Menu Zavřeno

Muži se výhrou nad Terezínem přiblížili postupu

Nenkovice (+VIDEO) – Muži Nenkovic zvítězili ve 23.kole III.A třídy nad Terezínem vysoko 5:0 a udrželi osmibodový náskok před svými pronásledovateli. Již v příštím kole si mohou zajistit postup do OP. Nedělní zápas měl v prvním poločase vyrovnaný průběh a diváci se gólu nedočkali. Po změně stran se už domácí tým střelecky prosadil a pěti góly rozhodl utkání. Hosté navíc dohrávali zápas bez vyloučeného Uřičáře.

III.A třída – 23.kolo:

TJ Sokol Nenkovice – TJ Sokol Terezín 5:0 (0:0)

(
70´14 Chimiák Petr), 16 Polc Jan, 28 Bittó Lukáš; Náhradníci: 1 Kotas

komentář utkání:
V předposledním domácím utkání sezony jsme přivítali celek pohybující se ve spodních patrech tabulky III.A třídy, nevyzpytatelný Terezín. Nikdo z přítomných diváků nepochyboval o “povinném” vítězství Nenkovic. Po delší době jsme nastoupili v takřka kompletní sestavě s Honzou Geschvantnerem a Lukášem Bittó. Tak jako v předchozích utkáních chyběli zranění Franta Kuchař, Mirek Fibingr, Martin Vaďura. Hned od první minuty jsme svého soupeře zatlačili. Ostrou střelu Honzy Polcra neudržel v rukavicích Havlík a Lukáš Bittó nasměroval míč za jeho záda. Rozhodčí však pro postavení střelce v ofsajdu gól neuznal. Po další povedené ráně v provedení Matěje Zálešáka neuspěl v pozici zakončovatele Radim Stehno. Hosté ukázali, kde je jejich největší síla a dvakrát po sobě zahrozil v koncovce hlavičkující Janouškovec. První pokus s přehledem zneškodnil dobře postavený Honza Velan, druhou vytěsnil bránící Franta Svoboda na rohový kop. Také Terezín se dokázal střelecky prosadit, tentokrát však uvízl v ofsajdové pasti ostřílený Janouškovec. Nic nebyla platná naše výrazná územní převaha. Terezín vycházel ze zajištěné obrany a nikam se nehnal. Příliš profesorská hra bez patřičného nasazení a agresivity postrádala efektivitu. Do kabin se překvapivě odcházelo za bezbrankového stavu. O přestávce nejspíš proletěl Vichr i naší kabinou. Lepší vstup do druhé části střetnutí jsme si nemohli přát. Uběhly pouhé dvě minuty, když Radim Stehno po ukázkové spolupráci s Honzou Polcrem překonal poprvé brankáře Terezína 1:0. Za další tři už na ukazateli skóre svítilo 2:0. Individuální průnik po centru Davida Pospíšila zakončil zkušeně pod padajícím Havlíkem Honza Polcr. Průběh utkání ovlivnilo zbytečné vyloučení Uřičáře a Terezín tak musel dohrávat zbývajících cca 35 minut v deseti hráčích. Následující dvě rychlé trefy definitivně zlomili soupeře. Honza Geschvantner razantním nákopem do protihráče připravil s notnou dávkou štěstěny vyloženou šanci pro spoluhráče.  David Pospíšil si s brejkovou situací poradil na jedničku a krásným nadýchaným lobem uklidil míč do brány 3:0. Chybu kapitána Moravy v rozehrávce ztrestal pohodlnou dorážkou do odkryté brány Honza Polcr 4:0. Tentýž hráč co otevřel gólový účet zápasu, ho nakonec i uzavřel.  Radim Stehno se stejně jako v prvním případě dokázal prosadit před bránou soupeře a pohotovou střelou k tyči dal výsledku konečnou podobu 5:0. Díky tomuto vítězství si můžeme vybojovat postup již v neděli v Miloticích, kde na nás čeká těžký protivník. Agro v domácím prostředí šestkrát v řadě nepoznalo hořkost porážky, naposledy doma prohrálo 29.9.2013 s Čejčem 4:3.