Dorost se s podzimem rozloučil porážkou

Prušánky – Dorost Nenkovic zakončil polovinu sezóny zápasem na hřišti Prušánek. Byl to souboj dvou týmů ze samého dna tabulky. Papírovým favoritem byl Sokol, který měl náskok čtyř bodů. Zápas však patřil domácím, ti se po výhře 3:1 přiblížili Nenkovicím na rozdíl jediného bodu.

III.třída – dorost (14.kolo)

TJ Podlužan Prušánky – TJ Sokol Nenkovice 3:1 (0:0)
Branky: 60´Salajka Ondřej, 75´Slížek Dominik, 79´Kachyňa – 90´Kučera František
Fauly: 7:9
Rohy: 5:2
Žluté karty:
Červené karty:
Hlavní rozhodčí: Lačňák Slavomír (Hovorany)
Pomezní rozhodčí: Hromek Zbyněk (Prušánky) – Kotas Zdeněk (Nenkovice)

1 Hanák – 2 Slížek A., 3 Prčík, 4 Osička, 5 Slížek D., 6 Tesařík, 8 Kachyňa ©,
9 Forman, 10 Salajka O. (65´14 Glodiak), 11 Řezník, 12 Hančík (65´7 Salajka M.);
trenér: Slížek Ivan; vedoucí mužstva: Šůrek Pavel

Komentář utkání:
K závěrečnému utkání sezony zajížděli dorostenci na hřiště předposledních Prušánek, které na nás ztrácely v tabulce čtyři body. V první půli jsme si vytvořili více gólových šancí, skórovat se nám bohužel nepodařilo. Po deseti minutách hry jsme zahrozili střelou z kopačky Ladika Lefnera, ta končí pouze na břevně domácí brány. Další šanci tentokrát z kategorie vyložených, zakončil Ladik Lefner  po centru bojovně hrajícího Pavla Štose těsně nad bránu. Povedená střela Pavla Štose prověřila pozornost domácího brankáře Hanáka. V závěru měly Prušánky o něco více ze hry, pozorná obrana hostů v čele s gólmanem Staňkem však svého soupeře do větší šance nepustila. Prušánky byly ve druhém poločase lepším týmem na hřišti a na rozdíl od hostujícího Sokolu se dokázali také gólově prosadit. Hlavičku z bezprostřední blízkosti ještě dokázal Tomáš Staněk zneškodnit. Po následném závaru již Prušánky skórují, míč nadvakrát prostřelil do brány Salajka 1:0. Druhý gól Podlužan přidal po rohovém kopu, odražený míč napálil z první po zemi přesně k tyči D. Slížek 2:0. Když přidal kapitán Kachyňa po individuálním průniku od půlící čáry třetí gól, bylo o vítězi utkání rozhodnuto 3:0. Tomáš Staněk se ještě blýskl skvělým zákrokem a přímý kop z hranice velkého vápna vytáhl robinsonádou z brány. Gólový účet střetnutí uzavřel alespoň čestnou trefou Franta Kučera. Střelu z přímého kopu tečoval jeden z domácích hráčů ve zdi, míč změnil směr letu a končí za zády bezmocného Hanáka 3:1. Dorostenci Sokolu Nenkovice přezimují na dvanáctém místě tabulky s náskokem jednoho bodu právě na svého posledního soupeře v letošním roce Podlužan Prušánky.