Muži A doma snadno porazili Kostelec

(+VIDEO) První mužstvo Nenkovic dál statečně bojuje o záchranu v okresním přeboru. V domácím prostředí porazil Sokol soupeře z Kostelce celkem snadno 5:2. Hattrickem se na výhře podílel Matěj Zálešák. V tabulce Nenkovice ztrácí na nesestupovou pozici Vracova už jen jeden bod.

Okresní přebor – 17.kolo

TJ Sokol Nenkovice – SK Kostelec 5:2 (1:0)
Branky: 37´+ 46´+ 53´Zálešák Matěj, 63´Raus Daniel,
87´Stehno Radim (PK) – 74´+ 76´David Gabriel;
Fauly: 20:24; Rohy: 9:3; ŽK: 3:3; 32´Hrabal Tomáš,
48´Stehno Radim, 78´Frelich Roman – 67´Horák Dušan,
73´Lochman Jan, 83´Macek Svatopluk
; ČK: ;
HR:
Barák Petr (Brno-Jundrov); AR: Chorvát David
(Brno-Slatina), Rambousek Bedřich (Ždánice)

komentář k utkání:
Na místy podmáčeném hřišti nechtěl ani jeden z týmů chybovat a první poločas tak příliš gólových šancí nenabídl. Přesto byly Nenkovice od první minuty aktivnější i herně lepší. Kostelec podržel brankář Kůřil, postupně zneškodnil těžké střely Radima Stehna a Davida Pospíšila ze standartních situací. Po chybě hostujícího stopera Dobeše a přihrávce Dana Rause zajistil Sokolu ve 37. minutě poločasové vedení Matěj Zálešák 1:0. Hned v první minutě druhé půle se s chutí hrající Matěj prosadil přesnou střelou ke vzdálenější tyči podruhé, když si gólovou asistenci připsal středopolař Tomáš Hrabal 2:0. Pouhých patnáct minut čisté hrací doby trvalo Matýskovi ke vstřelení hattricku. Po příhře od svého parťáka z útoku si jako kočka s myší pohrál s obranou Kostelce a dovršil svoje famózní gólové představení páradní střelou podél zkoprnělého brankáře Kůřila 3:0. Zanedlouho Vichr opět potrestal mizernou hru omráčeného soupeře. Po krásné spolupráci  s Radimem Stehnem uklidil míč za záda vybíhajícího brankáře Daniel Raus, jenž velmi povedené utkání vyšperkoval gólově 4:0. Přes nepříznivý výsledek ukázal soupeř svoji sílu a pokusil se utkání ještě zdramatizovat. Naši herní nesoustředěnost potrestal dvěma slepenými góly v rozmezí dvou minut střídající David Gabriel, který snížil na 4:2. Sokol však neponechal nic náhodě a koncovku skvěle rozehraného duelu si pohlídal. Pokutový kop za stažení Franty Kuchaře ve vápně odpískal hlavní rozhodčí až po poradě se svým asistentem na pomezí. Konečnou podobu výsledku dal ze značky pokutového kopu kapitán Radim Stehno 5:2. Všichni hráči zaslouží za předvedný výkon pochvalu, nechyběla nám bojovnost, nasazení a koncentrace na zápas. Nenkovice prokázaly větší odhodlání jako soupeř, dotáhnout tento velmi důležitý duel do vítězného konce.