Muži porazili o gól fotbalisty Čejče

Nenkovice (+VIDEO) – Hubené vítězství si připsali fotbalisté Nenkovic za postupem do OP. V domácím prostředí udolali Čejč rozdílem branky v poměru 2:1. Hosté drželi s favoritem krok, ale o body jej nedokázali připravit. Góly za domácí vstřelily Matěj Zálešák a Lukáš Bittó, za hosty se prosadil pouze Miroslav Kučera. Nenkovice vybojovaly čtrnáctou výhru v sezóně a dál vedou celou soutěž.

III.A třída – 18.kolo

TJ Sokol Nenkovice – TJ Sokol Čejč 2:1 (1:0)
Branky: 12´Zálešák Matěj, 61´Bittó Lukáš – 68´Kučera Miroslav
Fauly: 12:22; Rohy: 7:4; ŽK: 3:2, 3´Bittó Lukáš, 45´Polcr Jan,
77´Frelich Roman – 24´Koutný Oldřich, 53´Daněk Petr; ČK:;
HR:
Tichánek František (Mutěnice); AR: Hrabal Jiří (Nenkovice) – Peš Radek (Čejč)

17 Velan Jan – 3 Svoboda František, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David, 8 Frelich Roman,
9 Kuchař František ©, 10 Zálešák Matěj (90´12 Horák Radomír), 11 Košulič Petr
(74´2 Mezihorák Jakub), 13 Geschvantner Jan, 16 Polcr Jan (89´5 Chimiák Petr),
28 Bittó Lukáš
; Náhradníci: 1 Kotas Karel, 4 Vaďura Martin, 14 Fibingr Miroslav;
trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Čejč

64 Ivičič Josef – 2 Dostál Erik, 3 Rozkydal Libor, 4 Kučera Miroslav, 5 Šagát Tomáš,
8 Koutný Oldřich, 9 Daněk Petr, 10 Havelka David, 11 Koliba Josef ©,
14 Holešinský Marek, 18 Pilát Jan (64´15 Konečný Lukáš);
vedoucí mužstva: Holešinský Zdeněk

komentář utkání:
Těžký protivník čekal v neděli na fotbalisty Nenkovic, v 18.kole jsme hostili nebezpečný Čejč. Soupeř vycházel z dobré defenzivy a spoléhal především na rychlé protiútoky. K výhře Vichru tentokrát dopomohly dvě hrubé chyby brankáře Ivičiče, které jsme dokázali potrestat. Úvodní gól na sebe nenechal dlouho čekat. Rychlá rozehrávka Honzy Polcra na Matěje Zálešáka zaskočila hráče hostí včetně brankáře Ivičiče, jenž špatně vyhodnotil situaci a neuváženě vyběhl z brány. Mates se však nabídnuté šance nezalekl a mazácky nasměroval míč do opuštěné brány 1:0. Hned vzápětí přišla odpověď hostů. Skvělý reflex předvedl Honza Velan, když ránu Havelky z bezprostřední blízkosti vytáhl konečky prstů na rohový kop. Ještě jednou se hosté dostali do zakončení, slabou hlavičku směřující doprostřed brány však Honza v poklidu lapil. Přestože byl náš herní projev v první půli solidní, nedokázali jsme soupeře překvapit a své vedení navýšit. Do druhé části jsme vstoupili aktivně. Nejprve přímý kop Honzy Polcra do vápna končí po hlavičce Romana Frelicha na břevně. Krásnou akci po ose Zálešák, Polcr, přesně zakončil faulovaný David Pospíšil za záda Ivičiče. Rozhodčí Tichánek však gól neuznal pro předchozí odpískání faulu. Následný přímý kop z hranice velkého vápna v podání Honzy Polcra bohužel končí pouze na spojnici břevna a tyče. Přes všechnu předchozí smůlu jsme se nakonec přeci jenom dočkali gólu. I druhou chybu jinak dobře chytajícího brankáře hostí využíváme. Ivičič nasměroval odkop od brány přímo na kopačky Lukáše Bittó, jenž pohotovou střelou posílá míč s přispěním tyče do brány soupeře 2:0. Příchozí deštivé počasí bylo přesně to, co hosté potřebovali. Navíc brzká Kučerova přesná trefa bez přípravy, podpořila aktivitu Čejče 2:1. Rozkydalův nákop z poloviny hřiště končí na břevně naší brány, Honza v ošemetné pozici nebezpečí nadvakrát zneškodnil. Stejně tak o chvilku později vytáhl ze svého arsenálu výborný zákrok proti přízemní střele z přímého kopu. Na druhé straně měli možnost zpečetit výhru Honza Polcr a ze sólového úniku Lukáš Bittó. Oba dva bohužel gólman hostí vychytal. Slušná divácká návštěva tak viděla těsné, ale zasloužené vítězství domácího týmu.