Muži A porazili poslední KEN Veselí

Důležitou výhru v boji o udržení si připsal první tým Nenkovic, když v domácím prostředí přestřílel poslední KEN v poměru 5:3. Pod  výhru se gólově podepsali Matěj Zálešák a Radim Stehno, oba dali dva góly a jednu trefu zaznamenal Daniel Raus.

Okresní přebor – 19.kolo

TJ Sokol Nenkovice – TJ KEN Veselí nad Moravou 5:3 (2:1)
41´+ 83´Stehno Radim, 46´+ 56´Zálešák Matěj, 2´Raus Daniel
– 63´+ 90´Polách Petr, 15´Tobiáš Michal; Fauly: 17:15;
Rohy: 3:3; ŽK: 2:3;
31´Frelich Roman, 72´Pospíšil David – 48´Tobiáš Michal, 51´Štůral Adam,
80´Kuryviál Pet
r; ČK: ; HR: Zámečník Michal (Dolní Bojanovice);
AR:
Vančík Miroslav (Bukovany), Jahoda Jiří (Bohuslavice);

17 Schöfr Pavel – 2 Mezihorák Jakub, 5 Kováč Peter, 6 Stehno Radim ©,
7 Pospíšil David, 8 Frelich Roman, 10 Zálešák Matěj (85´28 Čureja Kristián),
11 Raus Daniel (70´9 Kuchař František), 12 Hrabal Tomáš (80´13 Zálešák Pavel),
16 Polcr Jan (87´15 Černohorský Martin),
18 Mikeska Tomáš; Náhradníci:
1 Zálešák Marek,
14 Pospíšil Daniel; trenér: Zálešák Marek; asistent trenéra:
Polcr Jan; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
KEN Veselí nad Moravou
20 Chudík Jakub
© – 2 Staňka Jan, 3 Tomeček Roman (61´14 Žádník Ondřej),
4 Runkas Rostislav, 5 Kuryviál Petr, 6 Polách Petr, 7 Kunovjánek Martin,
8 Štůral Adam, 11 Tobiáš Michal, 12 Řičica Tomáš (75´9 Kubica Roman),
13 Potrusil David; Náhradníci: 1 Borek Jakub; trenér: Urbančík Václav;
vedoucí mužstva: Zábrana Jaroslav

komentář utkání:
Pouhé dvě minuty stačily domácímu Sokolu ke skórování. Vysoký nákop Tomáše Mikesky ze strany hřiště před bránu sklepl pohotově za záda brankáře Chudíka forvard Daniel Raus 1:0. Rychle inkasovaný gól KEN nezaskočil. S dalekonosnou nepříjemnou ránou Tomečka si brankář Schöfr s pomocí tyče ještě poradil. Po centru a přesné hlavičce Tobiáše již bohužel inkasoval 1:1. Přestože jsme soupeře sevřeli a vytvořili si tlak, gól dlouho nepřicházel. Vedení zpět na stranu Nenkovic vrátil až v závěru první půle kapitán týmu Radim Stehno. Individuální akci zakončil z hranice šestnáctky razantní a milimetrově přesnou ránou k tyči 2:1. Druhou půli jsme odstartovali ještě rychlejším gólem něž tu úvodní. Prudký centr Honzy Polcra, zvedl v těžké pozici hlavou před vybíhajícím brankářem Matěj Zálešák a vysoký lob dopadl přesně tam, kam si všichni domácí příznivci přáli 3:1. S chutí hrající Sokol se do soupeře pořádně zakousl a po zásluze navýšil své vedení. Po centru Petera Kováče, rozvlnil síť hostující brány výstavní ránou bez přípravy Matěj Zálešák 4:1. Přes nepříznivý vývoj duelu hosté nesložili zbraně a Poláchem snížili na 4:2. Rozhodčí Zámečník přísně odpískanou penaltou nabídl hostům korigovat výsledek na rozdíl jediného gólu. Brankář Pavel Schöfr v těžké chvíli podržel svůj tým a nadvakrát bravurně vychytal Tobiášovi pokusy. Pojistku v podobě páteho gólu přidal po spolupráci s Matějem Zálešákem kapitán Radim Stehno 5:2. Bohatý gólový účet střetnutí uzavřel v samém závěru střetnutí stedopolař KENu Polách 5:3. Hráči Sokola Nenkovice dokázali vybojovat v tomto nelehkém duelu důležité “povinné” tři body, za čož jim patří velký dík. Uspěli jsme proti nepříjemnému soupeři, kterému nechyběla bojovnost, nasazení i herní kvalita.

< span style="color: #000000;">