Domácí předvedli parádní otočku proti béčku Kyjova

V dalším mistrovském utkání přivítaly Nenkovice soupeře z Kyjova, odkud k zápasu přijel místní rezervní tým. Hosté po prvním poločase vedli 1:3, ale domácím se podařilo po přestávce výsledek otočit. V závěru se nechal vyloučit Daniel Raus, autor dvou branek. Nenkovice ale těsný náskok udržely až do konce.

NEDĚLE 11.9.2022

III.B TŘÍDA – 6.KOLO (čtvrté hrané)

TJ Sokol NENKOVICE – FC KYJOV 1919 “B” 4:3 (1:3);
Branky: 3´+ 69´Raus Daniel, 51´Hála Roman, 81´Stehno Radim – 12´Bochýnek David (PK), 31´Riedl Tomáš, 35´Průdek Daniel;
Fauly: 8:12; Rohy: 8:8; ŽK: 4:4, 74´+ 82´Raus Daniel, 28´Hlaváč Vít, 85´Stehno Radim – 8´Rotrekl David, 74´Vykoukal Michal, 85´Cízler Jakub;  ČK: 1:0, 82´Raus Daniel; HR: Chromek Miroslav (Hodonín); AR: Kuchař František (Nenkovice) – Koudela Tomáš (Kyjov);

Nenkovice: 1 Zálešák Matěj – 2 Hála Roman, 3 Pospíšil Daniel, 4 Raus Daniel, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David ©, 9 Kučera Martin, 10 Pánek Adam, 12 Polcr Jan, 13 Veselka Jakub, 14 Staněk Drahomír, 15 Hlaváč Vít, 16 Střeštík Svatopluk, 45 Lefner Vladimír; trenér: Slováček Stanislav

Kyjov B: 19 Gebhart Pavel – 2 Cízler Jakub, 3 Bochýnek David, 4 Vykoukal Michal, 5 Riedl Tomáš, 6 Svršek Milan, 7 Krist Matěj, 8 Průdek Daniel, 9 Rotrekl David, 10 Žandovský Radek, 11 Beneš Roman, 12 Jung Viktor, 13 Kohút Jakub, 14 Dobeš Robin ©, 15 Konvička Patrik, 16 Šňupík Ondřej, 17 Něnička Erik,18 Žandovský Marek; trenér: Jung Viktor; vedoucí mužstva: Kůřil Štěpán

KOMENTÁŘ

Rezervní tým Kyjova přicestoval do Nenkovic s jasným cílem naplno bodovat, čemuž odpovídal i široký kádr doplněný o hráče prvního týmu. Přívalový déšť před začátkem utkání výrazně ohrozil sehrání duelu. Nakonec úvodní hvizd rozhodčího Chromka přeci jenom s cca dvacetiminutovým zpožděním zazněl. Právě velmi silně zmáčená hrací plocha ovlivnila první gólovou situaci zápasu. Podklouznutí Marka Žandovského využil k sólovému úniku Daniel Raus a nekompromisní ránou ke vzdálenější tyči nedal Gebhartovi žádnou šanci 1:0. Hosté příliš času na vyrovnání nepotřebovali, když po faulu Jakuba Veselky proměnil pokutový kop Bochýnek 1:1.

Naše marná snaha o zažehnání ošemetné situace před bránou nakonec končí po dorážce Riedla gólem 1:2. Aby toho nebylo málo, díky chybné rozehrávce podruhé v rychlém sledu inkasujeme. Do dvougólového vedení posílá rezervní tým Kyjova technickou střelou Průdek 1:3. Domácí Sokol vstoupil do druhé půle o poznání aktivněji jak soupeř a brzy vstřelil po zásluze kontaktní gól. Na milimetrově přesný centr Honzy Polcra si naběhl nepokrytý Roman Hála a přesnou hlavičkou oživil naši naději na bodový zisk 2:3.

Hráči kyjovského B-týmu zřejmě nastoupili do druhé půle již jako jasní vítězové tohoto střetnutí a inkasovanému gólu příliš pozornosti nevěnovali. Všechny přítomné diváky pak dokonale probralo nečekané zazvonění tyče. To si do vápna šikovně navedl míč Daniel Raus a výstavní technickou střelou překonal s pomocí brankové konstrukce bezradného Gebharta 3:3. Fotbalisté Nenkovic se po druhé v zápase ujímají vedení, když na krátko rozehraný rohový kop Dana Rause mazácky uklidil do soupeřovi brány Radim Stehno 4:3. Po vyloučení dvougólového střelce Dana Rause si rozjetá domácí skvadra zkomplikovala cestu za vítězstvím.

Početní výhodu jednoho hráče v poli však rezerva Kyjova v závěrečné desetiminutovce nedokázala využít. Domácí Sokol Nenkovice tak s ohledem na vývoj utkání překvapivě, ale zcela po zásluze zvítězil. Všichni hráči domácího týmu, kteří nastoupili do utkaní zaslouží za odvedený výkon, bojovnost a odhodlanost dosáhnout vítězství, obrovské poděkování. Takový obrat vývoje utkání se totiž jen tak často nevidí.