Dorost utrpěl v Blatnici debakl

Blatnice – Dorost se dostal do krize a připsal si na své konto čtvrtou porážku za sebou. V sobotním zápase 6.kola navíc inkasoval na půdě Blatnice sedm branek a se šesti body klesl Sokol v tabulce o jednu příčku na desáté místo. O jedinou branku hostujícího mužstva se postaral Jakub Rauš.

 

III.třída dorost – 6.kolo

FK SaZ Blatnice – TJ Sokol Nenkovice 7:1 (1:0)
Branky: 45´,60´,65´,72´,80´,83´,85´; Hruška David 2x,
Nikel Pavel 2x, Solář Radim, Soviš Filip, Studný Tomáš – 53´Rauš Jakub
Fauly: 8:12
Rohy: 5:1
Žluté karty: 0:1; 73´Raus Daniel
Červené karty:
Hlavní rozhodčí: Malík Petr (Svatobořice)
Pomezní rozhodčí: Vaněk Kamil (Blatnice)Slížek Josef (Nenkovice)
Sestavy:

Nenkovice
1 Staněk Tomáš – 3 Polášek Patrik, 4 Zálešák Roman, 5 Pánek Ondřej,
6 Slížek Michael, 7 Planeta Ondřej, 8 Stehno Marek, 9 Raus Daniel ©,
10 Rauš Jakub, 11 Černohorský Michal, 13 Trumpeš Jakub (12 Slabák František);
trenéři: Hofírek Josef, Slížek Josef; vedoucí mužstva: Kučera Jaroslav
Blatnice
1 Rumíšek Filip – 2 Soviš Filip ©, 3 Svoboda Jan, 4 Tomeček Ondřej, 5 Stúpal Tomáš,
6 Studný Tomáš, 7 Kváčalík Dominik, 8 Nikel Pavel, 9 Solář Radim, 10 Hruška David,
11 Říha Mikuláš; trenér: Těthal Petr

Komentář utkání:
Dorostenci Nenkovic odjížděli do vzdálené Blatnice bez dvojice Františků (Kučery a Svobody), jenž patří k základním pilířům obranných řad. Chyběl také Ladik Lefner, který se zotavuje po otřesu mozku. Blatnice měla před duelem v tabulce stejný počet bodů jako náš tým, odehrála však předchozí zápasy s těžkými protivníky. Blatnice v loňské sezoně sestoupila z okresního přeboru a o její síle tak nebylo pochyb. V prvním poločase si vytvořily slibné příležitosti ke skórování oba týmy. Blatnice zahrozila střelou ze strany, míč končí v boční síti. Další střelu domácích ve vápně ztlumil Tomáš Staněk do koše. Nenkovice zahrozily brejkem v podání Kuby Rauše, míč z jeho kopačky pouze orazítkoval břevno. Slibné šance domácích vychytal Staněk, stejně tak si počínal i gólman na protější straně při šancích Planety a Rause. V poslední minutě první půle inkasujeme lacinou branku. Blatnice využívá nedorozumění hráčů Sokolu a do šaten odchází s jednogólovým vedením. Do druhé půle vstoupil lépe hostující Sokol. Přesnou přihrávku Ondry Planeta zakončil z brejkové situace přesně do brány Kuba Rauš 1:1. Vzápětí měl po centru Michala Černohorského gólovku na kopačce Dan Raus, v dobré pozici míří vedle brány. Od 15 minuty druhé části domácí Blatnice ukázala svoji kvalitu a utkání zcela ovládla. Svého soupeře přehrávala ve všech směrech a navíc zdařilé kombinace efektivně proměňovala. Během dalších 30 minut dokázala nastřílet šest gólů a připsala si do tabulky tři body po jasném vítězství 7:1. Dorostenci Sokolu Nenkovice utrpěli od vstupu do soutěže nejvyšší porážku. Další utkání se nezadržitelně blíží. Je potřeba rychle zapomenout na tento nevydařený zápas a plně se soustředit na další nadcházející mistrovské utkání.