Šlágr s Bojanovicemi neměl vítěze

Nenkovice (+VIDEO) – Ve šlágru kola hostil lídr III.A třídy třetí Dolní Bojanovice. Nenkovice poprvé na jaře ztratily body, když se soupeřem remizovaly 1:1. Domácí po prvním poločase vedli zásluhou Matěje Zálešáka.  Hosté po změně stran srovnali a zápas nakonec skončil dělbou bodů. V tabulkovém postavení se tak rozdíl mezi oběma mužstvy nezměnil.

III.A třída – 21.kolo:

TJ Sokol Nenkovice – TJ Dolní Bojanovice 1:1 (1:0)
Branky: 34´Zálešák Matěj – 61´Řezáč Aleš
Fauly: 19:15; Rohy: 2:3; ŽK: 5:4, 42´Košulič Petr, 52´Pospíšil David,
56´Stehno Radim, 60´Raus Daniel, 70´Frelich Roman – 9´Bohun David,
68´Stávek Ondřej, 76´Řezáč Aleš, 90´Blaha Vladimír; ČK:;
HR: Galář Jakub (Veselí nad Moravou);
AR:
Vavřinová Gabriela (Hovorany) – Hrabal Jiří (Nenkovice)

Dolní Bojanovice
20 Bílík Jan – 2 Seják František, 3 Veselý Martin, 4 Stávek Ondřej, 5 Bohun David,
8 Půlkrábek Pavel
©, 9 Řezáč Aleš, 10 Esterka Michal, 11 Blaha Vladimír,
13 Tomaštík Aleš (46´6 Zálešák Jiří), 16 Dvořák Marián; Náhradníci:
7 Seják Jan, 12 Kot Jiří, 14 Geschwandtner Sebastián, 15 Veselý Tom;
trenér: Sklenský Zdeněk; vedoucí mužstva: Baláš Roman

komentář utkání:
Hlavním tahákem 22.kola bylo utkání týmů z čela tabulky, v němž domácí Sokol Nenkovice přivítal Dolní Bojanovice. V nedělním deštivém odpoledni jsme narazili na jednoho z přímých konkurentů v boji o vítěze III.A třídy. Hosté potřebovali z tohoto duelu vytěžit maximum, tedy zisk tří bodů. Naopak domácí Sokol nemusel za každou cenu zvítězit, ale porážkou by si cestu za postupem zkomplikoval. Značně podmáčené hřiště a vytrvalý déšť notně ztěžoval hráčům situaci. První půle příliš šancí nepřinesla, přesto se nám podařilo skórovat. David Pospíšil se prosadil po straně hřiště přes obránce Bohuna. Jeho přihrávku na velké vápno zpracoval atakovaný Dan Raus a nabíhající Matěj Zálešák přesnou ranou bez přípravy k tyči zajistil pro Sokol vedení 1:0. V úplném závěru prvního dějství měl gól po střele Dvořáka na noze kapitán hostí Půlkrábek. Díky skvělému zákroku brankáře Honzy Velana a také terénu nedokázal vyrovnat. Druhý poločas byl ze strany Dolních Bojanovic o poznání aktivnější, což se s ohledem na vývoj utkání dalo očekávat. Míč po centru Sejáka a hlavičce Esterky letí těsně nad bránu. Z následující standartky, však hosté už skórují. Přímý kop v podání Stávka dopravil do naší brány hlavou Řezáč 1:1. Po vstřelené brance hostům narostly křídla. Rychlonohý Esterka zakončuje průnik ze strany hřiště těsně vedle brány. Na druhé straně míří z přímého kopu Matěj Zálešák těsně nad bránu. Největší naše šance přišla po rohu Honzy Polcra, kdy měl vedoucí gól na kopačce Roman Frelich. Míč z bezprostřední blízkosti bohužel nastřelil do brankáře Bílíka. V závěru zápasu ještě přišly slibné okamžiky na obou stranách, vítězství však ani pro jeden tým nepřinesly. Po centru Radima Stehna nepřekvapil Bílíka hlavičkující Matěj Zálešák. Když neuspěl po akci Blahy ani dorážející Esterka, skončilo utkání spravedlivou dělbou bodů. Těžké klání jsme nakonec dotáhli do úspěšného konce a můžeme být spokojenější než soupeř. Ten po zásluze neodjel s prázdnou, ale svoji bodovou ztrátu nedokázal umazat.

Fauly: 17:14; Rohy: 5:3; ŽK: 2:2, 62´Stehno Radim, 78´Pospíšil David –
84´Horák Jakub, 88´Svozil Lukáš; ČK:; HR: Rybecký Marek (Rohatec);
AR: Kuchař František (Nenkovice) – Dobeš Jiří (Násedlovice) /8´Hulcký Tomáš (Moravany)/