Dorost v Šardicích neuspěl

Šardice – Svou výhru z minulého kola mohli potvrdit v Šardicích dorostenci. Favorizovaní domácí však překvapení nepřipustili a zaslouženě si připsali tři body. První poločas byl ještě vyrovnaný, domácí se však dostali do jednogólového vedení. To po přestávce navýšili dalšími třemi góly a potvrdili své tabulkové postavení.

III. třída – 13.kolo

FK ŠARDICE – TJ Sokol NENKOVICE 4:0 (1:0)
Branky: 38´+ 53´Brhel Martin, 66´Šafránek Robin, 74´Novotný Miroslav
Fauly: 8:4
Rohy: 6:3
Žluté karty:
Červené karty:
Hlavní rozhodčí: Čápek Josef (Hodonín)
Pomezní rozhodčí: Duhajský Jaromír (Šardice) – Pospíšil Zdeněk (Nenkovice)

Šardice
1 Hlavinka Daniel – 2 Buštík Zdeněk, 3 Čajka Jakub, 4 Brhel Martin ©, 5 Míčka David
(76´6 Gregorovič Jan), 7 Novotný Miroslav, 8 Nauš Jaroslav, 10 Kolařík Martin,
11 Šafránek Robin (76´15 Rylka Jiří), 16 Rančík Michal, 17 Chrástek Lukáš;
trenér: Nauš Jaroslav; vedoucí mužstva: Brhel Ondřej

Komentář utkání:
Dorostenci Sokolu nastoupili do utkání pouze v deseti hráčích. Ve 13 minutě nastoupil jako jedenáctý hráč Ondra Planeta. Očekávaný úvodní nápor Šardic se nekonal. První vážnější příležitost domácích přišla až ve 30 minutě, kdy po kombinační akci nedokázal skórovat Míčka. Pozorný Staněk v bráně Sokolu vyrazil míč na rohový kop. K zakončení se poté dostal dvakrát po sobě Buštík. Nejprve z první napálil výkop brankáře Hlavinky nad bránu. Po druhé jeho střelu ze strany hřiště vytáhl Tomáš Staněk na rohový kop. Přes marné dobývání naší brány se nakonec domácí přeci jenom dočkali gólu. Nedorozumění Ondry Planety s Tomášem Staňkem potrestal kapitán Šardic, Brhel pohodlně posílá míč do prázdné brány 1:0. První a jedinou střelu na domácí bránu vyslal v prvním poločase Michal Černohorský, brankář Hlavinka s přehledem chytá míč do náruče. Druhý poločas se odehrával převážně v režii domácího týmu. Chrástek orazítkoval ze strany velkého tyč. Po faulu Franty Kučery ve vápně, odpískal rozhodčí Čápek pokutový kop. Kapitán Brhel se ze značky pokutového kopu nemýlil a střelou do šibenice zvýšil vedení domácích na 2:0. Třetí gól přichystal Buštík, přihrávkou pod sebe nabyl do gólovky nabíhajícímu Šafránkovi 3:0. Čtvrtou a závěrečnou trefu domácích si připsal Novotný. Jeho technická, nechytatelná střela zapadla do horního růžku brány 4:0. Od 75 minuty jsme utkání opět dohrávali pouze v deseti hráčích, když ze hry odstoupil Tomáš Vala. Fantastickým zákrokem se blýskl brankář Tomáš Staněk, když z brány vyškrábl střelu Buštíka směřující do horního rohu brány. V samém závěru měl naši největší šanci v zápase po přihrávce Franty Kučery, Michal Černohorský. Šardický gólman Hlavinka však jeho příležitost vychytal.