Menu Zavřeno

Muži si odváží cenný bod ze Starého Poddvorova

Starý Poddvorov – Velmi cenný bod si přivezli muži ze Starého Poddvorova. Nováček dokázal uspět na půdě favorita a vybojoval remízu 1:1. Oba góly padly až po změně stran, za domácí se prosadil Lukáš Kašík a za Sokol skóroval Matěj Zálešák.

OP – 5.kolo

TJ Starý Poddvorov – TJ Sokol Nenkovice 1:1 (0:0)
Branky:
65´Kašík Lukáš – 54´Zálešák Matěj
Fauly: 26:15; Rohy: 5:3; ŽK: 1:2, 40´Skočík David –
55´Stehno Radim, 86´Geschvantner Jan; ČK:;
HR: Bačák Michal (Hodonín);
AR: Kukula Ladislav (Hodonín),
Hulcký Tomáš (Moravany); Sestavy:
Nenkovice

17 Velan Jan – 2 Mezihorák Jakub, 5 Kováč Peter, 6 Stehno Radim ©,
7 Pospíšil David,
8 Koubek Filip, 9 Kuchař František (89´4 Raus Daniel),

10
Zálešák Matěj, 13 Geschvantner Jan, 16 Polcr Jan, 28 Bittó Lukáš
(87´11 Černohorský Michal); Náhradníci: 1 Kotas Karel, 3 Chimiák Petr,
15 Vaďura Martin;
trenér: Slováček Stanislav; asistent trenéra:
Zálešák Petr; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Starý Poddvorov
24 Beneš Jakub – 3 Krupica Dušan, 5 Cupal Tomáš, 8 Novák Jan ©,
9 Žurovec Radek, 10 Prčík David (63´7 Cupák Sebastián), 11 Vránek
Miroslav, 12 Skočík David (46´6 Frolec Lukáš), 13 Žurovec Ondřej,
14 Kašík Lukáš, 16 Filip David; Náhradníci: 4 Veselský Ondřej, 15 Bílek
Vojtěch; trenér: Horák Zdeněk; vedoucí mužstva: Majzlík Jaroslav

komentář utkání:
Po těžce vydřeném, zaslouženém vítězství se Spartakem Svatobořice, jsme zajížděli na horkou půdu do Starého Poddvorova
. Mužstvo, které v domácím prostředí jen tak neprohrává!!! Na vlastním hřišti Družstevník klopýtl v předchozí sezoně pouze dvakrát, v právě rozehrané ještě svého přemožitele nenašel. Hráči soupeře se do nás pustili velmi zostra. Vůči tvrdé, agresivní hře byl hlavní rozhodčí trestuhodně příliš benevolentní. Zásadní důvod proč se mu otěže utkání nakonec vymkly z rukou. Nicméně jeho výkonu nepomohli ani pomezní rozhodčí, kteří předvedli velmi slabý výkon a udělali až příliš chybných rozhodnutí. V úvodní části tak řada nevybíravých faulů přinesla pouze jednu žlutou kartu. V prvním poločase byl Sokol nebezpečnější jak Družstevník, jenž horko těžko hledal skulinku v naší pozorné obrané hře. Jako první vypálil na bránu Matěj Zálešák, jeho pokus bez přípravy z těžkého úhlu si však gólman pohlídal. Stejně tak ztlumil do rukavic i parádní dalekonosnou ránu Filipa Koubka. I do třetice podržel strážce poddvorovské svatyně svůj tým. Tentokrát však proti přímému kopu Radima Stehna vytáhl ze svého repertoáru excelentní zákrok a robinsonádou vytěsnil míč z brány. Závěrečných pět minut před odchodem do kabin nezvládl záložník D. Skočík a dvakrát ze zadu sestřelil Davida Pospíšila. V prvním případě přišla žlutá karta, po druhém mělo následovat jasné vyloučení. Sudí Bačák však červenou kartu z kapsy nevytáhl.  Vstup do druhé půle odstartoval nepříjemnou střelou Ondřej Žurovec, kterou Honza Velan skvělým zákrokem zneškodnil. Obrovská šance se nabídla D. Prčíkovi, zcela osamocený před naší bránou naštěstí nedokázal neposedný míč zkrotit. Po jednom ze soubojů, které rozhodčí neposoudil jako faul, jsme získali míč. Přihrávku Radima Stehna přetavil po sólovém úniku a přesném zakončení ve vedoucí branku Matěj Zálešák 0:1. Poté se na hřišti strhla kolem rozhodčího pořádná chumelenice. Vzduchem létaly na jeho adresu peprné výrazy a to i z řad poddvorovských hráčů. Více jak pětiminutové dohady, kdy se snažil rozhodnutí Bačáka otočit také pomezní Kukula (v průběhu utkání dvakrát peskoval naši střídačku, proti chování té domácí výhrady neměl) změnu nepřinesly. Paradoxně výsledkem vzniklé situace byl pouze trest v podobě žluté karty, navíc pro kapitána našeho týmu Radima Stehna!!! Olej do ohně přilil také všem dobře známí hlasatel Josef Polášek a sportovní redaktor Nového Slovácka svým neprofesionálním komentářem: „hosté vstřelili gól po faulu a následném ofsajdu“!!! Družstevník dokázal brzy odpovědět. Vyrovnávací trefa přišla po přímém kopu Dušana Krupici a přesné hlavičce Lukáše Kašíka 1:1. Další průběh utkání již gól nepřinesl. O rušnou atmosféru však nouze nebyla. Po odkopnutí míče si dovolil fópá brankář Bureš a dobíhajícího Davida Pospíšila stáhnul k zemi. Zákrok v bezprostřední blízkosti arbitra Hulckého zůstal bez povšimnutí. Oba týmy se snažily strnout vítězství na svou stranu. V úplném závěru se naskytla domácím šance skórovat, která ztroskotala na nedorozumění útočného tandemu. Nejlepšími hráči tohoto remízového klání byli „objektivně“ vybráni Lukáš Kašík a Dušan Krupica. Závěrem bych chtěl jménem Sokolu Nenkovice poděkovat hráčům za jejich předvedený výkon a hlavně pevné nervy, které dokázali oproti staropoddvorovským borcům lepé ovládat. Stejně tak si počínali fanoušci, jenž přijeli v solidním počtu do vzdáleného Starého Poddvorova podpořit svůj tým. Po dnešní zkušenosti jsme za ně ze srdce rádi, to co předváděli někteří místní, bylo nesportovní a hodně pod úroveň.