Muži urvali v Petrově hubené vítězství

Jedna branka stačila Nenkovicím k zisku tří body na hřišti Petrova. Utkání rozhodl v prvním poločase svým gólem Jan Polcr.

Okresní přebor

TJ Sokol PETROV – TJ Sokol NENKOVICE 0:1 (0:1);

Branka: 12´Polcr Jan; Fauly: 14:9; Rohy: 4:5; ŽK: 1:1;
79´Grabec Tomáš – 80´Raus Daniel; ČK: –;
HR:
  Zima Jakub (Hodonín); AR: Javornický Dušan (Petrov)

vedoucí mužstva: Matyáš Jan

K dalšímu mistrovskému utkání zavítali fotbalisté Nenkovic vůbec poprvé ve své historii do Petrova. Po předchozím domácím blamážovém utkání, kdy jsme s rezervou Milotic nedosáhli na body, rezignoval ve funkci trenéra Martin Vaďura. Na hřišti nováčka soutěže tak mužstvo Nenkovic vedl v pozici hlavního kouče Stanislav Slováček. Hned v úvodu se dostal do zakončení Patrik Válek, ovšem brankář Čermák si s ošemetnou situací poradil. První obrovskou šanci Petrova měl po úniku na kopačce Zezula, brankář Pavel Schöfr podržel tým a s jeho ránou si skvěle poradil. Na straně druhé přišel rozhodující okamžik utkání. Po faulu na Dana Rause si postavil míč k zahrání trestného kopu ostřílený exekutor Honza Polcr a parádní přesnou trefou k tyči překonal slovenského brankáře Čermáka 0:1. Ještě v první půli se domácím naskytla šance srovnat výsledek, o tu se však sami připravili. Janečkův nákop z trestňáku Pavel Schöfr proti ostrému slunci podběhl a míč směřující do brány naštěstí vyhlavičkoval domácí kapitán Macháček. Přestože si oba týmy ve druhém dějství vytvořily gólové šance, výsledek nakonec zůstal beze změny. Ve druhé půli měl největší šanci Nenkovic záložník Daniel Raus, přihrávku Romana Hály zakončil pouze v boční sítě. Petrov zahrozil po rohovém kopu a hlavičce z bezprostřední blízkosti, kdy předvedl vynikající reflexní zákrok Pavel Schöfr. Také domácí brankář podržel svůj tým. Skvěle zasáhl proti ostré ráně Davida Pospíšila z přímého kopu, či střele Jardy Bayera v samém závěru duelu. Nenkovice pod vedením nového trenéra urvaly po sérii čtyř porážek velmi cenné a důležité vítězství.