Muži poprvé ztratili body, v Čejči jen remizovali

Čejč – První ztrátu v ročníku utrpěl Sokol na hřišti nováčka z Čejče. Domácí byli favoritovi více než důstojným soupeřem a získali pro němu bod. Čejč se ujal v prvním poločase vedení, když se trefil Procházka. Nenkovice dokázaly vyrovnat po přestávce, kdy na konečných 1:1 upravil Radim Stehno.

III.A třída – 5.kolo

TJ Sokol Čejč – TJ Sokol Nenkovice 1:1 (1:0)
Branky: 6´Procházka Radek – 61´Stehno Radim; Fauly: 28:17; Rohy: 5:7; ŽK: 3:2;
30´Koutný Oldřich, 59´Šagát Tomáš, 76´Procházka Radek – 16´Frelich Roman, 57´Stehno Radim;
ČK: –; HR: Husár Vojtěch (Domanín); AR: Peš Josef (Čejč) – Raus Josef (Nenkovice); Sestavy:
Nenkovice
1 Staněk Tomáš – 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David, 8 Frelich Roman, 9 Kuchař František ©,
11 Košulič Petr (46´10 Zálešák Matěj), 13 Geschvantner Jan, 14 Fibingr Miroslav, 16 Polcr Jan,
19 Šalomoun Josef, 28 Bittó Lukáš (89´4 Raus Daniel); Náhradníci: 2 Vaďura Martin,
12 Svoboda František, 15 Pavlica Marek, 17 Kotas Karel; trenér: Slováček Stanislav;
vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Čejč
64 Ivičič Josef – 3 Rozkydal Libor, 5 Šagát Tomáš, 6 Koutný David (63´2 Dostál Erik),
7 Procházka Radek, 8 Koutný Oldřich, 11 Koliba Josef ©, 12 Kolařík Tomáš (67´9 Daněk Petr),
13 Konvička Lukáš, 14 Holešinský Marek, 18 Kučera Miroslav; Náhradníci: 4 Pilát Jan,
15 Konečný Lukáš, 30 Bravenec Lukáš; trenér: Holešinský Zdeněk; vedoucí mužstva: Peš Radek

komentář utkání: Po pěti letech (23.3.2008) jsme zavítali k mistrovskému utkání do Čejče. Tehdy skončilo utkání naprosto stejným výsledkem i včetně toho poločasového (34´Koliba – 82´Kuchař František z PK). Jediný rozdíl byl v tom, že tentokrát jsme přijeli v roli favorita a aktuálního lídra III. A třídy. Domácí tým však do utkání vlétl bez velkého respektu a zejména v úvodu nám zle zatápěl. Hned ve třetí minutě orazítkoval D. Koutný tyč naší brány. Za další tři minuty ztrácíme na vlastní polovině zbytečně míč, čehož využívá Procházka a ostrou ránou ze strany hřiště propálil Tomáše Staňka, jenž nahradil v bráně zraněného Petra Doležala. V první půli jsme se proti houževnatému soupeři stěží prosazovali. Za zmínku stojí snad jen hlavička Romana Frelicha a zblokovaný střelecký pokus Lukáše Bittó. Naopak přímý kop v podání Čejče ztečoval hlavou k tyči Franta Kuchař, gólman Tomáš Staněk však vynikajícím zákrokem vytáhl míč z brány na rohový kop. Do kabin tak odcházeli spokojenější hráči domácího týmu. Příchod Matěje Zálešáka do druhé části hry oživil naši ofenzivní sílu. Hned na úvod prověřil kvality brankáře Čejče Radim Stehno. Prudká střela z otočky ani přímý kop však Ivičice nepřekvapila. V 61 minutě se Nenkovice konečně dočkali. Po autovém vhazování Honzy Polcra se dostal k míči Radim Stehno a pohotovou přesnou střelou bez přípravy rozjásal početné publikum hostujících fanoušků. Vstřelený gól ještě zvýšil naši aktivitu, hra však díky velmi častému přerušování byla rozkouskovaná, což Čejči v tu chvíli evidentně vyhovovalo. Korunu všemu nasadil „rozhodčí“ Husár Vojtěch z Domanína, který zápas nezvládal od samého začátku. V 76 minutě měl udělit druhou žlutou kartu domácímu Šagátovi. Vzápětí zjistil, že je jeho druhá a ocenil kartou jiného hráče, čímž utkání výrazně ovlivnil. S přibývajícím časem se situace na hrací ploše více a více vyhrocovala. Proto zřejmě také utkání ukončil před vypršením základní hrací doby, přestože byla ve druhé půli řada delších přerušení hry.