Menu Zavřeno

Muži A porazili Kozojídky 3:1

I když hrál Sokol celý druhý poločas bez vyloučeného Roman Frelicha, dokázal utkání dovést do vítězného konce. Už ve třetí minutě se trefil Radim Stehno, krátce po změně stran přidal druhý gól Matěj Zálešák. Po hodině hry snížil hostující Vítek, ale tři body potvrdil Daniel Raus. Výhra posunula Nenkovice na deváté místo tabulky.

 

Okresní přebor – 24.kolo

TJ Sokol Nenkovice – SK Kozojídky 3:1 (1:0)
Branky:
3´Stehno Radim, 48´Zálešák Matěj, 74´Raus Daniel – 62´Vítek Jiří
Fauly:
14:16;
Rohy: 3:4;
ŽK: 3:2; 30´Stehno Radim, 58´Raus Daniel,
64´Schöfr Pavel – 66´Tomčal Adam, 89´Březina Ondřej;
ČK: 1:0;
44´Frelich Roman
;
HR: Rybecký Marek (Rohatec);
AR:
Šimeček Roman (Šardice), Hlaváč Pavel (Nenkovice)

Nenkovice
17 Schöfr Pavel – 2 Mezihorák Jakub, 5 Kováč Peter, 6 Stehno Radim ©,
7 Pospíšil David , 8 Frelich Roman, 10 Zálešák Matěj (90´4 Linzer Boris),
11 Raus Daniel (76´9 Kuchař Fantišek), 12 Hrabal Tomáš, 13 Zálešák Pavel,
14 Pospíšil Daniel (69´18 Mikeska Tomáš)
; trenér: Zálešák Marek;
asistent trenéra: Polcr Jan; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk

Kozojídky
1 Garaj Martin – 2 Grossman Radek (73´11 Hanzelka Tomáš),
4 Petrucha Jan, 5 Grabec Jaroslav, 6 Vítek Jiří, 7 Slovák Richard,
8 Gloza Dalibor, 10 Březina Ondřej
©, 13 Tomčal Adam, 14 Matuška
Josef, 15 Smištík Jan; Náhradníci: 3 Lacek Lukáš, 9 Červenka Petr,
12 Janíček Vít; vedoucí mužstva: Kolůch Viktor

komentář utkání:
Hostující Kozojídky v tomto utkání počítaly s vítězstvím a do Nenkovic si přijely pro body. Hned po třech minutách hry jsme však plány sebevědomého soupeře narušili. Střelu Radima Stehna z přímého kopu si srazil rukama za svá záda mladý gólman Garaj 1:0. Další zblokovaný pokus v podání kapitána Sokolu skončil pouze na tyči. Vzápětí podržel náš tým skvělým zákrokem Pavel Schöfr, když vychytal vyloženou šanci Březiny. S chutí hrající Radim Stehno ohrozil bránu soupeře ještě jednou a to opět z přímého kopu. Tentokrát si Garaj počínal lépe a míč vyboxoval z brány. Soupeř horko těžko hledal zbraň na naší aktivní a pozornou hru. O slovo se přihlásil také domácí kanonýr Matěj Zálešák, krásná individuální akce však gól nepřinesla. Minutu před koncem první půle přišla situace, kterou Kozojídky tolik potřebovaly. Roman Frelich neudržel ve střetu s Glozou nervy na uzdě a za oplácení se poroučel předčasně do sprch. Přes oslabení zahájily Nenkovice druhou půli velmi aktivně a brzy navýšily své vedení. Střela z kopačky Dana Pospíšila si ještě cestu do brány nenašla. Zato následující situace už měla ty správné gólové parametry. Na centr výborně hrajícího Tomáše Hrabala si před bránu naběhl Matěj Zálešák a parádní pohotovou ránou bez přípravy, zasadil soupeři druhý úder 2:0. Hosté však nesložili zbraně a Vítkem snížili na rozdíl jednoho gólu 2:1. Kozojídky však houževnatě bojujícího ač oslabeného protivníka nedokázaly dostat pod výraznější tlak. Po rohovém kopu se ve vápně dostal k míči nepokrytý Daniel Raus a bezmocného Garaje překonal potřetí 3:1. Na inkasovaný gól už hosté odpověď nenašli. V závěru duelu se mělo červenat i na druhé straně, když neunesl porážku podrážděný “kapitán” Březina a tvrdým zákrokem sestřelil k zemi Matěje Zálešáka. Hráči Nenkovic zaslouží za předvedený výkon absolutorium, předčili svého protivníka ve všech herních činnostech a po zásluze zvítězili.