Nenkovice v Dambořicích vybojovaly bod

Dambořice – Čtvrté mistrovské utkání mají za sebou muži Nenkovic v okresním přeboru. V rámci 3.kola (čtvrtého hraného) cestovali do nedalekých Dambořic, odkud se vrátili se ziskem jednoho bodu za bezbrankovou remízu. Svoji sbírku v OP tak rozšířili na pět bodů a pohybují se ve středu tabulky.

OP – 3.kolo:

TJ Sokol Dambořice – TJ Sokol Nenkovice 0:0
Fauly: 14:15; Rohy: 6:9; ŽK: 2:3, 42´Vytrhlík Petr, 89´Divácký Petr
– 86´Pospíšil Daniel, 90´Stehno Radim, 90´Geschvantner Jan; ČK:;
HR: Fridrich Radim (Vracov);
AR: Horňáček Kamil (Strážnice), Rotter Karel (Kelčany)

17 Velan Jan – 3 Svoboda František, 6 Stehno Radim ©, 7 Pospíšil David,
9 Kováč Peter, 10 Zálešák Matěj, 11 Černohorský Michal (81´5 Chimiák Petr)
13 Geschvantner Jan, 14 Pospíšil Daniel, 15 Vaďura Martin, 16 Polcr Jan;
trenér: Slováček Stanislav; asistent trenéra: Zálešák Petr;
vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Dambořice
1 Cingel Jiří – 2 Matula Marek, 5 Vytrhlík Petr, 6 Počta Jakub ©, 7 Brychta Ivo,
8 Luskač Jakub (84´3 Jaško Tibor), 9 Martiňák Radek, 10 Hovězák Petr
(57´4 Kachlíř Jaromír), 11 Suchánek Filip, 12 Divácký Petr, 14 Maleňák Tomáš;
Náhradníci: 13 Štěrba Petr, 15 Jankůj Petr; trenér: Marčík Zdeněk;
vedoucí mužstva: Poláček Josef

komentář: Čekání na první letošní výhru pokračuje. Dambořice doma ve 3. kole okresního přeboru pouze remizovaly s Nenkovicemi 0:0. Z dělby bodů měli vetší radost naftaři, kteří si proti nováčkovi soutěže pořádnou šanci nevypracovali. Nedělní duel nemohl náročné fanoušky v žádném případě uspokojit. I když trenéři nemohli svým svěřencům vytknout bojovnost a nasazení, gólových příležitostí bylo opravdu minimum. “První poločas byl oboustranně vyrovnaný. Ve druhé půli jsme byli herně lepší. Nicméně jsme se nedokázali proti dobře bránícímu soupeři prosadit. Remíza je asi zasloužená, i když domácí byli spokojenější více s bodem než my,” zhodnotil vyrovnané střetnutí hostující kouč Stanislav Slováček. Ten se musel v Dambořicích obejít bez čtyř opor. V minulém kole se Nenkovicím vážně zranil kapitán Roman Frelich, který se kvůli utržené achilovce do konce podzimní části na trávníku neobjeví. Dále hostům citelně scházeli Lukáš Bittó, Filip Koubek a Jakub Mezihorák. Nenkovice i tak působily fotbalovějším dojmem, ale ve finální fázi se hosté utápěli v nepřesnostech. Naftaři se rovněž snažili, ale všechny akce domácího týmu končily daleko od hostující svatyně. Podobně vypadala i druhá půle. Nenkovice si sice po přestávce vypracovaly územní převahu, ale nakonec slavila úspěch defenzivní taktika Dambořic.

Sestava 3.kola:
Maňák Lukáš (Bzenec B) – Ždánský Radek (Ždánice), Klimeš Roman,
Tychtl Matěj (oba Moravany), Polcr Jan (Nenkovice), Stráský Andrej,
Chmelař Lukáš (oba Strážnice), Toman Luděk, Staňa Petr (oba Svatobořice),
Borkovec Pavel, David Gabriel (oba Kostelec)