Muži překvapivě odváží tři body z Hovoran

Hovorany (+VIDEO) – O další překvapení se postarali muži Nenkovic, kteří vyhráli na hřišti lídra z Hovoran. Loňský účastník Okresního přeboru prohrál s posledním celkem tabulky 1:2. Domácí mužstvo docílilo branky jen z pokutového kopu, hostům výhru zařídili opět zimní posily. Úvodní gól vstřelil Lukáš Bittó a po přestávce se trefil Matěj Zálešák. Sokol tak na jaře zůstává stále neporažen.

15.kolo (III.A třída)

TJ Zemas Hovorany – TJ Sokol Nenkovice 1:2 (0:1)
Branky:
49´Hoša Pavel z PK – 39´Bittó Lukáš, 61´Zálešák Matěj
Fauly: 11:14; Rohy: 7:5; ŽK: 1:3; 37´Hoša Pavel – 41´Raus Daniel,
44´Geschvantner Jan, 81´Doležal Petr; ČK: –; HR: Jelínek Jaroslav (Vracov);
AR:
Podivínský Vlastimil (Hovorany) – Hrabal Jiří (Nenkovice)
Sestavy:
Nenkovice
17 Doležal Petr – 3 Geschvantner Jan, 4 Raus Daniel (46´7 Pospíšil David), 6 Stehno Radim,
8 Frelich Roman, 10 Zálešák Matěj (87´9 Kuchař František), 11 Košulič Petr ©, 12 Šalomoun Josef,
14 Fibingr Miroslav, 15 Bittó Lukáš (90´13 Chimiák Petr), 16 Polcr Jan; Náhradníci: 1 Kotas Karel;
trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Hovorany
1 Vykydal Miroslav – 2 Šurýn Zdeněk ©, 3 Košulič Pavel, 4 Škrobák Jaroslav (76´14 Miklík Josef),
7 Turzík Petr, 8 Hoša Pavel, 10 Bayer Jaroslav (57´9 Ondroušek Tomáš), 11 Zemánek Miroslav
(79´5 Hajný Patrik), 12 Válek Martin, 15 Hudec Jaromír, 16 Stehlík Roman; Náhradníci:
13 Gebhart Michal; trenér: Nedoba René; asistenti trenéra: Ivičič Josef, Svoboda Martin;
vedoucí mužstva: Bravenec Jan

komentář utkání: Na půdu vedoucího týmu soutěže do Hovoran jsme odjížděli s cílem bodovat. Před utkáním musel trenér Stanislav Slováček vyřešit obsazení postu stopera, díky zdravotním problémům Franty Kuchaře. Volba padla na Mirka Fibingra, který se s těžkou úlohou i přes handicap (zraněná ruka) bravurně vypořádal. Přestože nastoupil poprvé v jarní části sezony od začátku duelu, stejně jako záložník Dan Raus. Úvodních 25 minut nepřineslo žádnou výraznější šanci. Snad první ohrožení branky přišlo po faulu na Matěje Zálešáka. Přímý kop Honzy Polcra s úctyhodné vzdálenosti domácího brankáře nepřekvapila. Šest minut před koncem první půle propukla naše obrovská radost poprvé. Po přesné přihrávce Radima Stehna se přes obranu Zemasu prosadil do vyložené šance Matěj Zálešák. Místo zakončení však volil jistotu, když naservíroval míč lépe postavenému parťákovi z útočného tandemu. Lukáš Bittó nezaváhal ani na vteřinu a uklízí míč do odkryté brány soupeře 0:1. Obrovská radost početného zastoupení našich fanoušků v ochozech, tak mohla propuknout poprvé naplno. První zápas na jaře, kdy po prvních 45 minutách odcházíme do kabin s vedením. Neuběhlo ani pět minut druhé půle, kdy rozhodčí Jelínek neuvěřitelně zbaštil herecký výkon domácího útočníka Zemánka, jenž se zcela ochotně skácel v pokutovém území. Nařízenou penaltu zkušený Pavel Hoša s přehledem proměňuje 1:1. Hráči Sokolu naštěstí v nelehké situaci udrželi nervy na uzdě. I přes inkasovaný gól zůstává aktivita na naší straně. Tvrdou ránu Honzy Polcra z otočky ztečoval jeden z obránců na rohový kop. V 61´ minutě přišel nejkrásnější okamžik utkání. Centr Jožky Šalomouna si Mates zkušeně zpracoval, obhodil si domácího zadáka a výstavní přesnou ránou z voleje střílí vítězný gól Nenkovic 1:2 (fotbalová lahůdka). Hovorany ve snaze srovnat výsledek dvakrát nebezpečně zahrozily. Bodlo Hoši končí na tyči, stejně tak jako následný nákop z rohu. Ve strhujícím závěru, po individuálním průniku takřka od půlící čáry, orazítkoval tyč Honza Geschvantner. Po rychlém protiútoku a centru Lukáše Bittó měl třetí gól na kopačce Matěj Zálešák. Vyloženou šanci však bohužel zakončil přímo do náruče brankáře Vykydala. Deset minut před závěrem, rozhodčí Jelínek po zákroku brankáře Doležala ukazuje podruhé v zápase na značku pokutového kopu. Po konzultaci s pomezním rozhodčím svůj verdikt mění na přímý kop. V nastaveném čase při nás stojí štěstí, když Pavel Hoša v dobré pozici posílá míč hlavou těsně vedle brány. Přestože zkušené domácí mužstvo předvedlo výborný výkon, na body nedosáhlo. Naše kvalitnější útočná fáze, doplněná zodpovědným, bojovným výkonem všech hráčů, přinesla velmi důležité a cenné vítězství.