Menu Zavřeno

Muži vezou ze Svatobořic cenný bod

Poněkud překvapivý bod vybojovali muži na hřišti Svatobořic. Domácí tým se dostal velmi brzy do vedení, ale do přestávky dokázal vyrovnat Kopčil.

Ve druhém poločase se Sokol dostal dokonce do vedení, ale na gól Matěje Zálešáka dokázal zareagovat Zbyněk Toman a zápas tak skončil remízou.

Okresní přebor – 17.kolo

SK Spartak SVATOBOŘICE / MISTŘÍN – TJ Sokol NENKOVICE 2:2 (1:1)
Branky: 3´Pazderka Zdeněk, 73´Toman Zbyněk – 43´Kopčil Josef, 67´Zálešák Matěj; Fauly: 17:17; Rohy: 6:7; ŽK: 3:3; 39´Toman Luděk, 66´Baťa Luděk, 90´Koch Zdeněk – 10´Válek Patrik, 22´Frelich Roman, 63´Mezihorák Jakub; ČK: –; HR: Rybecký Marek (Rohatec); AR: Kukula Ladislav (Hodonín), Jílek Jiří (Dubňany);

Nenkovice: 17 Schöfr Pavel – 2 Mezihorák Jakub, 5 Válek Viktor, 7 Pospíšil David, 8 Frelich Roman, 9 Kuchař František, 10 Zálešák Matěj, 11 Kopčil Josef,15 Válek Patrik, 16 Polcr Jan ©, 28 Raus Daniel (88´18 Zálešák Marek); Náhradníci: 4 Linzer Boris, 12 Mikeska Tomáš; trenér: Zálešák Marek; asistent trenéra: Polcr Jan; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk

Svatobořice / Mistřín: 29 Dvořák Filip – 2 Koch Zdeněk, 3 Varmuža Jiří, 4 Lunga Ladislav, 5 Pekárek Stanislav ©, 6 Antoš Erik (68´14 Šimeček Petr), 7 Toman Zbyněk, 8 Pazderka Zdeněk (64´11 Šalša Dominik), 10 Baťa Luděk (77´13 Neduchal Petr), 15 Kačer Jiří, 16 Toman Luděk; Náhradníci: 9 Změlík Marek, 12 Vrtal Petr; trenér: Staňa Petr; vedoucí mužstva: Řihák Lukáš

komentář: Na Velikonoční neděli jsme zavítali k mistrovskému utkání do Svatobořic-Mistřína. Mužstvo Spartaku v rozehrané sezoně ještě v domácím prostředí neokusilo hořkost porážky, když si odtud jediný bodík odvezly pouze Dambořice. Sokol Nenkovice bojující o záchranu v nejvyšší okresní soutěži přijeli v hodně okleštěné sestavě, co se počtu hráčů týče. Poprvé v jarní části sezony tak nastoupili v základní sestavě Matěj Zálešák a Daniel Raus. Svižný nástup Spartaku v úvodu utkání jsme bohužel nezachytili. Po přesném centru Luďka Tomana za obranu se střelecky prosadil hned ve 3 minutě rychlonohý Pazderka 1:0. V zápětí nás podržel skvělým zákrokem brankář Pavel Schöfr, jenž vychytal vyloženou šanci Zbyňka Tomana. I Sokol se dostal do zakončení, rána z ostrého úhlu v podání Matěje Zálešáka však gólový efekt nepřinesla. Sokol poprvé udeřil až v samém závěru první půle. Po přesné přihrávce Matěje Zálešáka ukončil čekání na svou první jarní trefu v mistrovském utkání Josef Kopčil 1:1. Možnost vrátit vedení zpět na domácí stranu odmítl po úniku a střele nad bránu Zbyněk Toman. Trpělivě hrající Sokol svého soupeře po individuálním průniku a přesném zakončení navrátilce do sestavy Matěje Zálešáka zaskočil 1:2. Domácí hráči však našli na obdržený gól rychlou odpověď. Zbyněk Toman již s další šancí naložil gólově, tentokrát si pohrál s naší obranou a s chladnou hlavou uklidil míč do brány 2:2. S přibývajícím časem Sokol čím dál více přebíral otěže nad utkáním a vytvořil si řadu gólových příležitostí. Štěstí při domácích stálo po střele Matěje Zálešáka, která orazítkovala spojnici břevna a tyče. Když brankář Dvořák postupně zneškodnil šanci Josefa Kopčila, přízemní střelu Franty Kuchaře, i ostrou pumelici pod břevno z kopačky Viktora Válka skončilo nakonec utkání nerozhodným výsledkem. Sokol Nenkovice tak poprvé během svého tříletého působení v okresním přeboru dokázal bodovat na hřišti svatoborského Spartaku.