Dorost odváží ze Strážnice výhru 3:2

Strážnice – Dorost Nenkovic dokázal na půdě Strážnice zvítězit v poměru 3:2. Zápas dvou sousedů v tabulce nabídl vyrovnanou podívanou se šťastnějším koncem pro hostující tým. Gólově se za Sokol prosadil Petr Doležal, který skóroval hned dvakrát a Michal Černohorský. Dorostenci touto výhrou svému nedělnímu soupeři odskočili na rozdíl sedmi bodů.

III.třída – dorost

TJ JISKRA STRÁŽNICE – TJ SOKOL NENKOVICE 2:3 (1:2)
25´Hadač Štěpán, 75´Varsamis Jan –
38´+ 50´Doležal Petr, 7´Černohorský Michal
Fauly:
Rohy:
ŽK:
–; ČK: –;
Hlavní rozhodčí:
Lipár Antonín (Velká nad Veličkou)
Sestava Nenkovic
1 Staněk Tomáš – 2 Svoboda František ©, 3 Polášek Patrik, 4 Linzer Boris,
5 Štos Pavel (49´13 Pánek Ondřej), 6 Slížek Michael (55´14 Hlaváč Pavel),
7 Zálešák Roman, 8 Kučera František, 10 Rauš Jakub (80´9 Vala Tomáš),
11 Černohorský Michal, 17 Doležal Petr; náhradníci: 12 Slabák František;
trenér: Hofírek Josef; vedoucí mužstva: Slížek Josef

Komentář utkání:
Dorostencům se podařilo úspěšně navázat na předchozí vítězství v domácím utkání s Vlkošem. V zápase s Jiskrou Strážnice se ujali brzy vedení, když Michal Černohorský přesnou střelou z hranice velkého vápna vymetl šibenici domácí brány 0:1. Na druhé straně orazítkovali domácí z přímého kopu tyč naší brány. Po spolupráci Slížka a Černohorského naservíroval druhý jmenovaný přesně míč do vápna, Kuba Rauš hlavičkuje těsně nad bránu. Strážnici se nakonec přeci jenom podařilo vyrovnat, Hadačova přízemní střela z 18m k tyči končí gólem 1:1. Po střele Michaela Slížka využívá svého důrazu v zakončení Petr Doležal a vrací vedení na naši stranu 1:2. Kuba Rauš svůj samostatný průnik snad přes pětici protihráčů zakončil razantní střelou těsně vedle brány. Před koncem první půle se ještě oběma mužstvům naskytla možnost zahrávání trestného kopu, ke změně skóre však nedošlo. Do kabin jsme tak odcházeli s jednobrankovým vedením. Nástup do druhé půle nám vyšel náramně. Kapitán týmu Franta Svoboda, jenž převzal pásku díky absenci nemocného Ladika Lefnera, přesně přihrává do šance Peťovi Doležalovi. Ten nabídnutou příležitost s přehledem proměňuje a podruhé v zápase se zapisuje do listiny střelců 1:3. Následné pokusy v podání téhož hráče gól nepřinesly. První zneškodnil nadvakrát gólman Jiskry, podruhé chybí přesnost. Michal Černohorský pálí z úhlu do břevna, další povedenou střelu Michaela Slížka směřující do brány zneškodnil gólman Strážnice. Výsledek utkání uzavřel domácí Varsamis, rána po zemi ke vzdálenější tyči končí v bráně 2:3. Dorostenci Nenkovic dokázali po dlouhých devíti měsících (14. srpna loňského roku v Lovčicích / 2.kolo) podruhé v letošní sezoně naplno bodovat na hřišti soupeře. Díky výhře v dnešním utkání jsme odskočili právě dvanáctému týmu Strážnici na sedm bodů a upevnili si 11. místo v tabulce.