Na hřišti předposledního Terezína muži bodovat nedokázali

Terezín – V neděli dopoledne nastoupili muži Nenkovic na hřišti předposledního Terezína. Hosté přicestovali v roli papírového favorita, ale na hřišti byli pánem domácí fotbalisté. Ti si po první půli vypracovali jednobrankové vedení, které po přestávce dokázali dalšími dvěma góly navýšit. Nenkovicícm se nedařilo střelecky, a také díky tomu si odvezli porážku 0:3.

III.A třída – 18.kolo

TJ Sokol TEREZÍN – TJ Sokol NENKOVICE 3:0 (1:0)
Branky:
72´+ 87´Morava Ivan, 32´Brablc Václav
Fauly:
11:15
Rohy: 12:1
ŽK: 2:1; 53´Šebek Zdeněk, 90´Morava Ivan – 67´Černohorský Michal
ČK:
Hlavní rozhodčí: Malík Petr (Svatobořice-Mistřín)
Pomezní rozhodčí: Stehlík Jaroslav (Terezín) – Hrabal Jiří (Nenkovice)
Sestavy:

Nenkovice
1 Staněk Tomáš – 2 Mezihorák Jakub, 3 Doležal Petr, 4 Raus Daniel (46´10 Černohorský Michal),
5 Mezihorák Tomáš, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David, 9 Vaďura Martin, 11 Košulič Petr ©,
13 Chimiák Petr, 14 Baják Michal (55´8 Lefner Vladimír); Náhradníci: 12 Horák Radomír, 17 Kotas Karel;
trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk

Terezín
1 Havlík Zbyněk – 3 Brablc Václav, 6 Morava Ivan ©, 7 Janouškovec Václav, 8 Měchura Jaroslav
(81´5 Mitrík Dušan), 9 Svoboda Jiří (61´12 Joch Jaroslav), 10 Krist Miroslav, 11 Vránek Miroslav,
13 Trávníček Petr, 14 Šebek Zdeněk, 15 Morava Radek (46´2 Ondrovčík Ivo); Náhradníci:
4 Donát Aleš, 20 Komloš Martin; trenér: Podrazil Jan; vedoucí mužstva: Bravenec Jiří

V nedělním dopoledni jsme zajížděli k mistrovskému utkání do Terezína. Předposlední tým tabulky se před jarní částí posílil několika zkušenými hráči s cílem záchrany v soutěži. Domácí vstoupili do druhé poloviny sezony jasným vítězstvím v Dolních Bojanovicích 5:1. Prozatím jedinou prohru si náš soupeř připsal na půdě jednoho z aspirantů postupu v Žádovicích. Terezín zahájil utkání náporem, nebezpečnou tvrdou střelu Trávníčka z 18 m k tyči zneškodnil bravurním zákrokem Tomáš Staněk. Centr z kopačky Krista se snažil domácí hráč z bezprostřední blízkosti dorazit do brány, míč mu však utíká do zámezí. Individuální akci Dana Rause a následnou střelu zneškodnil Havlík. Na druhé straně se ocitl ve vyložené šanci Radek Morava, v rozhodující chvíli však střelecky selhal. Jediná branka první půle přišla po zbytečné ztrátě míče na vlastní polovině, toho se zmocnil Brablc a přesnou střelou překonává Tomáše Staňka. Brankáře Havlíka prověřil opět Radim Stehno, střelecký pokus doprostřed brány gól nepřinesl. Na úvod druhé půle přišly slibné, ale nepřesné střely na obou stranách v podání Trávníčka a Davida Pospíšila. Radim Stehno pálí v dobré pozici doprostřed brány přímo do náruče Havlíka. Zlomový okamžik utkání přišel po přímém kopu Trávníčka, přestože Tomáš Staněk skvělým zákrokem vyrazil míč z brány, nepokrytý Ivan Morava posílá hlavou domácí do dvougólového vedení. S přibývajícím časem soupeři očividně docházely síly, bohužel jsme toho nedokázali využít. V závěru nedokázal po centru Tomáše Mezihoráka skórovat Petr Chimiák. Naopak podruhé v zápase potrestal nedůslednost naší obrany Ivan Morava a dovršil přesnou střelou do šibenice vítězství Terezína.