do utkání aktivněji, po přihrávce Lukáše Bittó pálil z dobré pozice těsně nad bránu Daniel Pospíšil. Po další pohledné kombinační akci a přihrávce Petera Kováče, vychytal vyloženou šanci Lukáše Bittó mladíček v bráně Vnorov Dufek. Následná spolupráce našeho útočného tandemu již přinesla gólovou radost. S přihrávkou Lukáše Bittó naložil tím nejlepším možným způsobem ostrostřelec Matěj Zálešák 1:0. Po rychlém protiútoku hostí měl vyrovnání na kopačce sedmnáctiletý Kočiš. Včasným výběhem zažehnal nebezpečí Honza Velan a stejně úspěšně si poradil i se střelou Vyskočila, kterou vyrazil na rohový kop. Těsně před odchodem do kabin hosté poprvé udeřili. Naše zaváhání ve vlastním pokutovém území ztrestal Lukáš Svoboda a nekompromisní ránou pod břevno srovnal stav 1:1. Pokud nebudeme počítat poločasovou přestávku, stačily Agru na zvrat výsledku pouhé čtyři minuty. Nečekaná střela záložníka Mánka z úvodu druhé půle překvapila brankáře Velana 1:2. Akci ze strany hřiště zakončil po přihrávce Dana Rause těsně vedle vzdálenější tyče Honza Polcr. Situace jako přes kopírák, tentokrát chybí milimetry střeleckému pokusu Matěje Zálešáka po přihrávce Davida Pospíšila. Příležitost zasadit třetí úder přišla ze strany Agra po úniku Kočiše. Honza Velan nejprve výborným výběhem zmenšil střelecký úhel a mladého forvarda vychytal. Náš tlak byl místy křečovitý, přesto nabíral na své intenzitě. Po centru Honzy Polcra do vápna a následném závaru před bránou dorazil hlavou míč do brány Matěj Zálešák 2:2. I přes vyrovnání výsledku trenér neustoupil od ofenzivního pojetí hry a fanoušci se minutu před koncem dočkali vítězné trefy. Přímý kop Honzy Polcra prodloužil Lukáš Bittó na Petera Kováče, který dokonal obrat a přesnou ránou k tyči rozhodl o vítězství Nenkovic v tomto dramatickém zápase 3:2. Trenér Stanislav Slováček šel po druhém inkasovaném gólu do rizika a podpořil ofenzívu vysunutím Honzy Polcra, což se nakonec ukázalo jako správný tah. Dlouhé a namáhavé dobývání vnorovské brány se nám podařilo zlomit až v závěrečných sedmi minutách hry.