Mužům se nepovedl druhý poločas s Terezínem

Nenkovice – Mužům se druhý mistrovský zápas proti Terezínu vůbec nevydařil. Po prvním poločase mohli být domácí relativně spokojeni, když byl stav utkání 1:1. Po změně stran už hřiště opanoval soupeř, který nasázel další čtyři branky. Po porážce 1:5 klesly Nenkovice na poslední místo v tabulce, na jejím kontě je nula bodů a pasivní skóre 3:9.

I
II.A třída – 2.kolo

TJ Sokol NENKOVICE – TJ Sokol TEREZÍN 1:5 (1:1)
Branky:
38´Košulič Petr – 83´+ 86´Janouškovec Václav, 10´Vránek Miroslav,
48´Trávníček Petr, 72´Krist Miroslav;
Fauly: 11:7; Rohy: 5:7; ŽK: 3:3; 34´Pospíšil David, 83´Doležal Petr, 89´Mezihorák Tomáš –
54´Trávníček Petr, 60´Šebek Zdeněk, 81´Morava Radek; ČK: –; HR: Pokorák Jiří (Kostelec);
AR: Hrabal Jiří (Nenkovice) – Havlík Zbyněk (Terezín)
Sestavy:
Nenkovice

1 Staněk Tomáš – 2 Mezihorák Jakub, 3 Doležal Petr, 4 Raus Daniel (62´14 Vlasák René),
5 Mezihorák Tomáš, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David, 8 Frelich Roman, 10 Marada František
(46´15 Seďa Stanislav, 72´12 Horák Radomír), 11 Košulič Petr ©, 16 Vaďura Martin;
trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Terezín
1 Komloš Martin – 3 Brablc Václav, 4 Donát Aleš (80´12 Ondrovčík Ivo), 6 Morava Ivan ©,
7 Janouškovec Václav, 8 Svoboda Jiří, 9 Bravenec Jiří (65´15 Morava Radek), 10 Krist
Miroslav, 11 Vránek Miroslav, 13 Trávníček Petr, 14 Šebek Zdeněk;
trenér: Horych Stanislav; vedoucí mužstva: Bravenec Jiří

Komentář utkání: Po neúspěšném úvodním utkání sezony v Násedlovicích, jsme přivítali na domácí půdě nevyzpytatelný Terezín.  Utkání, které mělo přinést první bodový zisk. Hosté si hned v úvodu duelu dokázali vytvořit gólové šance. Obrovskou příležitost Janouškovce dokázal bravurně zneškodnit Tomáš Staněk. Vzápětí však dostal míč přesně do brejku Vránek a uklízí s přehledem míč za záda bezmocného Tomáše Staňka 0:1.  David Pospíšil zkouší dlouhým nákopem překvapit vyběhnutého brankáře střelou z dálky, bohužel neúspěšně. Na druhé straně pálí z přímého kopu Trávníček do břevna. Závar před naší bránou se štěstím odvracíme, když Kuba Mezihorák vykopává na poslední chvíli míč z brankové čáry. Vyrovnání zařídil po průnik do vápna technickou střelou kapitán Peťa Košulič 1:1. V samém závěru první půle se dostal do vyložené šance Ivan Morava, centr z rohového kopu zakončil hlavou nad bránu. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu. Hostům vyšel nástup do druhé půle. Rychlý protiútok zakončil milimetrově přesnou ránou k tyči Trávníček 1:2. Naši marnou snahu o srovnání výsledku utnula Kristova výstavní trefa z voleje 1:3. V závěru se ještě dvakrát prosadil kanonýr Janouškovec. Nejprve technickou střelou loboboval brankáře 1:4, podruhé se ideálně zavěsil do centru Ondrovčíka a hlavou zpečetil výsledek na konečných 1:5. Terezín byl v tomto utkání lepším týmem na hřišti, což dokázal i gólově vyjádřit. Ve druhém kole jsme tvrdě narazili a proti zkušenému soupeři se nedokázali výrazně prosadit.