Menu Zavřeno

Muži dobře začali, ale nakonec brali jen bod

Uhřice – Nenkovice zamířily k dalšímu mistrovskému zápasu do Uhřic, aktuálně dvanáctému celku tabulky. Papírové předpoklady tak hrály do karet hostům, kteří byli o tří příčky výše. Ti také zvládli lépe první půli a dvěma góly se dostali do vedení. Po přestávce se střelecky probudili i domácí a zápas tak skončil remízou 2:2.

OP – 10.kolo:

SK Uhřice – TJ Sokol Nenkovice 2:2 (0:2)
Branky:
48´Pěnčík Richard, 61´Vojtíšek Aleš – 34´Zálešák Matěj,
31´vlastní;
Fauly: 24:21; Rohy: 6:11; ŽK: 4:2, 16´Zeman Tomáš,
26´Pěnčík Richard, 51´Mikeska Tomáš, 85´Hroudný Daniel –
39´Geschvantner Jan, 67´Pospíšil David; ČK: –;
HR:
Vinklárek Filip (Rohatec); AR: Janusicza Rudolf
(Násedlovice), Vančík Miroslav (Bukovany);
Sestavy:
Nenkovice
17 Velan Jan – 2 Mezihorák Jakub, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David
(70´14 Pospíšil Daniel), 8 K
oubek Filip (63´5 Vaďura Martin),
9 Kuchař František ©, 10 Zálešák Matěj, 13 Geschvantner Jan,
15 Kováč Peter, 16 Polcr Jan, 28 Bittó Lukáš (78´4 Raus Daniel);
Náhradníci: 1 Zálešák Marek, 3 Chimiák Petr;
trenér: Slováček Stanislav;
asistent trenéra: Zálešák Petr; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk

Uhřice
1 Mokrý Josef – 2 Konečný Radek, 5 Gálíček Jindřich (85´13 Bajer Tomáš),
6 Vojtíšek Aleš, 7 Hroudný Daniel, 8 Trčka Miroslav st. ©, 9 Trčka Miroslav ml.,
11 Pěnčík Richard, 12 Hořava Tomáš, 15 Vala Radek (30´14 Mikeska Tomáš),
16 Zeman Tomáš; Náhradníci: 3 Živný Miroslav, 10 Spálovský Aleš;
trenér: Meduna Petr; asistent trenéra: Vlach Zdeněk;
vedoucí mužstva: Luskač Tomáš

komentář utkání:
Po dlouhých šesti letech jsme zavítali k mistrovskému utkání do Uhřic (6.4.2008 – prohra 1:0), v roli mírného favorita. Průběh hry první půle odpovídal postavení obou týmů v tabulce.  Už v samém úvodu hostující náhradníci v čele s realizačním týmem narazili na problém v podobě berušek, které obsadili v solidním houfu naši střídačku. V utkání dvou rozdílných poločasů, jsme první část jasně ovládli a svého soupeře přehráli. Po deseti minutách hry a rohovém kopu Lukáše Bittó pálil z hranice šestnáctky Radim Stehno těsně nad bránu. Po výhozu Honzy Velana se dostal do zakončení Peter Kováč, brankář Mokrý se překvapit nenechal. Stejně tak si strážce brány naftařů počínal po střele Filipa Koubka z otočky, kterému předcházela rychlá akce a příhra Lukáše Bittó. Změnu skóre bohužel nepřinesl ani přímý kop po úniku ofenzívně laděného obránce Petera Kováče, kterého domácí obrana zastavila na hranici velkého vápna. Po závaru před domácí bránou jsme ani po střelách Honzy Polcra a Davida Pospíšila nedokázali skórovat. Přes všechnu smůlu v koncovce jsme se nakonec dočkali gólového efektu, když si přímý kop Davida Pospíšila srazil do vlastní brány obránce Radek Konečný 0:1.  V zápětí jsme udeřili podruhé, Lukáš Bittó posadil z rohového kopu přesně míč na hlavu Matěje Zálešáka, který rozjásal naše fans podruhé 0:2. V tu chvíli jsme otěže celého klání drželi pevně ve svých rukou. Třígólové vedení měl po přihrávce Lukáše Bittó na kopače Matěj Zálešák. Razantní ránu však Mokrý s námahou vytěsnil z brány a následnou dorážku ve velmi těžké pozici Radim Stehno minul. Tvrzení řady fotbalových expertů, že poločasové vedení o dva góly je velmi ošidné, se tentokrát vyplnilo. Výborný nástup do druhé části hry Uhřice nakoplo. Kontaktní gól po přímém kopu zkušeného Vojtíška dopravil za Velanova záda dorážkou ve skluzu Richard Pěnčík 1:2. Důležitý okamžik pro další vývoj duelu přišla po zákroku Mikesky na Matěje Zálešáka. V tomto případě stál rozhodčí Vinklárek při domácím týmu a penaltu neodpískal. Tragický vstup naší squadry do druhé půle potrestal
Vojtíšek. Zkušený plejer posadil na zadek hned dva naše hráče a přesnou trefou vyrovnal 2:2. Uklidnění do našich řad přineslo paradoxně až střídání. Vítěznou tečku za utkáním, měli na kopačkách oba týmy. Do těch největších se z naší strany dostali Lukáš Bittó a Matěj Zálešák. V obou případech však naše útočná dvojice naložila s gólovou příležitostí stejným způsobem, bez gólového efektu. Bod ze hřiště soupeře je určitě cenný, vzhledem k vývoji utkání jsme však všichni pocítili ztrátu. Otázkou zůstávají svalové obtíže Filipa Koubka, které snad budou do dalšího mistrovského zápasu v pořádku. V závěrečných čtyřech zápasech podzimní části sezony se představíme třikrát na domácím pažitu.  Tři utkání v řadě bez plného bodového zisku nás při vyrovnanosti soutěže odsunuli do spodních
pater tabulky. Přichází nejvyšší čas napravit naše domácí ztráty a zabojovat v závěru okresní ligy o tolik potřebné body.

Sestava 10.kola:
Láník Róbert (Lovčice) – Skočík David (St.Poddvorov), Pochylý Filip,
Macůrek Lukáš (oba Mikulčice), Maniatis Tomáš (Lovčice), Lunga Jaroslav,
Kačer Jiří (oba Svatobořice), Hořava Tomáš (Uhřice), David Gabriel (Kostelec),
Otáhal Matěj (Moravany), Zálešák Matěj (Nenkovice)