Muži A získali tři body, Moravany porazili 3:2

Nenkovice – Důležité tři body si na své konto připsali muži v okresním přeboru. Proti Slavoji se v krátkém sledu prosadili Zálešák a Stehno, před přestávkou pak snížil Holeček. Ve druhé půli nejprve vyrovnal Otáhal a o osudu utkání rozhodl svou druhou trefou Matěj Zálešák.

Okresní přebor – 7.kolo

TJ Sokol Nenkovice – TJ Slavoj Moravany 3:2 (2:1)
Branky:
32´+ 74´Zálešák Matěj, 31´Stehno Radim – 40´Holeček Jaroslav,
65´Otáhal Matěj;
Fauly: 27:19; Rohy: 9:4; ŽK: 3:3; 37´Černohorský Michal,
60´Pospíšil David, 90´Pospíšil Daniel – 45´Bařina Marek, 60´Klimeš Roman,
89´Holeček Jaroslav;
(80´13 Vaďura Martin), 11 Černohorský Michal (83´28 Mikeska Tomáš),
12 Hrabal Tomáš, 15 Kludák Lukáš (73´14 Pospíšil Daniel)
16 Polcr Jan ©;
Náhradníci: 1 Zálešák Marek, 3 Linzer Boris;
trenér: Píštěk Antonín;
vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Moravany
20 Toman Ivo – 2 Klimeš Roman, 3 Bařina Marek < span style="line-height: 1.3; color: #000000;"> ©, 5 Zbořil Petr,

komentář utkání:
Po povedeném utkání v Zarazicích, nás čekal v domácím prostředí těžký soupeř. Druhý tým okresního přeboru loňské sezony a vítěz okresního poháru. Favoritem tohoto duelu byli hosté, i přestože v minulém kole utrpěli na domácím pažitu vysokou porážku 0:4 od výrazně posílené rezervy Bzence. Hned v úvodu přišla naše obrovská chyba, kterou naštěstí rychlonohý forvard Otáhal nedokázal potrestat. Postupem času se osmělil i „Vichr“. Po dlouhém centru Honzy Polcra, zakončil dravý průnik ze strany hřiště ránou do tyče David Pospíšil. Překonat zkušeného brankáře Tomana se pokusil také Radim Stehno. Střela na vzdálenější tyč bohužel branku těsně minula. V krátkém sledu přišly takřka totožné situace na obou stranách. Nejprve přímý kop Možíše chytil v poklidu do náruče Michal Šimeček. Na straně druhé byl exekutor standartky Radim Stehno přesnější a otevřel skóre utkání. Výstavní ránou z 20 metrů do horního růžku brány, nedal Tomanovi sebemenší šanci 1:0. Pouhé tři minuty po příchodu na hřiště stačily našemu nejlepšímu kanonýrovi ke skórování. Díky chybné rozehrávce Moravan od půlící čáry získal míč Matěj Zálešák a nekompromisní ránou k tyči zasadil zkoprnělému soupeři druhý úder 2:0. Slavoj dva slepené góly nesrazily do kolen. Po přihrávce aktivního Otáhala ještě osamocený Rotrekl v tutové šanci selhal. Po přímém kopu na zadní tyč a hlavičce nepokrytého Holečka, se už Slavoj radoval 2:1. Šance v závěrečných minutách změnu výsledku nepřinesly, na čemž měli zásluhu především oba dva gólmani. Únik Otáhala vychytal bravurně Michal Šimeček. Tečovanou ránu Radima Stehna pak zastavil na brankové čáře pozorný Toman. Také druhá polovina střetnutí byla hodně ofenzivní. Nejprve zahrozily Nenkovice, střeleckému pokusu Matěje Zálešáka po přihrávce Martina Černohorského chyběly milimetry. Po rychlém protiútoku Moravan při nás stálo štěstí, když míč po centru Rotrekla a hlavičce Možíše přistál na tyči naší brány. Vyrovnání Slavoji zajistil po sólovém úniku Otáhal, který se svou šancí naložil lépe jako v prvním poločase 2:2. Rozhodující okamžik střetnutí zrežíroval Matěj Zálešák. Na druhý pokus demonstroval svoji obrovskou sílu a fyzickou připravenost, když se probil přes zahuštěnou obranu Moravan do sólového úniku. V zakončení pak zachoval klidnou hlavu, obešel brankáře Tomana a pohodlně uklidil míč do brány 3:2. Ve strhujícím závěru jsme již žádné podobné fópá z předchozích klání nepřipustili a na domácí půdě tak poprvé v sezoně ukořistili cenné vítězství.